Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Paro Taktsang Festival

Ubytování Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán, země okouzlující horskou krajinou, je domovem mnoha tradičních oslav a festivalů, které odrážejí silné kulturní kořeny země. Mezi nejvýznamnější festivaly patří Taktsang Festival, který se koná v Paro. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu v době, kdy se koná Taktsang Festival, jistě neminete jedinečný zážitek.

Taktsang Festival je slaven v buddhistickém klášteře Tiger's Nest, který se nachází na útesu nad obcí Paro. Tento klášter nahradil původní chrám postavený Guru Rinpoché, legendární postavou bhútánské historie, v 8. století. Toto místo je považováno za svaté a je jedním z nejvýznamnějších buddhistických míst v Bhútánu. Festival se slaví v září nebo říjnu, což je období, kdy mnoho dalších festivalů a oslav probíhá v celé zemi.

Během Taktsang Festivalu se obyvatelé Paro i okolní vesnice kladou dohromady a přicházejí do Tiger's Nest, aby slavili a modlili se. Je to období, kdy se místní obyvatelé oblečou v tradičních krojích a vydají se na cestu k útesu. Všechny divoce tancující masky, bhútánské nástroje a tradiční hudba vytvoří živé a hlučné prostředí. Celý festival je doprovázen duchem naděje a radosti, které jsou spojeny s očekáváním nové úrody a blahobytu.

Když dorazíte do kláštera, uvidíte, že se zde shromáždili tisíce lidí, aby slavili. Většina z nich přichází s dary pro mnichy a chrám, jako jsou potraviny, květiny a další věci. Během slavení vám mnichové přinesou nejen duchovní potěšení a vhledy, ale také speciální modlitby, které vám pomohou dosáhnout vnitřního klidu a rovnováhy.

Je třeba poznamenat, že když se chystáte na Taktsang Festival, bude pro vás obtížné najít ubytování v Paro. Pokud však uspějete a najdete si vhodné místo, můžete si užít více než jen festival. Paro je jedním z nejkrásnějších měst v Bhútánu, které se nachází v dolině okolo řeky Paro Chu. Můžete zde navštívit mnoho historických pamětihodností, jako je Drukgyel Dzong, Kyichu Lhakhang a další.

Celkově je Taktsang Festival výjimečným zážitkem, který vám poskytne příležitost poznat tradiční bhútánskou kulturu a tradice. Pokud máte zájem o návštěvu Bhútánu, termín Taktsang Festivalu by neměl chybět ve vašem itineráři.


Počasí Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán je zemí obklopenou horami a jeho klima se může výrazně lišit v závislosti na nadmořské výšce. V období od dubna do července se koná jedno z nejvýznamnějších festivalů v Bhútánu, Paro Taktsang Festival.

Tento festival se koná u chrámu Taktsang Monastery, který se nachází na skalním útesu v horách nad údolím Paro. Tento chrám, známý také jako Tiger's Nest, je považován za jedno z nejposvátnějších míst v Bhútánu a je velmi důležitý pro místní buddhisty.

Během festivalu se věřící scházejí na místě, aby oslavili a projevili svou úctu k Buddhovi. Dny jsou plné bohatých kulturálních a náboženských aktivit, jako jsou tančící procesí, modlitby a obřady. Během festivalu můžete vidět mnoho krásně zdobených kostýmů a slavnostních krojů.

Paro Taktsang Festival také přináší možnost ochutnat místní jídlo a nákupy tradičních řemeslných výrobků. Můžete si koupit například tradiční šperky, keramiku nebo textil.

Co se týče počasí, během festivalu můžete očekávat převážně teplé počasí, s teplotami kolem 20-25 stupňů Celsia. Nicméně, může se stát, že v horách bude chladnější až během noci se teploty mohou snížit na 10 stupňů Celsia.

Je dobré mít na paměti, že během festivalu se může vyskytnout dešťové počasí, takže je vhodné mít s sebou do festivalu vhodné oblečení a obuv pro takové počasí.

V každém případě, Paro Taktsang Festival je jedním z nejvýznamnějších kulturních a náboženských festivalů v Bhútánu. Skvělé počasí a nabitý program aktivit zaručuje pestrý a nezapomenutelný zážitek pro všechny účastníky.


Dovolená Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán je země, která se může pochlubit mnoha kulturními a náboženskými tradicemi. Mezi nejvýznamnější patří Paro Taktsang Festival, který se koná v září každý rok v klášteře Tiger's Nest. Tato svátek poskytuje nejen skvělou příležitost pro turisty, aby se setkali s místními lidmi a podívali se do místního života, ale také prohlubuje duchovní a duchovní pouta s zemí a obyvateli.

Paro Taktsang Festival se slaví kritickou základní tradice Bhútánu, kterou je buddhismus. Tento festival se koná v klášteře Tiger's Nest, což je klášter postavený ve vrcholku útesu. Tyto kláštery jsou jedním z nejposvátnějších a nejnavštěvovanějších míst Bhútánu. Klášter Tiger's Nest se nachází asi 10 kilometrů od města Paro, které je hlavním městem kraje Paro. Během festivalu se mnoho lidí shromáždí, aby se modlili, tancovali a oslavili tradice své země.

Festival trvá čtyři dny a během této doby jsou k dispozici různé typy rituálů, zábavy, hudebních vystoupení a kulturních událostí, které zahrnují tradiční tance masky, ukázky folklóru a další kulturní aktivity. Mnoho obyčejů se udržuje až do dnešního dne, a proto je festival dobrým zdrojem pro poznání místní kultury a tradic.

Jedním z nejvýznamnějších okamžiků festivalu jsou rituály, které probíhají na konci období. Během festivalu se v nabité různých chrámech a klášterech uspořádají bohoslužby, kde se lidé modlí a meditují. Tyto rituály jsou zvlášť významné, protože ukazují duchovní soudržnost a pokoru, která je tak základní pro tradice a kulturu Bhútánu.

Dovolená Bhútán Paro Taktsang Festival poskytuje jedinečnou příležitost vidět mnoho krás a zajímavostí, které Bhútán nabízí. Pro turisty, kteří se zajímají o kulturní dědictví a náboženství, je to nezapomenutelný zážitek. Země, která se svými tradičními zvyky dokáže zapůsobit na soudržnost a klidnou atmosféru, je ideálním místem pro odpočinek od stresu moderního světa.

Zájemci o tuto dovolenou by měli pečlivě plánovat svůj pobyt, protože mnoho pohybuje na objemu a ubytování implikuje rezervaci měsíce předem. Nicméně splnění této kultovní události je zkušenost, kterou si vezmete s sebou navždy.


Letenka Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán je malý horský stát v Himalájích, ležící na severovýchodě Indie. Jeho jedinečnou kulturou a tradicemi se proslavil po celém světě. Mezi nejvýznamnější svátky v Bhútánu patří Paro Taksang Festival, který se každoročně koná v září.

Festival se odehrává v klášteře Taksang, který se nachází v jihozápadním Bhútánu. Klášter je známý svým nabídkám úžasného výhledu na okolní hory a údolí, ale také svou historií a legendami. Podle jedné z nich se zde měl meditovat původce buddhismu Gautama Buddha.

Festival se koná v prvních dnech září a trvá 3 dny. Během této doby se shromažďují místní obyvatelé i turisté z celého světa, aby si užili příležitost vidět nejvzácnější místní tance a udělat si představu o tisícileté kultuře Bhútánu.

V průběhu festivalu jsou lidé oblečeni do tradičních krojů a přinášejí své obětní dary do kláštera. Tyto dary se skládají ze zvířat, zemědělských produktů, zlatých a stříbrných mincí a dalších předmětů. Poté jsou předány mnichům, kteří je používají pro potřeby kláštera.

Během tří dnů jsou předváděny různé tance, symbolizující vítězství nad zlem, oslavu přírody a života a upevňování přátelství mezi lidmi. Tyto tance jsou doprovázeny zpěvem, hudbou a představením mnoha zvířat a létajících objektů, jako jsou draky, žraloci a orlice.

Festival Paro Taksang je nezapomenutelnou zkušeností pro každého, kdo by si chtěl užít kulturu a tradice Bhútánu na vlastní kůži. Mnoho turistů se rozhoduje pro letenku Bhútán Paro Taktsang Festival, aby si tuto nevšední událost mohli vychutnat na vlastní kůži. Pokud byste se chtěli zúčastnit této události, je důležité si zajistit letenky s dostatečným předstihem před konáním festivalu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro Taktsang Festival


1. Kdy se koná festival Bhútán Paro Taktsang?
Festival se koná každoročně v září nebo říjnu (podle lunárního kalendáře) v klášteře Paro Taktsang v Bhútánu.

2. Jaká je historie tohoto festivalu?
Festival Paro Taktsang je slavnostní událostí, která je spojena s příběhem o Guru Rinpochéovi, zakladateli tibetského buddhismu v Bhútánu. Podle legendy Guru Rinpoché přiletěl na tomto místě na zádech tigra a meditoval zde po dobu několika měsíců.

3. Jak dlouho trvá festival Bhútán Paro Taktsang?
Festival trvá obvykle jeden až dva dny, ale některé slavnosti se mohou táhnout na několik dní.

4. Co se během festivalu děje?
Během tohoto festivalu se konají různé kulturní a náboženské aktivity. Mnichové a obyvatelé se oblékají do tradičních kostýmů, tančí, zpívají a předvádějí rituální obřady. Také se konají procesí a přednášky buddhistických učitelů.

5. Může se na festival zúčastnit kdokoli?
Ano, festival je otevřený pro každého. Turisté a návštěvníci jsou vítáni, ale je důležité respektovat místní zvyklosti a tradice.

6. Kde se festival koná?
Festival se koná v klášteře Paro Taktsang, který se nachází ve stejnojmenném městě Paro v Bhútánu. Klášter leží na útesu ve výšce asi 3 120 metrů.

7. Jak se dostanu k festivalu Paro Taktsang?
Nejlepší způsob, jak se dostat k festivalu, je letecky doletět na letiště Paro a odtud pokračovat na místo festivalu taxíkem nebo autobusem.

8. Existují nějaké omezení během festivalu?
Vzhledem k náboženské povaze festivalu je důležité respektovat zvyklosti a tradice Bhútánu. Místní pokládají za vhodné, aby se lidé během festivalu oblékali skromně a aby nevyvolávali nepřiměřenou pozornost.

9. Existují nějaké turistické atrakce v okolí festivalu?
Ano, poblíž Paro Taktsang se nachází řada dalších zajímavých turistických atrakcí, například muzeum Bhútánu, klášter Ta Dzong, klášter Kichu Lhakhang a historické město Paro.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky