Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Fernando de Noronha

Počasí Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý ostrov, nacházející se na východním pobřeží Brazílie, který nabízí nádherné a velmi neobvyklé počasí. Zeměpisná poloha ostrova se nachází v Atlantickém oceánu, což znamená, že počasí zde vykazuje určité specifické rysy.

Fernando de Noronha se nachází v oblasti, kde se setkávají studené a teplé mořské proudy. Z tohoto důvodu je zde poměrně nestabilní a nevyzpytatelné počasí. Většinu roku zde panuje teplé a vlhké klima, což je způsobeno teplými a vlhkými větry, které foukají z Afriky.

Jen málokdy se zde vyskytuje dešťová sezóna a to bývá zpravidla během letních měsíců - od listopadu do února. Během této doby mohou být deště velmi silné a trvat několik dní za sebou. Nicméně ani během dešťové sezóny zde není počasí úplně předvídatelné, a tak se můžete setkat s slunečným dnem i během deště.

Zatímco v zimních měsících jsou teploty na ostrově srovnatelné s těmi na pevninské části Brazílie, během letních měsíců se mohou teploty vyšplhat až k 30 stupňům Celsia. Noci bývají chladné a vlhké, takže se doporučuje vhodné oblečení.

Kromě nepředvídatelného počasí si musíte však dát pozor i na silné slunce. Ostrov se nachází poměrně blízko rovníku, a tak slunce zde pálí velmi silně. Častým jevem jsou také sluneční úžehy, zejména u turistů, kteří si neuvědomují sílu slunce a příliš se nepřipraví.

Celkově se tedy můžeme setkat s poměrně neobvyklým a překvapivým počasím na ostrově Fernando de Noronha. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme si pro tento účel najít podrobné informace o aktuálních podmínkách a připravit se vhodným způsobem na všechny eventuální překvapení, která počasí může přinést.


Letenka Brazílie Fernando de Noronha


Letenka do Brazílie na ostrov Fernando de Noronha

Pokud hledáte nádherný a nevšední zážitek v Brazílii, doporučujeme navštívit ostrov Fernando de Noronha. Tento malý ostrov, ležící v Atlantském oceánu přibližně 500 km od brazilského pobřeží, je označován za jedno z nejkrásnějších míst Brazílie.

Pro cestování na ostrov bude nutné nejprve zakoupit letenku z větších měst jako Recife nebo Natal. Většina návštěvníků volí lety s mezipřistáním v Recife, kde pak pokračují na ostrov přímým letením. Letenky do Recife najdete od několika letadel, včetně TAM Airlines a Gol Airlines, které nabízejí denně několik letů z různých měst.

Cena letenky na ostrov se může zdát vyšší oproti jiným destinacím v Brazílii, ale stojí to za to. Pokud máte flexibilní termíny, můžete snadno nalézt levnější letenky v období mimo hlavní sezónu. Pokud si letenku rezervujete dopředu, můžete ušetřit až 50% ceny.

Při cestování na ostrov jsou důležité také víza a očkování. Pokud máte občanství zemí Evropské unie nebo Spojených států, nemusíte mít víza na návštěvu Brazílie, nicméně se vyžaduje platný pas. Pokud plánujete pobyt déle než tři měsíce, je nutné zažádat o vízum. Očkování pro Brazílii nejsou povinná, ale doporučuje se očkování proti žluté zimnici a hepatitidě A a B.

Ostrov Fernando de Noronha je malý a procházky jsou nejlepší způsob, jak objevovat krásy ostrova. Pokud chcete prozkoumat podmořský svět, doporučujeme vyrazit na potápěčský výlet, kde uvidíte mnoho úžasných živočichů, jako jsou například delfíni, želvy, manty a mnoho dalších.

Na ostrově je také mnoho pláží, například pláž Baía do Sancho, která byla oceněna jako nejkrásnější pláž na světě v roce 2018. Pláže jsou čisté, průzračné a s bílým pískem. Ostrov je také chráněným národním parkem, a proto je důležité respektovat přírodní kouzla ostrova.

Když se rozhodnete pro návštěvu ostrova Fernando de Noronha, nezapomeňte si na letenku rezervovat něco více času. Ostrov nabízí mnoho aktivit a příležitostí k prozkoumání krás Brazílie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fernando de Noronha


1. Co je Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha je brazilský ostrůvek a souostroví nacházející se v Atlantském oceánu, přibližně 350 km od severovýchodního pobřeží Brazílie.

2. Jak se dostanu na Fernando de Noronhu?
Nejbližším letištěm je Letiště Fernando de Noronha, avšak pouze několik vybraných leteckých společností provozuje přímé lety z hlavního území Brazílie. Nejběžnější trasa vede přes Recife nebo Natal.

3. Kolik stojí letenka na Fernando de Noronhu?
Ceny letenek se mohou velmi lišit v závislosti na sezóně, poptávce a místě odkud odletíte. Obecně platí, že letenky na Fernando de Noronhu jsou poměrně drahé.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Fernando de Noronhy?
Pokud jste občanem Evropské unie, Spojených států amerických nebo některých dalších zemí, není pro vstup na Brazílii a na Fernando de Noronhu potřeba víza. Vždy se však ujistěte, že plníte všechny požadavky cestování do Brazílie.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Fernando de Noronhu?
Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově patří Praia do Sancho, Praia dos Porcos a Baía dos Golfinhos. Tyto pláže jsou známé svou krásnou bílou pískovou pláží a křišťálově čistou vodou.

6. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Fernando de Noronhy?
Nejlepší doba na návštěvu Fernando de Noronhy je obvykle od září do března, kdy je tepleji a je menší šance na dešťové srážky.

7. Jaká jsou oblíbená místa k potápění na Fernando de Noronhe?
Fernando de Noronha je známé svými úchvatnými potopami. Oblíbená místa k potápění zahrnují Atol das Rocas, Cagarras, a Morro do Pico.

8. Co je na Fernando de Noronhe nejvíce oblíbeného k vidění a dělat?
Kromě nádherných pláží a potápění, na Fernando de Noronhe můžete také navštívit přírodní rezervace Tamar, národní park Dois Irmãos nebo se vydat na turistický výlet a užít si nádherný výhled na ostrov z Ponta da Sapata.

9. Jaký je tam jazyk?
Oficiálním jazykem Brazílie je brazilská portugalština, která je také běžně používána na Fernando de Noronhe.

10. Jaká je místní kultura a tradiční jídlo Fernando de Noronhy?
Místní kultura na Fernando de Noronhe je ovlivněna brazilskou a africkou kulturou. Tradiční jídla zahrnují moqueca (rybí guláš s kokosovým mlékem), tapiocu (placku z maniokové mouky) a acarajé (fritovanou kuličku z červené fazolové pasty naplněnou krevetami nebo jinými přísadami).


Ubytování Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je souostroví tvořené 21 ostrůvky nacházející se asi 350 km od pobřeží Brazílie. Tento malebný ráj je domovem jednoho z nejhezčích ostrovů na světě a je oblíbeným turistickým cílem pro ty, kteří hledají ubytování v přírodě a krásné pláže.

Hlavním ostrovem souostroví je Fernando de Noronha, který je součástí přírodního parku a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Je zde mnoho možností pro ubytování, od malých penzionů a pousad po luxusní hotely se vším všudy.

Pokud hledáte ubytování, které vám umožní prozkoumat ostrov a vychutnat si jeho přírodní krásy, pak je tu mnoho penzionů a pousad, které nabízejí cenově dostupné a pohodlné možnosti. Tyto ubytovací zařízení mají často swimmig pool, zahradu nebo terasu, kde si můžete odpočinout, relaxovat a vychutnat si okouzlující atmosféru ostrova.

Pro ty, kteří hledají větší komfort a luxusnější ubytování, existuje také několik luxusních hotelů na Fernando de Noronha. Tyto hotely mají často privátní pláže, wellness centra a wellness bazény, které nabízejí hostům nezapomenutelný zážitek.

Jednou z největších předností ubytování na ostrově Fernando de Noronha je jeho poloha blízko krásných pláží. Některé pláže jsou vyhledávány pro své bílé písečné pláže, azurově modré vody a úchvatné živočišné i rostlinné druhy. Jeden z nejznámějších pláží na ostrově je Baía do Sancho, která byla již dvakrát zvolena nejkrásnější pláží na světě. Další populární pláže na Fernando de Noronha jsou Praia do Cachorro, Praia do Leão a Praia do Sancho.

Při plánování vaší cesty na ostrov Fernando de Noronha, je důležité zohlednit místní přírodní pojistky a omezení. Ostrov má omezený počet turistů, kteří mohou zde ubytování, a proto je nutné si dopředu zajistit rezervaci ubytování a také zakoupit vstupenku do přírodního parku. Tato přírodní ochrana přispívá k udržitelnému rozvoji ostrova a zajišťuje jeho jedinečnou krásu i v budoucnosti.

Fernando de Noronha je skutečným rájem pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci pláží, úchvatné přírody a pohodlného ubytování. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo menší penzion, určitě přijedete s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami na tento krásný ostrov.


Dovolená Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý ostrovní ráj nacházející se v Atlantickém oceánu, vzdálený přibližně 350 km od pobřeží Brazílie. Toto báječné místo je jednou z nejdražších destinací v Brazílii, což z něj dělá exkluzivní a idylickou destinaci pro dovolenou.

Ostrov Fernando de Noronha je tvořen souostrovím 21 ostrovů a je domovem překrásných pláží s jasně modrou vodou, úchvatných korálových útesů a mnoha druhů mořského života. Zde můžete objevovat nádherné útesy při potápění nebo šnorchlování, jaké jinde jen stěží najdete. Korálové útesy jsou kvůli ochraně přírody registrovány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Příroda na ostrově je neuvěřitelně zachovalá a ostrov byl vyhlášen národním parkem. Zde si můžete vychutnat pozorování ptáků, včetně vzácných albatrosů, prozkoumávat jeskyně a rezervace s ohromující flórou a faunou, dovolit si romantické procházky po pláži a prozkoumávat zajímavé skalní tvary.

Jednou z největších atrakcí Fernando de Noronha je pláž Praia do Sancho, která se stala jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Tato oblázková pláž ukazuje přírodu v její čisté podobě s jasnou vodou a okouzlujícím výhledem na moře. Pro dosažení této pláže je však potřeba projet úzkou skalnatou cestou, což dodává dojmu soukromí a klidu.

Další oblíbenou atrakcí ostrova je pláž Baía dos Porcos, která je známá svými fascinujícími bazény a výhledem na mohutné skalní hory. Tato pláž je perfektní pro šnorchlování a objevování korálových útesů, které jsou plné barevných ryb a dalšího mořského života.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na trek k nejvyššímu bodu ostrova, Pico do Pico, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a oceán. Během cesty na vrchol můžete také vidět vzácné druhy květin a rostlin.

Fernando de Noronha také nabízí skvělou možnost obdivovat západ slunce. Jednou z nejlepších míst pro sledování je Mirante do Boldró, od kterého se otevírá úchvatný výhled na oceán a okolní ostrovy.

V případě, že chcete poznat kulturu ostrova, můžete se vydat do hlavního města Fernando de Noronha, Vila dos Remédios, které nabízí malebné horské vesničky, malé butiky a skvělé restaurace s tradičními brazilskými pokrmy.

Dovolená na ostrově Fernando de Noronha je zážitek jako žádný jiný. Toto exkluzivní místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, křišťálově čisté vody a zachovaného ekosystému. Pokud hledáte dovolenou, která vás zcela pohltí a odpojí od každodenních starostí, pak je Fernando de Noronha tou správnou volbou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky