Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Belo Horizonte

Ubytování Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte je hlavním městem státu Minas Gerais v Brazílii, které nabízí mnoho kulturálních, historických a přírodních atrakcí. Jestliže se chystáte navštívit toto krásné město, určitě potřebujete kvalitní ubytování. V této recenzi se podíváme na nejlepší místa pro ubytování v Belo Horizonte.

1. Hotel Ouro Minas Palace
Hotel Ouro Minas Palace je luxusní hotel se čtyřmi hvězdičkami, který je vzdálen jen 5 minut jízdy autem od letiště Tancredo Neves. Hotel disponuje posilovnou, saunou, venkovním bazénem a dalšími službami. Pokoje jsou prostorné, elegantní a klimatizované. V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení.

2. Mercure Belo Horizonte Lourdes Hotel
Mercure Belo Horizonte Lourdes Hotel je méně luxusní volbou, ale stále nabízí kvalitní a moderní ubytování. Nachází se v oblasti města Lourdes, která je plná barů, restaurací a obchodů. Pokoje jsou prostorné, klimatizované a mají výhled na město. Hotel rovněž nabízí fitness centrum, saunu a bezplatné Wi-Fi připojení.

3. Hilton Garden Inn Belo Horizonte
Hilton Garden Inn Belo Horizonte je výborná volba pro ty, kteří hledají moderní a elegantní ubytování. Hotel se nachází v oblasti města Savassi, která je plná barů a restaurací. Pokoje jsou komfortní, klimatizované a vybavené TV s plochou obrazovkou. Hotel rovněž nabízí fitness centrum, venkovní bazén a dětské hřiště.

4. Pampulha Design Hotel
Pampulha Design Hotel je moderní designový hotel, který se nachází v blízkosti městského parku Pampulha. Pokoje jsou čisté, moderní a mají výhled na park. Hotel nabízí bezplatné Wi-Fi a parkování. Zajímavostí na tomto místě je to, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších modernistických památek v Belo Horizonte.

5. Royal Savassi Boutique Hotel
Royal Savassi Boutique Hotel nabízí luxusní ubytování v oblasti města Savassi. Tento hotel má vynikající polohu v blízkosti nejlepších barů, restaurací a obchodů. Pokoje jsou prostorné, klimatizované a zařízené s pohodlnými postelemi. Hotel nabízí fitness centrum, venkovní bazén a bezplatné Wi-Fi připojení.

Tyto hotely zajišťují kvalitní a moderní ubytování v Belo Horizonte. Pokud si člověk vybere jeden z nich, je zaručena pohodlná a bezstarostná dovolená v této krásné části Brazílie.


Dovolená Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte - Tajný poklad Brazílie pro milovníky kultury a přírody

Brazílie je země, která okouzlí návštěvníky svou slavnou přírodní krásou, karnevalovými festivalem a zároveň ohromující kulturní scénou. Mezi mnoha destinacemi, které tato země nabízí, je jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě Belo Horizonte. Tento dynamický a moderní hlavní město státu Minas Gerais se nachází v jihovýchodní části země a nabízí svým návštěvníkům širokou škálu nezapomenutelných zážitků.

Belo Horizonte je známý jako centrum kultury a umění Brazílie. Město je domovem nejstaršího muzea v zemi - Pamatového muzea Abília Barreto, které je jedním z největších muzeí v Latinské Americe. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout moderní a historická umělecká díla, včetně šperků, soch a maleb. Město je také plné galerií a divadel, která pořádají různé kulturní akce po celý rok, včetně divadelních představení, koncertů a filmových festivalů.

Pokud jde o přírodu, Belo Horizonte je obklopeno národními parky a krásnou plochou zvanou Serra do Curral. Tato horská oblast je ideální pro pěší turistiku a nabízí úchvatné výhledy na panoráma města. V blízkosti se nachází také národní park Serra do Cipó, který je známý svými vodopády, skalními útvary a jinými přírodními krásami. Návštěvníci si zde mohou užívat pikniky, pěší turistiku a dokonce i horolezectví.

Brazílie je také známa svou kulinářskou scénou a v Belo Horizonte si návštěvníci mohou vychutnat mnoho místních specialit. Mezi nejznámější jídla patří "feijoada" (guláš s fazolemi a masem), "pão de queijo" (sýrové pečivo) a "pudim de leite condensado" (sladký dezert z kondenzovaného mléka). Město také nabízí mnoho tržnic, kde můžete ochutnat čerstvé ovoce a zeleninu, exotické ovoce a další pochutiny.

Další unikátní zážitek, který můžete zažít v Belo Horizonte, je tradiční brazilský karneval. Tento slavný festival je známý svými barevnými kostýmy, tanečními vystoupeními a hudbou. Město také hostí řadu kulturních a hudebních festivalů po celý rok, kde si návštěvníci mohou vychutnat brazilskou hudbu, tancování a umělecká vystoupení.

Belo Horizonte je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci kultury a přírody. To je jedno z těch míst, kde můžete ochutnat nejlepší z brazilské kuchyně, objevit historii a umění země a zároveň se ponořit do okouzlující přírodní krásy. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem umění, dobrodružství nebo kulinářských zážitků, Belo Horizonte vám nabídne nezapomenutelnou dovču plnou zážitků a objevů.


Letenka Brazílie Belo Horizonte


Pokud se chystáte navštívit Brazílii, určitě byste neměli vynechat jeho šesté největší město - Belo Horizonte. Toto fascinující město se nachází v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům pestrou směs kultury, architektury a krásné přírody.

Přímé lety do Belo Horizonte jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Pokud cestujete z Evropy, nejčastější trasou je let z hlavního města Brazílie, Brasílie, nebo z São Paula. Využití přímých letů vám ušetří čas a umožní vám co nejrychleji zažít všechno, co toto město má nabídnout.

Již při příletu na letiště Tancredo Neves budete ohromeni výhledem na okolní kopce a zelené pláně. Belo Horizonte si získává svůj přezdívku "půlnoční hlavní město" díky své geografické poloze - položení v okolí hor a divoké přírody je toto místo příjemným útočištěm pro ty, kteří se chtějí uniknout ruchu větších měst.

Nejznámějším turistickým místem v Belo Horizonte je bezpochyby jeho moderní architektura. Město je plné vysokých budov, citlivě sloužících místním úřadům, bankám a firmám a rozšiřuje se v posledních letech. Jednou z nejznámějších budov je Palác Guaiaú, který je znám pro svou neoklasickou architekturu a skýtá nádherný panoramatický výhled na město z jeho vyhlídkové terasy.

Historické centrum města je také plné skvostů. V ulicích můžete obdivovat eklektickou architekturu z 19. století a objevovat historické památky, jako je Basilika svatého Františka z Assisi nebo památník Praça da Liberdade. Tato náměstí jsou centrem městského života a přes den jsou plná lidí, kteří si užívají atmosféru a užívají si slunce.

Když jde o přírodu, Belo Horizonte nabízí mnoho možností pro ty, kteří se chtějí dostat ven. Přírodní park Pico do Itabira je velmi populární turistickou atrakcí. Zde si můžete vychutnat pěší výlety a ochutnat místní flóru a faunu. Město je také obklopeno kopci, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů se vypraví na vyhlídku Mangabeiras, která nabízí dech beroucí výhled na celé město.

Belo Horizonte je také slavné pro svou bohatou kulinářskou scénu. Zde si můžete vychutnat autentickou brazilskou kuchyni, která je plná chutí a vůní. Nejznámějším místním jídlem je "Feijão Tropeiro", směs fazolí, slaniny a kmínu, která se podává s maniokovou moučkou. Nezapomeňte také ochutnat brazilské řízky a typické koktejly z cukrové třtiny.

Návštěva Belo Horizonte je zážitkem plným kultury, přírody a vynikajících jídel. Pokud hledáte unikátní cestovní destinaci, Brazílie vás určitě nezklame a Belo Horizonte je jedním z jejích nejlepších skrytých pokladů. Vydejte se na toto fascinující místo a zažijte všechno, co přináší.


Počasí Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte, hlavní město brazilského státu Minas Gerais, je známé svým unikátním a příjemným klimatem. Díky své poloze v jihovýchodní části země je Belo Horizonte ovlivněno vlhkým subtropickým podnebím, které se vyznačuje teplými a deštivými léty a mírnými zimami.

Letní období, které trvá od prosince do března, je ve městě velmi teplé s vysokými teplotami dosahujícími až 30 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je vysoká a často dochází k dešťovým přeháněkám, které mohou trvat pouze pár minut nebo i několik hodin. Díky tomu je vegetace v okolí města bujná a zelená.

Podzim (březen až červen) a zima (červenec až září) v Belo Horizonte jsou mírné a suché. Teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia během dne a mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia v noci. Občasné chladné fronty mohou přinést i nižší teploty i během dne, zejména v září. V tomto období je velmi málo srážek a slunce svítí prakticky každý den.

Jaro (září až prosinec) ve městě znamená přechodné období mezi zimou a létem. Teploty se postupně zvyšují až na hranici letních hodnot, ale stále ještě mohou být chladnější dny. Srážek je stále poměrně málo a slunce je stále přítomné.

Celkově vzato je počasí v Belo Horizonte příjemné a stabilní po celý rok. Díky svému vyvýšenému položení a blízkosti hor je město chráněno před silnými větry a extrémními výkyvy teploty. Toto klima vytváří ideální podmínky jak pro místní obyvatele, tak i pro návštěvníky, kteří mohou vychutnat krásy města a jeho okolí.

Belo Horizonte je také domovem mnoha parků a zahrad, které jsou trvale zelené díky hojnosti srážek. To vytváří krásnou atmosféru a umožňuje obyvatelům i turistům vychutnat si venkovní aktivity a přírodu po celý rok.

Všichni, kteří se chystají navštívit Belo Horizonte, by se měli připravit na teplé letní dny, ale také na možnost deštivých přeháněk. Naopak v zimě a na podzim by měli přibalit teplejší oblečení a připravit se na chladnější večery. Nicméně, bez ohledu na roční období, návštěva Belo Horizonte slibuje krásné počasí, přátelské obyvatele a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Belo Horizonte


Dotaz: Jaké je klima v Belo Horizonte?
Odpověď: Belo Horizonte má subtropické klima s horkými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami.

Dotaz: Kolik obyvatel má Belo Horizonte?
Odpověď: Podle odhadů z roku 2021 má Belo Horizonte přibližně 2,5 milionu obyvatel.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Belo Horizonte?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Belo Horizonte je v období od května do srpna, kdy jsou mírnější teploty a nižší vlhkost.

Dotaz: Jaký je oficiální jazyk v Brazílii a v Belo Horizonte?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Brazílii je portugalština a stejně tak v Belo Horizonte.

Dotaz: Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Belo Horizonte?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Belo Horizonte patří moderní umělecké muzeum Inhotim, historická oblast Pampulha, řeka São Francisco Canyon a park Serra do Curral.

Dotaz: Je Belo Horizonte bezpečné město?
Odpověď: Stejně jako v jakémkoli velkém městě, je potřeba být veřejnou bezpečností ostražitý a dodržovat základní pravidla bezpečnostního chování. Většina návštěvníků však nezaznamená žádné problémy.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky