Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival

Letenka Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival


Bhútán, země ležící v Himálaji mezi Tibetem a Indií, je dobře známá svou bohatou kulturou a překrásnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce unikátních festivalů, který se koná v této zemi, je Phobjikha Valley Crane Festival.

Festival se odehrává v údolí Phobjikha a slaví migraci čajek do této oblasti. Tato velkolepá událost se koná každý rok v listopadu, když tisíce bílých čajek doráží do Phobjikhy a stěhují se sem z vzdálenějších oblastí Tibetu a Siangyangu.

Důvodem, proč čajky volí Phobjikhu, je nejen krásná příroda a příjemné klima, ale také skutečnost, že zde mají dostatek potravy, zvláště rýže, kterou najdou v místních polích. To z nich dělá velmi ceněné a chráněné živočichy v Bhútánu.

Phobjikha Valley Crane Festival je organizován za účelem osvěty a ochrany těchto ohrožených ptáků. Festival nabízí různé aktivity a události, které mají představit význam čájek a potřebu jejich ochrany místním obyvatelům i návštěvníkům.

Mezi hlavní atrakce festivalu patří tradiční tance, písně a divadelní představení, které zobrazují význam čájek v místní kultuře a přírodě. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost poznat kulturu Bhútánu prostřednictvím těchto tradičních uměleckých projevů.

Další zajímavou částí festivalu je celodenní exkurze do přírody, během níž návštěvníci mohou pozorovat čájky v přírodním prostředí. Průvodci poskytují informace o chování čájek a o výzvách, kterým čelí v důsledku ztráty přirozeného prostředí.

Festival přináší také osvětové akce pro místní děti, které jsou budoucností ochrany čájek v Bhútánu. Děti se učí o významu ochrany přírody a čájek prostřednictvím her, přednášek a různých interaktivních aktivit.

Phobjikha Valley Crane Festival je nejenom zábavným a poučným zážitkem pro místní obyvatele a návštěvníky, ale také slouží jako nástroj na ochranu čajek a jejich přirozeného prostředí. Festival pomáhá zvýšit povědomí o důležitosti těchto ohrožených ptáků a zároveň poskytuje příležitost pro zahraniční turisty poznat jedinečnou kulturu Bhútánu.

Pokud plánujete navštívit Bhútán, doporučuji zařadit Phobjikha Valley Crane Festival do svého itineráře. Tento festival vám umožní zažít úžasnou kombinaci přírody, kultury a ochrany životního prostředí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival


Bhútán, země ležící v jižní Asii, je známá svými zvláštními tradicemi a krásnou přírodou. Jedním z míst, které stojí za navštívení, je údolí Phobjikha. Toto údolí se nachází na západním konci Bhútánu a je proslulé chráněním mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně čapíků.

Každý rok se v Phobjikha Valley koná slavnost známá jako Crane Festival, která přivítá návštěvníky z celého světa. Tato slavnost se koná na počátku listopadu, což je období, kdy čapíci dorazí do údolí z Tibetu.

Během slavnosti se konají různé kulturní programy, jako jsou představení tradičních tanců a písní. Návštěvníci se mohou také zúčastnit tradičních bojových umění, jako je lukostřelba a rogyal tángkha (kytařenka). Další oblíbenou aktivitou je prohlídka chráněné oblasti, kde si návštěvníci mohou vychutnat nádherné výhledy na údolí a okolní krajiny.

Vrchol slavnostního dne je však samozřejmě když čapíci přiletí do údolí. Tyto nádherné ptáky, také známé jako červenohlávkoví žlutozobci, jsou velkou atrakcí pro návštěvníky a přilákají i pozornost paparazzi. V době, kdy se koná slavnost, se návštěvníci mohou těšit na krasobruslení tisíců čapíků, jak přilétají do oblasti.

Stejně jako mnoho míst po celém světě, Bhútán je ovlivněn svým klimatem. Počasí v Phobjikha Valley se v listopadu typicky pohybuje kolem průměrných teplot mezi 14 a 18 stupni Celsia. Návštěvníci se však musí připravit na chladnější podnebí v noci, kdy teploty mohou klesnout až na -2 stupně Celsia.

Celkově je slavnost Crane Festival dokonalou příležitostí k prozkoumání krásy a tradičního životního stylu Bhútánu a zároveň oslavit ochranu ohrožených druhů, jako jsou čapíci. Pokud chcete vědět více o této fantastické události, určitě byste se měli podívat na oficiální stránky festivalu a naplánovat si svou návštěvu včas.


Ubytování Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival


Bhútán je malebná země ležící v Himalájích, která se pyšní nejen svou krásnou přírodou, ale také unikátními tradicemi a kulturou. Jednou z fascinujících událostí, kterou si můžete v Bhútánu užít, je Festival v Phobjikha Valley, který slaví příchod vzácných jeřábů.

Phobjikha Valley, nacházející se v districtu Wangdue Phodrang, je považována za jedno z inačejch míst v Bhútánu. Toto údolí slouží jako domov pro ohrožené druhy jeřábů, zejména pro černé jeřáby. Tato oblast je chráněná a spojená s řadou ochranných opatření, která mají zajistit jejich přežití. Jeřábi přilétají do této oblasti v listopadu a zůstávají až do března. Jeřábi přinášejí pocit magie do údolí, a tak je Phobjikha Valley považována za svaté místo.

Festival Crane Festival je každoročním zvýrazněním příchodu jeřábů do Phobjikha Valley. Toto slavnostní setkání se koná na začátku listopadu a představuje mezinárodní příležitost pro návštěvníky, aby zažili vzácný pohled na jeřáby a získali hluboký vhled do bhútánské kultury.

Festival je plný barevných ceremonií, tance, písní a hudebních vystoupení, které oslavují přírodní bohatství Bhútánu a jeřáby. Místní lidé si oblékají tradiční kroje a předvádějí tance, kde napodobují pohyby jeřábů. Festival také zahrnuje tradiční sporty, jako je lukostřelba, které jsou součástí bhútánského kulturního dědictví.

Během festivalu je organizována řada vzdělávacích workshopů a seminářů, které mají za cíl zvýšit povědomí o ochraně přírody a jeřábech. Návštěvníci mají příležitost setkat se s místními odborníky a dozvědět se více o programu na ochranu jeřábů a opatřeních k přípravě Phobjikha Valley jako jejich domova.

Festival Crane Festival je také skvělou příležitostí pro návštěvníky a turisty, aby objevili krásu Phobjikha Valley samotného. Údolí nabízí nádherné výhledy na himalájské vrcholky, sahající až do oblak. Navštívit můžete také místní klášter Gangtey, který je považován za jeden z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu.

Zajímavé je také, že ranči v Phobjikha Valley nabízejí ubytování se zážitkem z vyhlídkového jeřába - speciální pozorovací věže v rančích vám umožní sledovat jeřáby ve volné přírodě, aniž byste jim rušili. Je to jedinečný způsob, jak prozkoumat jejich přírodní prostředí a pozorovat je ve své přirozené kráse.

Crane Festival v Phobjikha Valley je skutečně magickou událostí, která propojuje přírodu, kulturu a ochranu ohrožených druhů. Příjezd jeřábů je příležitostí slavit a oslavovat bohatství přírody v Bhútánu a učit se o významu ochrany zranitelných druhů. Pokud tedy hledáte jedinečný zážitek, který propojuje přírodu a kulturu, nezapomeňte návštěvu na Festivalu jeřábů v Phobjikha Valley.


Dovolená Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival


Phobjikha Valley, ležící v Bhútánu, je malebné údolí obklopené pohořím Himálaj. Toto údolí je známé jako posvátné místo a domov mnoha druhů vzácných ptáků, včetně jeřábů čínských. A právě o těchto ptácích a jejich migraci se jedná na tradičním festivalu, který se zde každoročně koná.

Bhútán je známý svým unikátním přístupem k udržitelnému rozvoji, který je založen na filosofii hrubého národního štěstí (GNH). Tento přístup klade důraz na harmonii mezi lidským blahem a ochranou životního prostředí. A právě díky tomu je Phobjikha Valley vyhlášené jako ekologická zóna, chránící ohrožené druhy ptáků, jako je jeřáb čínský.

Phobjikha Valley Crane Festival je oslavou příchodu jeřábů z jejich letních hnízdišť v Tibetské autonomní oblasti v Číně. Tyto elegantní ptáky jsou pro Bhútán symbolem štěstí a prosperujícího života. Festival se koná v listopadu, kdy ptáci začínají cestovat do Bhútánu přes Himálaj. Místní lidé věří, že příchod jeřábů přináší štěstí a blahobyt pro nadcházející rok.

Během festivalu se koná mnoho různých aktivit, které připomínají příchod jeřábů a zároveň jsou zábavné pro návštěvníky. Mezi nejpopulárnější aktivity patří tradiční tance a písně, které interpretují místní obyvatelé. Návštěvníci mohou také obdivovat vystavené výrobky, jako jsou ručně vyrobené šperky, keramika či tradiční oděvy. A samozřejmostí je přítomnost místní gastronomie, která nabízí tradiční pokrmy a nápoje.

Festival také slouží jako platforma pro osvětu veřejnosti o důležitosti ochrany přírody a prostředí. Místní organizace provádí prezentace a workshopy, které informují o ohrožených druzích ptáků a výzvách, kterým čelí. Tyto aktivity mají za cíl zlepšit povědomí o ochraně přírody a podporu udržitelného rozvoje v regionu.

Phobjikha Valley Crane Festival je zážitek, který nejenže nabízí jedinečnou příležitost spatřit vzácné jeřáby čínské v přirozeném prostředí, ale také vám ukáže, jak Bhútán zaujímá významné místo v ochraně přírody a udržitelném rozvoji. Navštěvování tohoto festivalu znamená podporu místního ekoturismu a rozvoje komunity v Phobjikha Valley. Ať už jste ekologický nadšenec, milovník ptáků nebo jenom hledáte novou a zajímavou dovolenou, měli byste zvážit cestu do Bhútánu a účast na tomto úžasném festivalu, který oslavuje přírodu, kulturu a štěstí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival


1. Kdy se koná Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival?

Bhútán Phobjikha Valley Crane Festival se koná každý rok v listopadu.

2. Kde se festival koná?

Festival se koná v Phobjikha Valley v Bhútánu.

3. Co je hlavním cílem festivalu?

Hlavním cílem festivalu je oslava příchodu bažantů zimních do údolí Phobjikha a zvýšení povědomí o ochraně přírody.

4. Co se na festivalu odehrává?

Festival zahrnuje různé aktivity, jako jsou tance, hudební vystoupení, divadelní představení, tradiční hry, ukázky řemesel a prezentace zvířat. Hlavním akcentem festivalu je však pozorování bažantů zimních v přírodě.

5. Jak se na festival dostanu?

Nejlepší způsob, jak se na festival dostat, je cestovat s místní cestovní agenturou, která zajistí dopravu, ubytování a vstupenky na festival.

6. Je na festival potřeba mít vstupenku?

Ano, na festival je nutné mít vstupenku.

7. Jaké je oblečení vhodné na festival?

Vhodné oblečení na festival je teplé oblečení, boty na přecházení v přírodě a šátek na krku. Doporučuje se také nést krém na slunce a sluneční brýle.

8. Mohou na festival přijet děti?

Ano, na festival mohou přijet i děti. Festival nabízí i programy pro děti, jako jsou hry, výukové aktivity a malování.

9. Lze fotografovat na festivalu?

Ano, lze fotografovat na festivalu, ale je nutné dodržovat pravidla festivalu a respektovat soukromí ostatních účastníků.

10. Jak dlouho trvá festival?

Festival trvá obvykle jeden den.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky