Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Selce

Dovolená Chorvatsko Selce


Selce je malé přímořské město ležící na chorvatském pobřeží ve Střední Dalmácii. Nachází se v blízkosti známých turistických center, jako jsou Crikvenica a Rijeka. Díky své malebné poloze a nádhernému pobřeží je Selce oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Jedním z největších lákadel Selce jsou jeho krásné pláže. Město nabízí několik písečných pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Voda je zde čistá a příjemně teplá, což umožňuje vynikající podmínky pro potápění a další vodní sporty. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete vyzkoušet například jízdu na vodním skútru nebo windsurfing.

Selce je také místem bohatým na historické památky. Pokud jste milovníky kultury, rozhodně si nenechte ujít návštěvu kostela svatého Klementa, který je jedním z nejstarších kostelů v této oblasti. Město také nabízí různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty a tradiční folklórní představení, které vám přiblíží chorvatskou kulturu a tradice.

Pro milovníky gastronomie bude Selce příjemným překvapením. Město je bohaté na restaurace a kavárny, které nabízí široký výběr chorvatských specialit. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, grilované ryby nebo tradiční chorvatské pečené jídlo. Samozřejmě, nezapomeňte si pochutnat na místním chorvatském víně, které je proslavené po celém světě.

Další neodolatelnou výhodou je poloha Selce. Město se nachází v blízkosti národního parku Plitvická jezera, který je jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Evropě. Pokud máte rádi horskou turistiku, můžete si užít národního parku v Dinárských horách, který se nachází nedaleko od Selce. Pro milovníky historie a architektury je vzdálenější město Dubrovník naláká dalšími historickými památkami.

Kromě všech těchto atrakcí nabízí Selce také různé možnosti ubytování. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, apartmánů nebo soukromých vil. Je zde opravdu něco pro každého.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte zařadit Selce do seznamu svých cílů. Toto kouzelné město nabízí vše, co potřebujete pro dokonalý odpočinek na pobřeží.


Počasí Chorvatsko Selce


Chorvatsko Selce je jedno z nejkrásnějších míst, které Chorvatsko nabízí. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, úchvatnou přírodu a zajímavé historické památky. Počasí zde bývá většinou slunečné.

Letní počasí v Selce

Letní období v Selce začíná v červnu a končí v září. Průměrná teplota bývá v těchto měsících kolem 25°C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až 30°C. V této době je ideální si užít den na pláži, vzít si osvěžující koupel v krásném moři a vychutnat si slunečné počasí.

Na konci srpna a začátkem září se teploty mírně ochlazují, ale stále zůstávají na příjemné úrovni. V tuto dobu je možné si užít mnoho aktivit na pobřeží, jako jsou například vodní sporty, procházky po městečku a okolních vesnicích, cyklistiku nebo výlety do přírody.

Podzimní a zimní počasí v Selce

Podzimní období začíná v říjnu a končí v listopadu. Teploty začínají klesat a průměrná teplota se pohybuje kolem 15°C. I v této době můžete v Selce užít krásné výhledy na moře a pobřeží. Vítr a vlny se mohou na pobřeží zesílit, ale stále je stále možné rekreačně využívat moře, např. pro surfování.

Zimní období je poměrně chladné, ale městečko i nadále nabízí mnoho zajímavostí i pro turisty. Kromě přírodních krás a krásných pláží se zde nachází i historické památky, jako jsou zbytky starověkých římských staveb. V zimě se Selce stávají tichou a klidnou destinací pro ty, kteří si chtějí užít atmosféru pobřežního městečka bez davů turistů.

Celkově lze říci, že Selce nabízí turistům krásné počasí po většinu roku a nádhernou přírodu k obdivování. Bez ohledu na to, zda zvolíte léto nebo zimní období, budete mít možnost užít si pobyt plný krásného počasí a zážitků, které si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Chorvatsko Selce


Selce je malé přímořské městečko v Chorvatsku, které se nachází na pobřeží Jadranu. Tato malebná destinace je oblíbenou volbou pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou ve slunečném a klidném prostředí.

Ubytování v Selce je dostupné ve formě hotelů, apartmánů a soukromých pobytů. Existuje zde široká škála možností, které vyhovují všem potřebám a rozpočtům cestovatelů.

Hotely v Selce jsou často umístěny přímo u pláže, což zajišťuje krásný výhled na moře a snadný přístup k písečným plážím. Tyto hotely často nabízejí kompletní služby, jako je bazén, wellness centrum, restaurace a další aktivity. Ideální pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus.

Apartmány jsou další populární možností ubytování v Selce. Mají samostatný vstup a často jsou vybaveny vlastní kuchyní, což umožňuje hostům vařit vlastní jídlo a pocítit autentičtější atmosféru chorvatského života. Apartmány jsou často omalované v tradičním stylu, který odráží bohatou historii a kulturu této oblasti.

Pokud preferujete soukromí a autenticitu, můžete se rozhodnout pro pobyt u místních obyvatel. Selce nabízí mnoho soukromých apartmánů a pokojů k pronájmu. Tyto možnosti ubytování vám umožňují zažít každodenní život ve městě a získat přímý pohled na místní kulturu a tradice.

Během pobytu v Selce můžete využít blízkosti dalších okolních turistických atrakcí, jako jsou národní parky Plitvická jezera a Krka. Tyto parky jsou známé svými překrásnými vodopády a nedotčenou přírodou, která vás zaručeně ohromí.

Další výhodou ubytování v Selce je skvělá dostupnost restaurací, které nabízí tradiční chorvatskou kuchyni. Místní speciality jako je mořská strava, čerstvé plody moře a čerstvé zeleninové saláty jsou v Selce velmi oblíbené. Nenechte si ujít příležitost ochutnat některá z těchto lahodných jídel, která jsou typická pro tuto oblast.

Celkově lze říci, že ubytování v Selce nabízí turistům skvělou možnost prozkoumat krásu pobřeží Jadranu a zažít autentickou chorvatskou atmosféru. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo soukromý apartmán, určitě si budete užívat dovolenou v tomto malebném přímořském městečku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Selce


1. Jak se dostat do Selce?
Odpověď: Selce se nachází na chorvatském pobřeží, asi 40 km od Rijeky. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky do Rijeky a poté autobusem nebo taxíkem do Selce.

2. Jaká je nejbližší pláž k Selce?
Odpověď: V Selce je několik pláží k výběru. Nejbližší pláž je pláž Slaven, která se nachází přímo ve středu města.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Selce?
Odpověď: V Selce můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, windsurfing nebo jachting. Můžete si také pronajmout kolo a prozkoumat okolní venkov.

4. Kde se dá v Selce dobře najíst?
Odpověď: V Selce najdete řadu restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet čerstvé mořské plody a místní speciality, jako je peka (tradiční chorvatský pokrm).

5. Kde se dá ubytovat v Selce?
Odpověď: V Selce je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

6. Jaké památky stojí za návštěvu v okolí Selce?
Odpověď: Nedaleko Selce se nachází město Crikvenica, které nabízí krásné pláže a historický centrum s kostelem a muzeem. Dále se můžete vydat na výlet do Národního parku Plitvická jezera, který je známý svými kaskádovitými jezery a krásnou přírodou.

7. Jaké je počasí v Selce?
Odpověď: Selce má typické středomořské klima se suchými a horkými léty a mírnými zimami. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 30 °C, zatímco průměrná zimní teplota je kolem 10 °C.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Selce?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Selce je od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. Můžete si užít krásné pláže a všestranné aktivity venku.

9. Jaké jsou další atrakce v Selce?
Odpověď: Kromě pláží a vodních aktivit můžete navštívit také místní trh se suvenýry a farmářskými produkty. Můžete také prozkoumat okolní vesničky a přírodní rezervace.

10. Jaké jsou možnosti dopravy v Selce?
Odpověď: V Selce se můžete snadno pohybovat pěšky po městě. Můžete také využít místní autobusovou dopravu nebo si pronajmout auto nebo kolo pro výlety do okolí.


Letenka Chorvatsko Selce


Selce, malebná obec na Chorvatském pobřeží, je skvělým místem pro dovolenou plnou slunce, moře a relaxace. A co je tím nejlepším způsobem, jak se dostat do tohoto ráje? Samozřejmě letenka do Chorvatska Selce!

Letenka do Chorvatska je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat na jedno z nejkrásnějších pobřeží ve střední Evropě. Selce, nacházející se na pobřeží Jaderského moře, je malebnou obcí s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Tato destinace je oblíbená mezi cestovateli z celého světa a nabízí širokou škálu aktivit, které uspokojí všechny druhy rekreantů.

Při návštěvě Selce se určitě neobejdete bez procházky po malebném pobřeží. Dlouhé pláže omývané azurovým mořem jsou přímo součástí tohoto přírodního ráje. Můžete si užít opalování na slunečních lehátkách, osvěžujících plavbách na vodním skútru nebo se přímo ponořit pod hladinu při potápění nebo šnorchlování, abyste objevili krásy podmořského světa.

Pokud vás fascinuje historie, neměli byste vynechat návštěvu malebného města Selce. Navštivte kostely, pevnosti a historické památky, které skrývají bohatou minulost tohoto území. Místní pamětihodnosti nabízejí návštěvníkům pohled na minulost a kulturu této oblasti.

Kromě toho můžete v Selce vychutnat skvělou gastronomii. Restaurace nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů a tradičních chorvatských pokrmů. Ponořte se do místní kuchyně a vyzkoušejte speciality, jako je černý chléb, divoká zvěř, olivový olej a úžasné víno.

Selce také nabízí možnosti pro aktivní dovolenou. Pro milovníky vodních sportů jsou zde různé aktivity, jako je surfování, windsurfing nebo jachting. Pokud máte raději pevnou půdu pod nohama, můžete se vydat na horské túry a objevovat krásy národních parků a přírodní rezervace, které se nacházejí nedaleko Selce.

Cestování do Chorvatska Selce je snadné a pohodlné. Můžete si zakoupit letenku do blízkého letiště Rijeka, které je vzdálené pouhých 26 km od Selce. Po příletu na letiště si můžete pronajmout auto nebo využít hromadnou dopravu, která vás přepraví přímo do Selce.

Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Jaderského moře v obci Selce. Krásná příroda, slunečné pláže, bohatá historie a skvělé možnosti pro aktivní dovolenou - to vše vám nabídne letenka do Chorvatska Selce. Nechte se unášet krásami a pohostinností této malebné vesničky a zažijte dovolenou snů.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky