Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Paro

Letenka Bhútán Paro


Bhútán, malá horská země v Himálaji, je známá svou nádhernou krajinou a bohatou duchovní kulturou. Jedním z nejvzácnějších zážitků, který můžete na této destinaci zažít, je přistání na letišti Paro, které patří mezi nejnebezpečnější a nejtěžší letiště na světě.

Letiště Paro se nachází mezi horami v nadmořské výšce přes 2 200 metrů. Jeho jediná ranvej, která je jedním z nejkratších na světě, měří pouhých 6 500 stop (1 981 metrů). Pro srovnání, průměrná délka ranveje na mezinárodních letištích je alespoň 10 000 stop (3 048 metrů). Tato malá délka ranveje omezuje možnost přistání větších letadel a osobních letounů.

Jelikož je Bhútán jednou z nejméně rozvinutých zemí na světě, neexistuje zde žádná zahraniční letecká společnost. Přistání na letišti Paro je tedy výsadou jen několika málo leteckých společností, které disponují letadly vhodnými pro tento druh letu. Mezi tyto letecké společnosti patří například Bhutan Airlines, Druk Air a některé další menší letecké společnosti.

Přistání na letišti Paro je jedinečný zážitek, který vám nabídne dechberoucí výhledy na okolní himálajské hory a tradiční bhútánské vesničky. Piloti musí provést několik prudkých manévrů, aby se dostali mezi úzkými dolinami a nakonec se dostali na malou ranvej. Průlet nad horami a nízká nadmořská výška dodává letu adrenalinu a je jistě nezapomenutelnou částí vaší cesty.

Jelikož je letiště Paro vzhledem k hornaté krajině velmi náročné, piloti, kteří sem létají, musí projít speciálním výcvikem a získat certifikát pro přistání na tomto letišti. To zajišťuje bezpečnost pasažérů a minimalizuje riziko nehod.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, letenka na letiště Paro je prvním krokem k objevování této fascinující země. Přistání na letišti Paro je vzrušující dobrodružství a zároveň úžasný pohled na krásu bhútánské krajiny.


Počasí Bhútán Paro


Pokud se zajímáte o exotické a neobvyklé destinace, jedna z nich je určitě Bhútán. Tento malý himalájský stát se nachází v jihovýchodní Asii a je známý svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a také jedinečným počasím.

Bhútán je země, která je výjimečná svým geografickým umístěním a reliéfem. Nachází se ve východní části Himálaje a převažují zde horské oblasti. Největším a nejvýznamnějším městem je Paro, které je také domovem jediného mezinárodního letiště v zemi.

Co se týče počasí, Bhútán má různorodé klima v různých regionech. Avšak obecně lze říct, že na celém území země jsou vyšší nadmořské výšky, což ovlivňuje i podnebí. Většina Bhútánu patří do subtropického monzunového klimatu, což znamená, že jsou zde výrazné rozdíly mezi suchými zimami a deštivými léty.

Paro, jako hlavní město, má podnebí, které je podobné ostatním oblastem v Bhútánu. Je zde chladněji než ve většině severní Indie, ale počasí je stále příjemné. V letních měsících, tedy od června do srpna, je období monzunů, které přináší hojné srážky a silné bouřky. Teploty se pohybují okolo 20-25 °C, ale mohou se vyšplhat až na 30 °C.

Zimu tvoří období prosince až února, kdy je naopak chladněji. Denní teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale v noci mohou klesnout až na 0 °C. Na horách může být ještě studeněji a sněžení není výjimkou. To vytváří perfektní podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování.

Jaro a podzim jsou sezóny, které jsou obecně považovány za nejlepší časy na návštěvu Bhútánu. V dubnu a květnu kvetou květiny a krajinu lze nazvat překrásnou. Podzim, který se táhne od září do listopadu, je také ideální období pro cestovatele, protože je méně deštivý a teploty jsou mírné.

Právě díky těmto rozdílným klimatickým změnám se Bhútán může pochlubit pestrou a bohatou flórou a faunou. Rostou zde různé druhy rostlin, včetně vzácných orchidejí, a mnoho druhů zvířat jako jsou tygři, sloni nebo jednorožci.

Bhútán a jeho hlavní město Paro jsou tedy plné překvapení a přírodních krás. Bez ohledu na to, kterou dobu v roce se rozhodnete navštívit tuto zemi, můžete se těšit na jedinečné počasí a možnost objevovat nádhernou himalájskou krajinu.


Ubytování Bhútán Paro


Bhútán je malá země v Himalájích, která se vyznačuje nádhernou přírodou, bohatou kulturou a unikátním životním stylem. Mnozí turisté se rozhodují navštívit tuto zemi a zažít zdejší jedinečnou atmosféru. Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, bude nutné se ubytovat v jednom z mnoha hotelů, hostinců nebo penzionů. V tomto článku se zaměříme na ubytování v městě Paro.

Paro je jedno z nejkrásnějších měst Bhútánu. Nachází se v údolí a je obklopené horami. Je známé díky svým tradičním dřevěným domům, malebným uličkám a nádhernému buddhistickému klášteru, který se zde nachází. V Paru se nachází také mezinárodní letiště, takže mnoho turistů zde začíná svou cestu po Bhútánu.

V Paru najdete různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po jednodušší hostince. Hlavními kritérii při výběru ubytování by měla být lokalita, hodnocení od předchozích hostů a cena.

Jeden z nejlepších hotelů v Paru je Zhiwaling Ascent. Tento hotel se nachází na klidném a malebném místě v části města nazvané Jangsa. Hotel nabízí nádherný výhled na horu Jumolhari a okolní krajinný park. Pokoje jsou prostorné, moderně zařízené a vybavené veškerým komfortem, včetně klimatizace, Wi-Fi připojení a soukromé koupelny se sprchou či vanou. K dispozici je také venkovní bazén, fitness centrum a wellness centrum. V hotelové restauraci si můžete vychutnat tradiční bhútánské a mezinárodní pokrmy.

Další možností ubytování je Tashi Namgay Resort. Tento hotel se nachází ve vzdálenosti pěti minut jízdy od letiště. Nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou, balkonem s výhledem na okolní krajinu a Wi-Fi připojením. K dispozici jsou také restaurace, kde si můžete vychutnat různé pokrmy, a venkovní bazén.

Pro turisty, kteří preferují jednodušší ubytování, může být dobrým řešením Guesthouse Rinchenling. Tento malý rodinný penzion se nachází v centru Paru a nabízí prostorné a útulné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením. Hosté se zde mohou těšit na neformální atmosféru a výbornou bhútánskou kuchyni.

Vzhledem k tomu, že Bhútán se snaží udržet svou kulturu a tradice, mnoho hotelů v Paru a v jiných částech země nabízí tradiční interiéry a architekturu. Pokud chcete zažít úplně autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z mnoha penzionů a hostinců, které se nacházejí v tradičních dřevěných domech a jsou zařízeny tradičním bhútánským stylem.

V Bhútánu je také nutné mít většinou zajistěné ubytování předem, protože turisté mohou navštěvovat pouze určitá místa a pouze s průvodcem. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Bhútán, pečlivě vybírejte vaše ubytování a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto krásného kouta světa.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán Paro je malebné město ležící v západním Bhútánu. Toto starobylé město je domovem jedné z nejhezčích klášterů v zemi a je oblíbeným cílem turistů po celém světě.

Paro je známý především díky svému klášteru Taktshang, který je jedním z nejposvátnějších míst v Bhútánu. Tento klášter je vybudován na srázu skalní stěny a je považován za jedno z nejimpozantnějších staveb ve Bhútánu. Jeho návštěva je nutností pro každého turistu, který se ocitne v Paro.

Další zajímavostí v Paro je také klášter Rinpung Dzong, který je považován za jeden z nejkrásnějších královských komplexů v Bhútánu. Tento klášter je známý svým unikátním architektonickým stylem a bohatou historií. Jeho návštěva vás přenesie do minulých dob a umožní vám poznat bohatou kulturu a tradice Bhútánu.

Pro ty, kdo hledají přírodní krásy, je v Paro dostatečný výběr. Bhútán je známý svou nedotčenou přírodou a velkým množstvím národních parků. V blízkosti Paro se nachází přírodní rezervace Jigme Dorji, která je domovem pro různé druhy divokých zvířat a ptáků. Ostrovní pouť na hoře Chele La také nabízí nádherné výhledy na okolní hory a údolí.

Přestože je Paro relativně malé město, nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Můžete si vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni ve stáncích na ulici, navštívit místní bazary nebo se vydat na procházku po malebném historickém centru města.

Bhútán Paro je také skvělým výchozím bodem pro cestování po Bhútánu. Zdejší mezinárodní letiště poskytuje spojení s ostatními částmi země, které jsou také plné zajímavostí a krás.

Nezapomeňte, že Bhútán je zemí s omezeným turismem. Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, budete muset získat turistické povolení a být součástí organizovaného zájezdu. To je způsob, jak zajistit, že země udržuje svou autenticitu a chrání svou kulturní dědictví.

Bhútán Paro je bezpochyby fascinujícím cílem pro všechny, kteří touží pozkoumat neokoukanou část světa. Toto malebné město nabízí nádherné historické památky, neopakovatelnou přírodu a jedinečnou kulturu. Přijeďte do Bhútánu Paro a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevení!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy z Bhútánu do hlavního města Paro?
- Nejlepší způsob dopravy je letecky. Existuje pravidelné spojení mezi letištěm v hlavním městě Thimphu a mezinárodním letištěm v Paru. Další možností je cesta autem, která trvá asi 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Paru?
- Největší atrakcí v Paru je Bhútánský klášter Taktshang, známý také jako Tygří hnízdo. Toto klášterní komplex je zavěšený na útesu nad údolím a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Dalšími populárními atrakcemi jsou Muzeum Bhútánu, Drukmgyel Dzong a tradiční vesnice a malby v Nueva.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Paru?
- V Paru je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, tradičními hostely nebo dokonce ubytováním v klášterech. Cena se liší podle typu ubytování a sezóny.

4. Jak se dostanu do Bhútánu z Paru?
- Z Paru se můžete dostat do Bhútánu cestou autem nebo letecky. Existuje také možnost cesty autobusem, ale tato možnost je méně pohodlná a trvá déle.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Paro?
- Nejlepší čas na návštěvu Paro je během jarního a podzimního období (březen a duben, září a říjen). V těchto měsících je počasí příjemné a je nejmenší šance na deštivé dny. Mějte na paměti, že v létě může být dost deštivo a v zimě chladno.

6. Jaká je měna používaná v Bhútánu a Paru?
- Oficiální měnou v Bhútánu je bhútánský ngultrum (BTN). Nicméně, indickou rupii (INR) lze také v Paru snadno používat. V městech a turistických oblastech je také možné platit platebními kartami.

7. Jaká je počasí v Paru?
- Paro má mírné subtropické podnebí. V létě (červen až srpen) může být teplota kolem 20-25 °C. V zimě (prosinec až únor) jsou teploty obvykle v rozmezí 0-10 °C. V dubnu a květnu dochází k častým srážkám, zatímco v září a říjnu je počasí obvykle slunečné.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Bhútánu a Paru?
- Ano, pro návštěvu Bhútánu je vyžadováno vízum. Můžete si ho vyžádat prostřednictvím destinace poskytnuté cestovní agenturou nebo prostřednictvím bhútánského velvyslanectví nebo konzulátu. Víza do Paru jsou také nutná, ale mohou být získána na mezinárodním letišti v Paru.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky