Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Chimi Lhakhang

Letenka Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán je malá země v jižní Asii, která je obklopená Himálajem a je často označována jako "země dračího krále". Tato unikátní země se pyšní svými krásnými a neporušenými krajinami, fascinujícími kulturními tradicemi a hospodářským zázemím, které se již několik desetiletí drží ve vyvážené rovnováze.

Bhútán je nábožensky velmi odlišnou zemí a má velké množství klášterů, chrámů a chrámových obcí. Mezi nejvýznamnější mezi nimi patří Chimi Lhakhang, slavný buddhistický chrám, který se nachází v Bhútánu.

Chimi Lhakhang se nachází v údolí Punakha v západní části země a je jedním z nejvýznamnějších cílů pro turisty, kteří hledají duchovní zážitky. Chrám je zasvěcený zvláštnímu patronovi - svatému Drukpa Kunleyovi, buddhistickému mnichovi, který se zapsal do historie svým neortodoxním chováním a moudrostí.

Letenky na Bhútán jsou k dostání na většině letišť po celém světě, přičemž většina z nich vás bude přepravovat do mezinárodního letiště v Paro. Odatročit se k Chimi Lhakhang samozřejmě musíte dopravit ze svého ubytování. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je pomocí místních autobusů nebo si najmout místního průvodce.

Návštěva Chimi Lhakhang je jedinečným zážitkem, který vám umožní nahlédnout do duchovního světa Bhútánu a získat užitečné vědomosti o jejich kultuře a historii. Chrám je krásnou a poutavou mešitou, která vám umožní vychutnat si nádherné výhledy na okolní krajinu a cítit pohodovou atmosféru kláštera.

Jednou z nejvýznamnějších tradic spojených s Chimi Lhakhang je zdejší slavnostně oblékání. Místní obyvatelé si oblíbili tradiční oděv, který jim dodává speciální duchovní nadhled a pocit svobody. Pokud plánujete návštěvu Chimi Lhakhang, měli byste zvažovat, že tento tradiční chod se stává pro turistiku stále populárnější a jako takový může být skutečným vyvrcholením vaší dovolené v Bhútánu.

Návštěva Chimi Lhakhang je nezapomenutelným zážitkem, který se budete snažit spojovat se svým pobyt em v Bhútánu po celou řadu let. Pokud hledáte klid, harmonii a inspiraci, pak tato neuvěřitelná mešita je pro vás tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chimi Lhakhang


Chimi Lhakhang je velmi populární chrám v Bhútánu, a zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o tomto místě:

1. Kde se nachází Chimi Lhakhang?
Chimi Lhakhang se nachází v údolí Punakha, v okrese Punakha, Bhútán.

2. Co je zvláštního na Chimi Lhakhang?
Chimi Lhakhang je známý jako "chrám plodnosti" a je oblíbeným místem poutníků a turistů. Je známý také jako Chimi Lhakhang Drup, podle Lam Drukpa Kunley, známého tibetského patrona potěšení, který byl také nazýván "Divoký yogín".

3. Jak se dostanu do Chimi Lhakhang?
Chimi Lhakhang je přístupný autem z hlavního města Bhútánu, Thimphu, a trvá asi 3 hodiny jízdy. Existují také organizované zájezdy do Punakhy, které zahrnují návštěvu Chimi Lhakhang.

4. Existuje vstupné na Chimi Lhakhang?
Ano, pro vstup do Chimi Lhakhang se vybírá malý poplatek. Cena se může lišit v závislosti na vašem občanství.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Chimi Lhakhang?
Nejlepší čas na návštěvu Chimi Lhakhang je během měsíců jara (březen a duben) a podzimu (říjen a listopad), kdy jsou počasí a teploty příjemnější.

6. Jak dlouho trvá návštěva Chimi Lhakhang?
Návštěva Chimi Lhakhang obvykle trvá asi hodinu. Můžete si prohlédnout samotný chrám, projít se kolem nádherného jezera a vychutnat si pěkné výhledy na okolní krajinu.

7. Co bych měl nosit na návštěvu Chimi Lhakhang?
Je vhodné obléct se skromně. Dámou je doporučeno mít s sebou něco na zahalení ramen a kolenních kloubů, protože se jedná o chrámovou oblast.

8. Jaké další atrakce se nacházejí poblíž Chimi Lhakhang?
Poblíž Chimi Lhakhang se nacházejí další zajímavá místa, jako je například Punakha Dzong, jedna z nejstarších a nejkrásnějších citadel v Bhútánu, a Khamsum Yulley Namgyal Chorten, který je jedinečnou budovou tibetského stylu.

9. Existují nějaká pravidla, která bych měl dodržovat při návštěvě Chimi Lhakhang?
Je důležité respektovat místo a místní zvyky. Dodržujte zákazy fotografování, pokud jsou nějaké stanoveny. Dodržujte také pokyny místních průvodců a dodržujte zásady dobrého chování.

10. Je možné se ubytovat poblíž Chimi Lhakhang?
Ano, v okolí Chimi Lhakhang jsou k dispozici různé hotely, penziony a ubytování. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.


Počasí Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán, známý také jako Země hřejivého úsměvu, je malou zemi nacházející se v Himaláji. Jeho jedinečné geografické polohy a horské prostředí ovlivňují jeho místní klimatické podmínky. Jedno z nejzajímavějších míst v Bhútánu, které je spojeno s počasím, je Chimi Lhakhang.

Chimi Lhakhang je starobylý buddhistický klášter, který se nachází v údolí Punakha. Klášter je známý jako „chrám plodnosti“ a je důležitým poutním místem pro páry, které touží po potomstvu. Ale co se týče počasí, Chimi Lhakhang je okouzlujícím místem, které nabízí návštěvníkům příjemné počasí v průběhu roku.

Díky své poloze v nižší nadmořské výšce než ostatní části Bhútánu, Chimi Lhakhang zažívá mírnější teploty ve srovnání s horskými oblastmi země. V létě, od června do září, je zde příjemné a relativně teplé počasí s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Deštivé monzunové období přináší svěží atmosféru a zelenou krajinu.

Podzim a jaro, září až listopad a duben a květen, jsou ideálními obdobími pro návštěvu Chimi Lhakhang. Ve dnech jasu a slunce vám bude teplo, ale večery a noci mohou být chladnější, takže je vhodné si vzít teplejší oblečení.

V zimě, od listopadu do února, teploty klesají a může být chladnější než v ostatních částech Bhútánu. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia, ale v noci mohou teploty klesnout na nulu nebo i pod ni. Pokud plánujete navštívit Chimi Lhakhang v zimě, je důležité si vzít teplé oblečení, aby vás nepřekvapilo nepříjemné mrazivé počasí.

Celkově vzato, počasí v Bhútánu Chimi Lhakhang je příjemné, ať už navštívíte klášter v kteroukoli roční dobu. Klidné jaro, svěží léto, zlatý podzim a chladná zima poskytují různorodé a atraktivní klimatické podmínky pro vaše návštěvy. Je však vždy vhodné sledovat předpověď počasí, protože mohou nastat překvapivé změny.

Chimi Lhakhang, tato malebná a důležitá buddhistická lokalita, je skvělým místem pro relaxaci a meditaci v klidné atmosféře bez ohledu na počasí. Nezáleží, zda přicházíte za účelem náboženského poutního místa, nebo jen oddychu v přírodě, Chimi Lhakhang nabízí návštěvníkům překrásnou kombinaci architektury, spirituality a skvostného počasí, které je jistě zanechá nezapomenutelné dojmy.


Ubytování Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán, známý také jako Země hřmícího draka, je jedním z nejmenších a nejméně navštěvovaných zemí na světě. Tato země, ležící v oblasti Himálaje, je známá svou bohatou kulturou, nádhernou krajinou a poklidným životním stylem. A jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v Bhútánu je chrám Chimi Lhakhang.

Chimi Lhakhang, také známý jako chrám Plodnosti, je malý buddhistický chrám postavený v 15. století. Nachází se ve vesnici Sopsokha, asi 30 kilometrů od hlavního města Thimphu. Chrám je věnován bohu plodnosti a údajně byl postaven na místě, kde žil a meditoval známý lam Drukpa Kunley, také nazývaný Divoký buddha.

Chimi Lhakhang je oblíbeným místem pro turisty a poutníky z celého světa. Lidé sem přicházejí se svou prosbou o plodnost, štěstí a ochranu. Poutníci také přicházejí, aby poctili Drukpa Kunleyho, který je známý svým neortodoxním učením buddhismu a způsobem, jakým předával tyto učení běžným obyvatelům.

Vstup do chrámu je zdoben falešnými penisy a barevnými praporečky, které jsou symbolem plodnosti a ochrany před zlými silami. Na cestě k chrámu procházíte polemi obilí a také budete mít možnost obdivovat úchvatný výhled na okolní krajinu. I samotný chrám je malebný a kouzelný, s bohatě zdobenými stěnami a tradičními dřevořezbami.

Jedinečná atmosféra Chimi Lhakhangu a jeho okolí vás přenese do jiného světa. Místo je naplněno klidem a harmonií, což vám umožní zažít skutečný duch Bhútánu. Je to místo, kde se můžete odpojit od moderního světa a prožít chvíli klidu a zamyšlení.

Přestože Chimi Lhakhang není luxusním ubytováním ve smyslu hotelu, je zde možnost se zde ubytovat. V okolí chrámu jsou malé penziony a hostely, které vám umožní zůstat blízko tohoto svatého místa. Tyto ubytovací zařízení jsou jednoduché, ale čisté a pohodlné, s příjemným personálem, který vám rád poskytne všechny informace o tomto svatém místě.

Pobyt v Chimi Lhakhangu vám umožní zažít to nejpřirozenější a autentické Bhútán. Budete mít možnost prozkoumat okolní vesnice, setkávat se s místními obyvateli a poznat jejich zvyky a tradice. Toto jedinečné zážitky jsou tím, čím se Bhútán odlišuje od ostatních turistických destinací.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Chimi Lhakhang do svého itineráře. Toto svaté místo vás ohromí svou krásou a mystériem, a přinese vám pocit klidu a harmonie. A pobyt v okolí Chimi Lhakhangu vám umožní lépe poznat bhútánskou kulturu a způsob života.


Dovolená Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán, malá země ležící v Himalájích, je často nazývána „zemí hřejivého štěstí“. Tato země je známá svým unikátním přístupem k rozvoji a podporuje šťastnou a harmonickou existenci svého obyvatelstva. Bhútán není běžnou turistickou destinací, ale pro ty, kteří si tohoto místa všimnou, nabízí mnoho fascinujících zážitků.

Jeden z nejpoutavějších aspektů Bhútánu, zejména pro návštěvníky, je Chimi Lhakhang, posvátný buddhistický klášter patřící ke Kagyü škole tibetského buddhismu. Klášter se nachází v údolí Punakha, v odlehlém a malebném prostředí.

Chimi Lhakhang je přístupný pouze pěšky. Cesta k němu vede přes polorozbořený, ale malebný kraj. Návštěvníci jsou odměněni nádhernými výhledy na okolní přírodu a mohou se vydat na příjemnou procházku.

Tento klášter je zasvěcený inkarnaci Drukpa Kunleyho, známého také pod přezdívkou „Divoký yogín“. Drukpa Kunley byl buddhistický mnich a svůdce žen, který žil v 15. století. Jeho přístup k buddhismu byl nekonvenční a skrze své učení posílal světu poselství radosti a sexualitě.

Návštěvníci Chimi Lhakhang mají možnost zažít jedinečný rituál během svého pobytu. Jejich čelo je potřeno vodou z posvátného pramene, která je následně vymytá a návštěvníci dostávají pochvalný název „děti Boha“. Věří se, že tato ceremonie zajišťuje plodnost a ochranu proti nechtěným duchům.

Být součástí tohoto obřadu, který má výrazný důraz na plodnost a sexuální energii, může být pro některé návštěvníky považováno za neobvyklý a odlišný zážitek. Přestože může být první kontakt s tímto rituálem nepříjemný nebo zmatený, mnoho lidí vnímá tuto zkušenost jako osvobozující a očišťující.

Kromě obřadu nabízí Chimi Lhakhang nádhernou architekturu a umění zdobení. Klášter je postaven z kamene a dřeva, a jeho vnitřek je plný barevných nástěnných maleb zobrazujících buddhistické ikony, postavy a mytologické bytosti.

Bhútán je země, která si váží své duchovní a kulturální dědictví a je také velmi hrdá na své krásné přírodní scenérie. Pro ty, kteří hledají dobrodružství a hlubší pochopení východních filozofií, je návštěva Chimi Lhakhang a celého Bhútánu nezapomenutelným zážitkem.

Jedním z důvodů, proč Bhútán zůstává relativně neobjevenou turistickou destinací, je jeho omezený počet turistických povolení. Každý návštěvník musí mít předem získanou povolenku od bhútánské vlády, která se snaží udržet zemi v co nejlepším stavu a minimalizovat negativní dopady západního turismu.

Navzdory těmto omezením je návštěva Bhútánu a Chimi Lhakhang stojí za to. Tato země nabízí jedinečný pohled na buddhismus a jeho koncepty štěstí, harmonie a duchovního rozvoje. Pokud se rozhodnete vydat se do Bhútánu, nezapomeňte na svou kameru, svou otevřenou mysl a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky