Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bulharsko Balčik

Letenka Bulharsko Balčik


Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele z celého světa. A jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku je město Balčik. Nedaleko od mořského pobřeží Černého moře, Balčik je znám pro své nádherné zahrady, historické památky a krásné pohledy na moře. Pokud hledáte levné letenky do Bulharska a chtěli byste navštívit i město Balčik, máme pro vás několik tipů.

Letiště, kam si kupovat letenky

Nejbližším letištěm k Balčiku je letiště Varna, které je vzdáleno 45 km od města. Varna je velké letiště s mnoha spoji z různých evropských destinací, takže si můžete najít letenku Balčik za rozumnou cenu. Pokud letíte z Prahy, brněnského nebo ostravského letiště, můžete si koupit letenky do Varny se společnostmi Ryanair, Wizz Air, Smartwings nebo ČSA.

Jak se dostat z letiště do Balčiku

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště do města Balčik. Nejjednodušší variantou je taxi, které vás přiveze přímo k vašemu hotelu v Balčiku. Pokud preferujete společnou dopravu, můžete si rezervovat transfer předem u některého z místních dopravců.

Další možností je pronájem auta, což je ideální řešení, pokud chcete mít plnou volnost a možnost naplánovat si výlety i do okolí Balčiku. Na letišti Varna je několik autopůjčoven, jako jsou například Avis, Europcar nebo Hertz.

Co vidět v Balčiku

Balčik je malé přímořské městečko, které má hodně turistických atrakcí. Nejzajímavějšími památkami jsou zahrady v paláci Královny Marie, které se nacházejí na útesu nad mořem. Tyto zahrady jsou skutečně nádherné a nabízejí návštěvníkům úchvatný výhled na moře. V paláci samotném najdete malé muzeum, které ukazuje historii tohoto místa, která sahá až do dob Římanů.

Další zajímavostí v Balčiku je kaple Sv. Anastázie, která se nachází na vrcholu kopce s výhledem na moře. Kaple je velmi malebná a pro místní obyvatele má velký význam.

Pokud máte rádi plážové aktivity, pak se určitě vydejte na písečnou pláž v městečku Albena, které je pouhých 10 km od Balčiku. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších na celém bulharském pobřeží Černého moře.

Balčik je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku a stojí za to, když tam zamíříte během svého pobytu v této zemi. A na nákup letenek do Bulharska si určitě nezapomeňte předem porovnat ceny a vybrat si ten nejvýhodnější let.


Počasí Bulharsko Balčik


Balčik je malebné přímořské město ležící na bulharském pobřeží Černého moře. S jeho slunečnými plážemi, úchvatným výhledem na moře a bohatou historií je to oblíbená destinace turistů z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Balčik, je důležité zvážit i aktuální počasí.

Balčik se nachází v severovýchodní části Bulharska a je obklopen krásnými zahradami a parky. Díky své poloze u moře má mírné středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Teploty se pohybují od 20 °C v květnu až po 30 °C v červenci a srpnu. Moře je v této době příjemně teplé a láká k osvěžení.

Přestože jsou léta horká, občas může dojít k přílivu studeného vzduchu z vnitrozemí, což přinese teplotní pokles a příjemnou osvěžující atmosféru. Pokud jste citliví na horko, vyhněte se cestování do Balčiku v období července a srpna. Pro ty, kteří preferují mírnější podnebí, jsou jaro a podzim optimálními měsíci pro návštěvu.

Naopak zimy v Balčiku jsou mírné a teploty se zřídka dostávají pod nulu. Průměrné teploty v lednu a únoru se pohybují kolem 5-10 °C. Přestože je počasí mnohem chladnější než v létě, mnoho turistů stále vyhledává Balčik i v zimním období kvůli jeho klidné atmosféře a krásným výhledům na moře.

Pokud se chystáte trávit čas na pláži, je důležité sledovat předpověď počasí a informace o přílivu a odlivu moře. Balčik je známý přílivovými pohyby, což znamená, že moře může v případě přílivu zaplavovat pobřeží. Být obezřetný a vyhledávat pláže s vyšším položením je pro bezpečí důležité.

Celkově je počasí v Balčiku příznivé a vhodné pro dovolenou u moře. Nezapomeňte však na opalovací krém, sluneční brýle a lehké oblečení, abyste se cítili pohodlně i při horkém letním slunci. Ať už se rozhodnete navštívit Balčik v létě nebo v zimě, jedna věc je jistá - budete ohromeni jeho nádhernou atmosférou, půvabem a bohatou historií.


Ubytování Bulharsko Balčik


Bulharsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve východní Evropě. A jedním z jeho nejkrásnějších a nejmalebnějších měst je Balčik, které se nachází na severovýchodě země, nedaleko rumunských hranic.

Balčik je přímořské letovisko, které se rozkládá na úbočích zalesněných kopců, s výhledem na Černé moře. Město je známé svými plážemi s jemným pískem a teplým, klidným mořem. Balčik nabízí ideální podmínky pro relaxaci a odpočinek na pláži, stejně jako různé vodní sporty jako potápění, plachtění nebo surfování.

Jedním z hlavních turistických lákadel Balčiku je Botanická zahrada, která se nachází v rezidenci bývalé bulharské královny Marie. Tato zahrada je jedinečná svým rozsáhlým sbírkám exotických rostlin a květin, které přilákaly botaniky z celého světa. Tato krásná zahrada s výhledem na moře je ideálním místem pro romantickou procházku nebo piknik.

Dalším historickým pokladem Balčiku je Dobrogea archeologické muzeum, které je domovem mnoha vzácných historických artefaktů. Muzeum se zaměřuje na dobře zachované nálezy z období thráckých, řeckých a římských civilizací, které byly nalezeny v okolí Balčiku. Jedná se o fascinující místo pro všechny, kteří se zajímají o historii a archeologii.

Kromě svých přírodních a historických krás je Balčik také známý svou skvělou nabídkou ubytování. Město nabízí řadu luxusních hotelů a resortů, které uspokojí všechny potřeby a požadavky návštěvníků. V centru města se nachází také mnoho útulných penzionů a apartmánů, které jsou ideální pro rodiny nebo jednotlivce, kteří preferují více soukromí a pohodlí.

Bulharsko je známé svou pohostinností a vstřícností, a Balčik není výjimkou. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci turistům s jakýmikoli otázkami nebo problémy, které by mohli mít. Existuje mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí tradiční bulharskou kuchyni, stejně jako mezinárodní speciality, aby uspokojily chuťové pohárky všech návštěvníků.

Ačkoli Balčik je malé město, nabízí nespočet možností pro zábavu a aktivitu. Můžete si zahrát golfové hřiště s výhledem na moře, navštívit místní trhy se suvenýry a tradičními výrobky nebo navštívit místní bary a kluby a ochutnat noční život.

Pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, určitě nezapomeňte zahrnout Balčik do svého itineráře. Toto malebné město vás okouzlí svými krásami a nabídne vám nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete strávit svůj čas relaxací na pláži, objevováním historických památek nebo ochutnáváním místní kuchyně, Balčik vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Dovolená Bulharsko Balčik


Dovolená v Bulharsku nabízí nejen krásné pláže a slunce, ale i zajímavé historické a kulturní památky. Mezi ně patří i malebné město Balčik, situované na pobřeží Černého moře.

Balčik je známý zejména díky svému zámku, který zde nechal postavit rumunský král Ferdinand I. v letech 1924-1936 pro svou manželku Marii. Tento zámek, inspirovaný architekturou orientu, je pojmenován po královnině rodném městě – Peleș. Je obklopen rozlehlými zahradami s výhledem na moře a nabízí možnost procházek v okolí. V areálu zámku se nachází také muzeum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o historii a kultuře oblasti.

Kromě zámku nabízí Balčik i další atrakce. Turisté si mohou prohlédnout místní přístav, procházet se historickým centrem města nebo navštívit místní botanickou zahradu, která se rozkládá na ploše více než 65 hektarů. Tato zahrada, založená v roce 1940, je domovem pro mnoho zvláště chráněných druhů rostlin a je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě.

Dovolená v Balčiku je také ideální pro milovníky pláží. Město má několik krásných pláží, a to jak na okraji města, tak i v jeho blízkosti. Na plážích je možné si půjčit lehátka a slunečníky a využít také širokou nabídku vodních sportů.

Kromě toho je z Balčiku snadné podnikat výlety do okolí. Například do sousedního města Kavarna, kde se nacházejí další historické památky, jako například zřícenina římské pevnosti. Nebo do městečka Dobrič, které se nachází ve vnitrozemí a je považováno za kulturní centrum regionu.

V Balčiku najdou své místo také turisté, kteří se chtějí věnovat aktivnímu odpočinku. Město nabízí ty nejlepší podmínky pro cyklistiku, turistiku, ale také například golf.

Celkově lze říci, že Balčik nabízí širokou nabídku aktivit a zároveň krásné přírodní scenérie a historické památky. Do tohoto místa se vyplatí vyrazit jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balčik


Dotaz: Jaký je nejbližší letiště k Balčiku?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je letiště Varna, které je vzdálené přibližně 40 km od Balčiku.

Dotaz: Jak se dostat z letiště Varna do Balčiku?
Odpověď: Z letiště Varna je možné využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a taxislužby, které jezdí do Balčiku. Také je možné si pronajmout auto na letišti.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Balčiku?
Odpověď: Balčik má několik krásných pláží, včetně pláže Droužba, pláže Central, pláže Albena a pláže Zlatni Pyasatsi. Všechny tyto pláže nabízí písečný pobřeží a čistou vodu.

Dotaz: Jaké turistické atrakce mohu navštívit v Balčiku?
Odpověď: Nejznámější turistickou atrakcí v Balčiku je Zahrada květinní královny Marie, která je součástí zámku Královna Marie. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou botanická zahrada Balčik, muzeum města Balčik a památník-památník Balčik.

Dotaz: Jaké jsou oblíbené aktivity a sporty v Balčiku?
Odpověď: V Balčiku můžete vyzkoušet šnorchlování, potápění, windsurfing, plachtění, plavání a rybaření. Mnoho turistů také využívá možnost výletů lodí a katamaránů kolem pobřeží.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Balčiku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Balčiku je od května do září, kdy je teplota příjemná a slunečno. Město je nejrušnější během letních měsíců, kdy se konají různé festivaly a kulturní akce.

Dotaz: Kolik trvá cesta z Varny do Balčiku?
Odpověď: Cesta z letiště Varna do Balčiku trvá přibližně 45 minut až hodinu, v závislosti na dopravní situaci.

Dotaz: Kde se můžu ubytovat v Balčiku?
Odpověď: V Balčiku je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a rekreačních komplexů. Nejpohodlnějším způsobem rezervace ubytování je přes online rezervační platformy nebo pomocí cestovní agentury.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky