Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Chele La Pass

Dovolená Bhútán Chele La Pass


Bhútán, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou krásnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které tato země nabízí, je Chele La Pass.

Chele La Pass je horský průsmyk nacházející se v západní části Bhútánu, nedaleko hlavního města Thimphu. Leží na výšce přes 3 800 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Cesta k průsmyku je úchvatná a nabízí nádherné výhledy na okolní pohoří a údolí.

Průsmyk je oblíbeným místem mezi turisty, kteří sem přicházejí obdivovat nezapomenutelné přírodní scenérie. Z vrcholu průsmyku je možné sledovat neuvěřitelně krásný pohled na pohoří Jichu Drake. Výhledy jsou obzvláště fantastické během jasných dnů, kdy jsou vrcholy hor pokryty sněhem a mezi nimi se peře krásný modrý nebe.

Chele La Pass je také domovem mnoha druhů květin, které zdobí svahy hor. V květnu a červnu zde rozkvétají modré makovice a bílé vsiheřové květy, díky čemuž je místo ještě kouzelnější. Toto období je nejlepším časem na návštěvu průsmyku, když jsou květy v plném rozmachu.

Kromě krásné přírody nabízí Chele La Pass také možnosti pro dobrodruhá. Průsmyk je výchozím bodem pro několik krásných treků do okolních hor. Turisté mohou podniknout túry různých délek a obtížnosti, které jim umožní objevit ještě více této úchvatné krajiny.

Během cesty k průsmyku je také možné narazit na některé zvířata, která zde žijí, jako jsou ojedinělí modřínoví medvědi, divocí kozorozi nebo dokonce i sněžní leopardi. Pro milovníky přírody je tedy Chele La Pass opravdovým rájem.

Pro návštěvníky Bhútánu je Chele La Pass skvělým místem pro relaxaci a obdivování krásy přírody. Navíc je snadno dostupný z hlavního města Thimphu autem nebo motocyklem. Protože se však jedná o vysoký průsmyk, je důležité připravit se na různé klimatické podmínky a změnu nadmořské výšky.

Dovolená v Bhútánu je tedy neúplná bez návštěvy tohoto úchvatného průsmyku. Chele La Pass nabízí neuvěřitelné výhledy, dobrodružství a klid uprostřed přírody. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou a zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chele La Pass


1. Co je Chele La Pass a kde se nachází?

Chele La Pass je průsmyk v pohoří Himálaj v Bhútánu. Nachází se ve výšce 3 988 metrů nad mořem, mezi okresy Paro a Haa.

2. Jak se dostat na Chele La Pass?

K Chele La Pass se dá dostat autem nebo do místních vesniček v Paro nebo Haa a poté pěšky.

3. Jaká je cesta na Chele La Pass?

Cesta na Chele La Pass je velmi kamenitá a klikatá s náročnými serpentinami, což vyžaduje zkušenou řízení. Cesta z Paro trvá přibližně 2 hodiny.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Chele La Pass?

Nejlepší časy na návštěvu Chele La Pass jsou od května do října, kdy jsou nejlepší podmínky. V zimě je průsmyk zavřený kvůli sněhovým bouřím.

5. Co bych si měl přinést na Chele La Pass?

Měli byste si vzít teplé oblečení, protože na průsmyku bývá velmi chladno. Také byste si měli vzít vodu, jídlo a dostatečné množství paliva do auta, protože na průsmyku není mnoho občerstvení.

6. Co nejvíc na Chele La Pass vidět?

Na Chele La Pass si můžete vychutnat úžasný výhled na pohoří Himálaj, krásné louky, lesy a jezera.

7. Jaká je nadmořská výška Chele La Pass?

Chele La Pass se nachází ve výšce 3 988 metrů nad mořem.


Počasí Bhútán Chele La Pass


Bhútán Chele La Pass je horské sedlo, které se nachází na výšce 3 988 metrů nad mořem. Leží mezi hlavním městem Thimphu a Punakha v západním Bhútánu. Toto sedlo nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní hory a údolí, ale také se zde vyskytují náročné podmínky pro řidiče a turisty kvůli extrémním počasí.

Počasí Bhútán Chele La Pass může být velmi nepředvídatelné a různorodé. Bývá zde velmi studené a vysokohorské klima, což znamená, že se zde může v průběhu dne rychle změnit od jasného a modrého nebe k mlhavým a bouřlivým podmínkám. V zimě mohou být silnice, které vedou k sedlu kvůli sněhové kalamitě, uzavřeny.

Léto bývá v oblasti Bhútán Chele La Pass mírné a v průměru se teploty pohybují kolem 20 ° C. Nicméně, i přes celkově teplejší počasí vzduch, bývá zde velice vlhký a zatažením. Počasí se změní během několika minut.

Cestovatelé by měli být velmi opatrní při cestě na toto místo vzhledem k nepředvídatelným výkyvům počasí. Mnohdy se zde kvůli náhlým bouřkám mohou objevit silné větry a extrémní sněhové bouře. Navíc silnice jsou velmi úzké a prudké stoupání a řízení může být velkou výzvou.

I přes všechny nepředvídatelné výkyvy počasí a náročné cesty, stojí návštěva sedla Chele La v Bhútánu za to. Díky jeho krásnému pohledu na okolní krajinu, se do tohoto místa každoročně sjíždějí mnozí turisté. Pokud budete chtít navštívit toto fantastické místo, měli byste si nejprve zjistit, jaké podmínky a počasí se na Chele La Pass přibližně aktuálně vyskytují.


Letenka Bhútán Chele La Pass


Letenka Bhútán Chele La Pass: Cesta k neskutečné kráse a mystice

Bhútán, země draků, je jednou z nejvíce fascinujících a tajemných destinací na světě. Ležící vysoko v Himálajích, Bhútán zůstává z velké části neporušený moderní civilizací a neposkvrněný turisty. Pokud jste dobrodružným cestovatelem toužícím po objevování kouzla světa, letenka Bhútán Chele La Pass by pro vás mohla být jedinečnou cestovní zkušeností.

Chele La Pass, nacházející se ve výšce přes 3 900 metrů nad mořem, je nejvyšším silničním průsmykem v Bhútánu. Tato horská cesta je vstupní branou do národního parku Jigme Dorji, který je domovem pro řadu vzácných druhů zvířat a ptáků, včetně slavného sněžného leoparda. Z vrcholu průsmyku je také nádherný výhled na okolní himálajské hory, který vám vezme dech.

K dobytí Chele La Pass se můžete vydat pěšky či s pomocí horského průvodce. Během výstupu se můžete těšit na úchvatnou přírodu s různorodými alpinskými květinami, zasněženými štíty hor a klidnými horskými jezírky. Zelene střechy chráněných klášterů, které se nacházejí rozeseté po úbočích hor, přinášejí do krajiny další rozměr duchovna a spirituality.

Během vaší cesty přes Chele La Pass narazíte na také na tradičně oblečené vesničany, jejichž život je pevně spjat s přírodou a rituály, které se v Bhútánu dodržují již po staletí. Setkání s místními lidmi vám přinese náhled na jejich autentický a jednoduchý životní styl, který je stále hluboce kořeněn v tradicích a víře.

Existuje několik místních obřadů, které se konají v blízkosti Chele La Pass. Jedním z nich je takzvaný "atší" obřad, při kterém vesničané zapalují ohně a obětují různé předměty bohům. Tento tradiční obřad je založen na víře v předky a pomocí odměny, kterou bohové poskytnou, mají lidé zajištěno štěstí a prosperitu.

Návštěva Chele La Pass je zážitkem, který překoná všechna očekávání. Bez ohledu na to, zda jste horolezec, přírodovědec nebo prostě milovník přírody, tento jedinečný průsmyk vám přinese vzpomínky na celý život. Je to místo, kde se setkáte s neskutečnou krásou přírody a s nádhernou místní kulturou, která byla neporušená dr. moderního světa.

Pokud jste zvědaví na Bhútán a toužíte po dobrodružství, letenka Bhútán Chele La Pass vám otevře dveře do kouzelného světa, který není zkažený turistickým ruchem. Nenechte si ujít tuhle neuvěřitelnou cestovní zkušenost a ponořte se do přírodního a spirituálního přepychu Bhútánu!


Ubytování Bhútán Chele La Pass


Bhútán je malebná země ležící v Himálajích mezi Indií a Čínou. Je to jedna z nejmenších zemí na světě, ale skrývá v sobě bohatou kulturní dědictví a úchvatnou přírodu. Bhútán je známý svou filosofií "hrubého národního štěstí", která upřednostňuje celkové blahobyt obyvatel před ekonomickým růstem. Tato filosofie je rozhodně cítit i v ubytování v této zemi.

Jednou z nejpopulárnějších lokalit v Bhútánu je Chele La Pass. Tato horská průsmyk se nachází ve výšce přes 3 800 metrů nad mořem a spojuje hlavní město Thimphu s údolím Paro. Chele La Pass je nejenom jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu, ale také nabízí úžasný výhled na okolní himálajské hřebeny a hluboké údolí Paro.

V blízkosti Chele La Pass se nachází několik ubytovacích možností, které umožňují hostům prozkoumat krásy tohoto regionu. Ve vesnici Chele La je možné najít různé ubytovací zařízení, od luxusních hotelů po jednoduché horské chaty. Většina z těchto zařízení je postavena v tradičním bhútánském stylu, což zajišťuje autentický zážitek ze života v Bhútánu.

Mnoho ubytovacích zařízení v okolí Chele La Pass také nabízí různé aktivity a exkurze, které vám umožní lépe se seznámit s místní kulturou a přírodou. Například si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni, navštívit místní chrámy a kláštery, nebo se vydat na trek po krásných himálajských stezkách. Během vašeho pobytu v těchto ubytovacích zařízeních se vám rozhodně nikdy nebude nudit.

Co je však nejvíce přitažlivé na ubytování v oblasti Chele La Pass, je přímý kontakt s přírodou. Budete mít jedinečnou příležitost sledovat divokou zvěř, jako jsou například vzácní nebesky modří pávi nebo trpasličí bambusoví medvědi. Pouhých pár kroků od vašeho ubytování můžete zažít úžasné dobrodružství v bhútánské divočině.

Ubytování v Bhútánu, zejména v okolí Chele La Pass, si zaslouží vaši pozornost. Autenticita, pohostinnost a krása těchto míst vás zcela jistě očarují a přimějí vás se zamilovat do této malebné země. Vyberte si túru na Chele La Pass a užijte si okouzlující ubytování Bhútán nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky