Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Národní park Šumava

Dovolená Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava – přírodní krása pro dovolenou v Česku

Česká republika je známá svou bohatou přírodou a malebnými krajinnými scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších přírodních klenotů této země je Národní park Šumava, který se nachází na jihozápadě Čech blízko hranic s Německem a Rakouskem. Tato oblast je ideálním místem pro dovolenou pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Národní park Šumava patří mezi největší chráněné krajinné oblasti v Česku a rozprostírá se na ploše přesahující 69 000 hektarů. Jeho jedinečná přírodní a ekologická hodnota byla oceněna v roce 1990, kdy byl park vyhlášenchráněnou krajinnou oblastí. V roce 1991 byl pak povýšen na národní park.

Co zde najdeme? Především panenskou přírodu, rozsáhlé jehličnaté lesy, prameniště říček, jezera, horské louky a divoká údolí. Vyskytuje se zde také mnoho chráněných a vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně například rysa ostrovida nebo tetřeva hlušce.

Jedním z nejatraktivnějších míst v Národním parku Šumava je nejvyšší hora České republiky a zároveň všech Čech – Plechý, který dosahuje výšky 1 378 metrů. Na vrcholu hory se tříští krásné výhledy na okolní krajinu a na vrcholy Alp, které jsou viditelné za jasného počasí. Turisté se sem vydávají jak pěšky, tak také na kole nebo na běžkách v zimě.

Kromě Plechého je zde mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří Modrava, která se nachází uprostřed parku a nabízí nádherné horské túry po okolí, a také kaňon Vltavy, který je jedním z nejkrásnějších údolí v celé Evropě.

Lákadlem pro milovníky architektury je například Rožmberk nad Vltavou, malebná vesnice s gotickým hradem a malebnými zákoutími. Pro rodiny s dětmi je pak ideální zastávkou Zoologická zahrada ve Vimperku, která se nachází v příjemném prostředí a nabízí možnost vidět mnoho exotických zvířat.

Pro aktivní dovolenou nabízí Národní park Šumava také širokou škálu možností. Turisté si zde mohou užít pěší turistiku, cykloturistiku, jízdu na koni, rybaření nebo jízdu na kolečkových bruslích. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici mnoho jezer a řek s kvalitními vodami vhodnými k plavání, kajakování a windsurfingu.

Pro dovolenou v Národním parku Šumava je nejideálnější plánovat návštěvu v letním a podzimním období, kdy je počasí nejteplejší a je možné plně využít venkovních aktivit. V zimě pak park nabízí mnoho skvělých možností pro zimní sporty, jako je běžkování nebo sjezdové lyžování.

Dovolená v Národním parku Šumava je skvělou příležitostí k odpočinku v přírodě a k objevování jedinečných přírodních krás. Bez ohledu na typ dovolené, kterou si zde vyberete, jste si jisti, že se vrátíte s krásnými vzpomínkami a novými zážitky.


Letenka Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, ležící na jihozápadě České republiky, je jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí Evropy. Jeho nejvyšší vrchol Plechý dosahuje nadmořské výšky 1 378 metrů a celková rozloha parku činí 690 km². Pokud tedy plánujete cestu na Šumavu, letenka určitě není špatnou volbou, protože umožní rychlý a pohodlný příjezd do blízkých měst jako jsou České Budějovice nebo Plzeň.

Pro turisty je Šumava lákavá svými proměnlivými krajinami – od nádherných horských vrcholků po malebná údolí, řeky a jezera. Národní park je také domovem spousty zvířat jako medvědy, rysy, vlky, losy a mnoho dalších. Kromě toho zde najdete také skvělé turistické trasy pro pěší turistiku i horskou cyklistiku. Možností zábavy a relaxace najdete zde mnoho.

Pokud vás zajímá historie, v blízkosti Národního parku Šumava se nacházejí krásná historická města jako jsou Hliník nad Vltavou, Nýrsko, Prachatice, Vimperk či Klatovy, ve kterých se můžete ponořit do minulosti a navštívit řadu muzeí, kostelů a hradů. Ať už tedy zvolíte jakoukoliv cestu, Šumava nabídne spoustu nezapomenutelných zážitků.

V dnešní době, kdy je turistický ruch omezen kvůli pandemii koronaviru, je důležité být v kontaktu s národními parky a s přírodou. Národní park Šumava je ideálním místem pro takovou dovolenou, kde si dokážete odpočinout a vychutnat si krásy přírody. Můžete si naplánovat krátký pobyt či týdenní dovolenou a vědět, že jste si zvolili správné místo.

Volbou letenky můžete být na Šumavě velmi rychle. V blízkosti Národního parku jsou letiště v Praze, Mnichově nebo v Norimberku. Cena letenka se pohybuje okolo 2500 Kč (100 €) za osobu.

Všechny přírodní krásy, historické památky a turistické trasy, které Národní park Šumava nabízí, jsou důvodem, proč sem každý rok míří tisíce turistů z celého světa. Pokud máte rádi přírodu, chcete zažít nové zážitky a ochutnat regionální speciality, rozhodně byste si měli nechat neúspět návštěvu tohoto překrásného parku. Chytněte tedy letenku a vydejte se na cestu do Národního parku Šumava.


Ubytování Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v Česku. Nachází se v jižních Čechách a láká turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, je důležité zvážit tipy na ubytování, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

V Národním parku Šumava je k dispozici široká škála ubytování - od hotelů a penzionů až po chaty a kempy. Většina z nich se nachází v okolí největšího města parku - Železné Rudy. Pokud hledáte luxusní ubytování s veškerým potřebným vybavením, doporučujeme si rezervovat pokoj v některém z místních hotelů nebo penzionů.

Kromě klasického hotelového ubytování si ale můžete pronajmout také chatu nebo apartmán. Tyto možnosti nabízejí větší svobodu a soukromí, než standardní hotelové pokoje. Co se týče cen, pronájem chalupy nebo apartmánu bývá často cenově výhodnější a navíc můžete připravovat svá vlastní jídla v úplném soukromí vaší ubytovací jednotky.

Pokud vám však nevadí spát pod širákem a přijde vám skvělá myšlenka prožít několik dní v přírodě, doporučujeme si pronajmout místo na některém ze vzdálenějších kempů. Ty se nachází uvnitř parku a nabízejí jedinečný zážitek pro všechny, kteří rádi tráví čas v přírodě a mají rádi turistiku nebo cykloturistiku.

Ať už si zvolíte jakoukoli možnost ubytování v Národním parku Šumava, je důležité dbát na to, aby měla vaše ubytování co nejvíce přírodního charakteru. Koneckonců, právě příroda je hlavním důvodem, proč sem turisté rádi míří.

Na závěr musíme dodat, že když máte vybrané ubytování, neváhejte se také poradit s místními průvodci, kteří vás mohou provést nejkrásnějšími místy parku a nabídnou vám spoustu užitečných informací o historii, kultuře a zvířatech, která v parku žijí. Ať už plánujete aktivní dovolenou s rodinou či romantický pobyt se svou drahou polovičkou, Národní park Šumava vám může nabídnout zážitky, které budou ještě dlouho žít v vaší paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Šumava


Otázka: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Šumava?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Šumava, závisí na vaší polohy. Pokud cestujete z Prahy, nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem nebo autobusem. Pokud cestujete ze západní Evropy, můžete se dostat do parku vlaky nebo autobusem. Pokud letíte do Prahy, můžete si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu.

Otázka: Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v parku?
Odpověď: Některé z nejoblíbenějších turistických atrakcí v parku zahrnují Boubínský prales, Prášilské jezero, Vydra Canyon a četné pěší a cyklistické trasy.

Otázka: Jaké typy ubytování jsou k dispozici v parku?
Odpověď: V parku se nachází řada různých ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, chat a kempů.

Otázka: Jaká jsou pravidla a omezení pro turisty v parku?
Odpověď: Turisté by měli dodržovat značení tras, neopouštět vyznačené cesty, nekrájet rostliny a nesbírat lesní plody. Také by měli být opatrní, když potkají divoká zvířata a měli by se vyhýbat oblastem, kde jsou zákaz vstupu.

Otázka: Jaké aktivity jsou populární v parku během zimy?
Odpověď: V zimě jsou populární lyžování, snowboarding, běžecké lyžování a sněžné boty. Park nabízí také klasické zimní atrakce, jako jsou saně a koňské spřežení.

Otázka: Je nutné si předem rezervovat parkovné pro automobil?
Odpověď: Pokud parkujete ve vyhrazených parkovacích místech v parku, je nutné si předem parkovné rezervovat. Některé parkovací místa mají omezenou kapacitu, takže je důležité si rezervovat místo včas.


Počasí Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, nacházející se v jihozápadní části České republiky, je jednou z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných přírodních oblastí ve střední Evropě. Jeho jedinečná biodiverzita a malebná krajina lákají každý rok tisíce návštěvníků. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících tento národní park je samozřejmě počasí.

Šumava leží v horském pásmu a převážně se rozprostírá na jeho severní straně. Tento členitý terén má výrazný vliv na místní klima. V zimě se zde drží chladnější teploty a sněhová pokrývka zůstává velmi dlouho. Díky tomu je Šumava vyhledávaným místem pro zimní sporty jako lyžování a běžkování. Teploty dosahují v zimních měsících průměrně -5 až -10 °C.

V období jara, které trvá v Šumavě obvykle od března do května, se teploty začínají postupně zvyšovat. První květiny se objevují na loukách a stromy začínají zelenat. Jarní měsíce jsou často deštivé, což napomáhá obnově vegetace a zvyšuje bohatství divokých květin. Dochází k oteplení s průměrnými teplotami mezi 8 a 15 °C.

Léto je v Šumavě naopak mírnější než v nížinách. Průměrné teploty se pohybují mezi 18 a 25 °C. Vrcholky hor, pokryté hustými lesy, poskytují příjemný únik před horkými letními dny. V létě je také nejvyšší sezóna pro turisty, kteří přijíždějí do Národního parku Šumava za své dovolené. Turistické stezky jsou zde plné aktivit a příroda nabízí hojnost krásných scenérií.

Podzim přináší do Šumavy unikátní podívanou se změnou barev listnatých stromů. Když se listí začíná barvit do odstínů žluté, oranžové a červené, krajina se proměňuje v pestrobarevný div. Průměrné teploty se postupně snižují a pohybují se mezi 5 a 12 °C. Podzimní měsíce bývají často deštivé a mlhavé, což přidává dojem tajemnosti a romantiky.

Při plánování návštěvy Národního parku Šumava je vhodné sledovat předpověď počasí. Zejména při turistických výletech je důležité být vybaven správným oblečením a obuví, které odpovídají aktuálním podmínkám. Nezapomeňte na deštník a náhradní oblečení, protože počasí v horách může být velmi proměnlivé.

Národní park Šumava je fascinující nejen svou přírodou a biodiverzitou, ale také svým klimatem. Bez ohledu na roční období nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost kvalitně strávit čas v přírodě. Přírodní krása a atmosféra Šumavy jsou nepopsatelné, a proto je nejlepší je zažít na vlastní kůži.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky