Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha

Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


1. Co je Bělověžská pushcha?
Bělověžská pushcha je národní park nacházející se na území Běloruska a Polska. Je to největší zachovalý prales v Evropě a jedna z nejvýznamnějších oblastí pro zachování divokých zvířat v Evropě.

2. Kde se Bělověžská pushcha nachází?
Bělověžská pushcha se nachází na hranicích Běloruska a Polska, asi 60 km jihovýchodně od města Brest.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Bělověžské pushše?
V Bělověžské pushše můžete vidět mnoho divokých zvířat, včetně evropských bizonů, jelenů, srn, rysů, medvědů, vlků a řady druhů ptáků.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Bělověžské pushše?
V Bělověžské pushše je mnoho turistických tras, které vás zavedou do srdce pralesa. Můžete si pronajmout kolo a projet se okolo národního parku. Také si můžete objednat jízdu na saních tažených koňmi nebo vydat se na ryby do okolních jezer.

5. Jaký je vstup do Bělověžské pushše?
Vstupné do Bělověžské pushše se liší v závislosti na tom, zda se jedná o jednotlivce nebo skupinu, a také zda jsou turisté z Běloruska nebo zahraničí. V roce 2021 je cena vstupného pro jednotlivce z Běloruska kolem 130 rublů (asi 5 USD) a pro turisty zahraničí kolem 20 USD.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bělověžské pushše?
Nejlepší čas na návštěvu Bělověžské pushše je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou nejaktivnější. V zimě lze také navštívit národní park, ale musíte být připraveni na extrémní podmínky a výzvy.

7. Jak se dostanu do Bělověžské pushše?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bělověžské pushše, je cestovat do Brestu v Bělorusku, odkud je několik pravidelných autobusových spojení do oblasti Bělověžské pushče. Také můžete cestovat vlakem do Brestu nebo si pronajmout auto a jet na vlastní pěst.

8. Potřebuji vstupenku předem zakoupit?
Obvykle není nutné předem kupovat vstupenku do Bělověžské pushše, ale během turistické sezóny si můžete zajistit své místo předem na oficiálních webových stránkách národního parku.


Ubytování Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je krásná země, plná přírodních krás a turistických atrakcí. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst, které lze na této zemi navštívit, je národní park Bělověžská pushcha. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, měli byste si připravit vhodné ubytování, které bude vaše dovolená ještě pohodlnější a příjemnější.

Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha se nachází na území Běloruska a Polska. Tento nádherný les je domovem mnoha zvířat a rostlin, včetně bílých medvědů, losů, rysi, orlů, vlka a velkorožců. Národní park Bělověžská pushcha je výjimečný také tím, že se zde nalézá největší použitelná plocha pralesa na světě. Pro turisty je k dispozici mnoho tras, po kterých si mohou vychutnat krásy této oblasti.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností. Nejčastěji volenou variantou je útulný hotel nebo penzion, kde se můžete ubytovat přímo v národním parku. V těchto zařízeních najdete komfortní pokoje s koupelnou, televizí a Wi-Fi připojením. V některých penzionech jsou také k dispozici wellness centra a další služby jako například vodní sporty.

Další možností ubytování jsou privátní apartmány a domy, které mohou být ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto ubytovací jednotky se často nacházejí přímo v blízkosti národního parku Bělověžská pushcha a nabízí plně vybavenou kuchyň, útulné pokoje a prostorné obývací pokoje. Domácí hosté vám mohou také poskytnout mnoho užitečných informací o přilehlé oblasti a turistických atrakcích.

Poslední možností jsou kempy a chatky, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí být přímo v přírodě. V této oblasti jsou k dispozici mnohé kempy a chatky, které nabízejí základní vybavení, včetně sprch a toalet. Tyto ubytování jsou ideální pro cestovatele s malým rozpočtem, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě.

V národním parku Bělověžská pushcha najdete mnoho krásných a pohodlných ubytovacích možností, které vám umožní vychutnat si krásy této jedinečné oblasti. Bez ohledu na to, zda hledáte elegantní hotel nebo jednoduché kempování, v této oblasti najdete přesně to, co potřebujete, abyste si užili svou dovolenou na maximum. Takže se pusťte do hledání a těšte se na nezapomenutelný zážitek v Bělověžské pushše.


Počasí Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je země ležící ve střední Evropě a je známé svou rozmanitou krajinou a bohatou přírodou. Jednou z nejvýznamnějších přírodních oblastí v Bělorusku je Národní park Bělověžská pushcha, která se rozkládá na území Běloruska a Polska. Tento národní park je nejen významnou turistickou atrakcí, ale také důležitým místem pro ochranu a výzkum přírody.

Bělověžská pushcha je jednou z posledních větších pralesů v Evropě a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Tato rozlehlá oblast se vyznačuje rozmanitou flórou a faunou, která je zde chráněna. V parku lze najít jedinečné druhy rostlin a živočichů, které jinde na světě nejsou přítomny. Lesy Bělověžské pushchy jsou domovem evropských bizonů, losů, vlků, medvědů a mnoha dalších druhů, které dělají z tohoto místa skutečný ráj pro milovníky přírody.

Počasí v Bělověžské pushše je ovlivněno kontinentálním podnebím. V zimě zde panuje typicky chladné počasí s teplotami klesajícími pod bod mrazu. Sníh zde leží nejčastěji až do jara a zakrývá krajinu bílým pokrývkou. Národní park se tehdy proměňuje v klidnou a tichou zimu, která přitahuje milovníky zimních sportů, jako je například běžkování.

Na jaře začíná prales probouzet a rozkvétat. Rostliny začínají rašit a lesy se postupně zahalují do zeleného oděvu. Teploty se zvyšují a zvířata začínají ožívat ze zimního spánku. Jaro je ideálním obdobím k prozkoumání parku pěšky nebo na kole a sledovat návrat života a energie do těchto lesů.

Léto v Bělověžské pushše je obdobím hojnosti. Teploty stoupají a dosahují příjemných letních hodnot. Park se proměňuje v zelený ráj plný květin a zvuků přírody. Je vhodné se v tomto období vydat na výlet k některým z mnoha jezer či řek, které se v parku nacházejí. Zde si můžete užít nejen klid a krásu přírody, ale také jíst čerstvé ryby či příjemně ochladit se vodou.

Podzim je v Bělověžské pushše obdobím proměn. Lesy se zahalují do odstínů červené, oranžové a žluté, které tvoří nádherný barevný kontrast s modrou oblohou. Toto je ideální doba na procházky a focení, kdy můžete pozorovat, jak se příroda připravuje na chladnější zimu.

Bělověžská pushcha je jednou z nejcennějších přírodních oblastí v Bělorusku a tato rozmanitá příroda láká návštěvníky z celého světa. Bez ohledu na to, jaké je počasí, Bělověžská pushcha vždy nabízí nádherný zážitek v přírodě. Takže pokud jste přírodovědec, fotograf, turista nebo prostě jen milovník přírody, Národní park Bělověžská pushcha je místo, které byste měli určitě navštívit.


Dovolená Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Je to bezpochyby jeden z největších a nejdůležitějších národních parků v Evropě, a to nejen díky své obrovské rozloze, ale také díky významné roli, kterou sehrál v ochraně přírodních a kulturních dědictví Běloruska. Národní park Bělověžská pushcha se nachází na rozhraní Běloruska a Polska a zaujímá přibližně 1500 km². Je to jedinečný kus lesa, který se téměř nezměnil od doby ledové, a je považován za jeden z nejstarších a největších lesů v Evropě.

Bělorusko je pro mnoho turistů stále tajemstvím a málo lidí ví, že se zde nachází tak vzácné a krásné místo, jako je Bělověžská pushcha. Park přilákal již mnoho návštěvníků, kteří sem přišli objevit jeho jedinečnou přírodní krásu a zároveň se dozvědět více o tradicích a kultuře Běloruska.

Pokud plánujete návštěvu Běloruska, měli byste zahrnout do vašeho plánu také návštěvu Bělověžské pushchy. Procházka lesem, určitě nejen pro mnoho Milovníků přírody to bude nezapomenutelný zážitek. Můžete zde potkat mnoho zvířat, například medvědy, vlky, losy, jeleny a divoká prasata. Park je také domovem pro řadu proslulých druhů ptáků, jako jsou orli, sokoli a krkavci, které zde můžete pozorovat v přirozeném prostředí.

Kromě toho, že park nabízí neobvyklou příležitost pro milovníky přírody, je také jedinečným místem pro poznávání kulturního dědictví Běloruska. V parku se nachází několik muzeí, které dokumentují historii a tradice regionu. Návštěvníci mohou navštívit Trakt Caru, jednu z nejstarších zakonzervovaných cest z doby, kdy parkem procházela carská rodina. Kromě toho můžete navštívit také mnoho vesnic a měst v okolí parku, aby jste poznali místní kulturu a zvyky.

Pokud se chystáte na dovolenou v Bělorusku, je Bělověžská pushcha určitě místem, které byste neměli vynechat. Jedná se o unikátní místo, kde budete moci zažít nebo vidět mnoho věcí, které nikde jinde nezažijete. Kromě krásné přírody a kulturních památek najdete v parku také vynikající ubytování a hospodu, kde budete moci ochutnat některé z nejlepších běloruských jídel.

Věřte nám, že návštěva Bělověžské pushchy bude jedním z nejlepších zážitků vaší dovolené a nezapomenutelně Vám zůstane v paměti. Nenechte si ujít tento skvělý zážitek, protože se jedná o jednu z nejkrásnějších památek nejen Běloruska, ale celé Evropy.


Letenka Bělorusko Národní park Bělověžská pushcha


Bělorusko je zemí s bohatou přírodní krásou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je Národní park Bělověžská pushcha. Ležící na hranicích s Polskem, tento park představuje jedinečný ekosystém a domov mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Bělověžská pushcha je největší a nejdůležitější zbytkem pralesa, který kdysi pokrýval velkou část Evropy. Přesahuje hranice do Polska a je také zapsána na seznamu UNESCO jako světové dědictví. Park se rozprostírá na ploše více než 1500 km2 a tvoří ho rozmanitý lesní ekosystém, který zahrnuje smíšené listnaté, borové, dubové a březové porosty.

V Bělověžské pushče máte možnost objevit některé z největších evropských druhů, včetně evropského bizonu, který je symbolem parku. Tito velcí savci jsou chováni v parku jako součást programu pro ochranu a reintrodukci ohrožených druhů. Dále tu žijí rysi, losi, lišky, jeleni a mnoho dalších divokých zvířat.

Návštěvníci parku mají možnost prozkoumat jeho krásu skrze různé turistické stezky a naučné stezky, které vedou návštěvníky přes různé typy lesních prostředí. Můžete se také připojit k průvodci, který vám poskytne podrobné informace o tomto unikátním ekosystému a jeho historii. Pokud jste milovníkem ptáků, mohli byste také objevovat mnoho druhů ptáků, které zde hnízdí a přesťěhovávají se.

Bělověžská pushcha byla také místem, kde se Schengenská dohoda poprvé podepsala v roce 1995. Dohoda, která mj. zrušila hraniční kontroly mezi členskými státy Evropské unie, byla podepsána v domě lesníka, který leží na hranici parku a slouží jako muzeum s výstavou o historii parku a této dohody.

Pro ty, kteří se zajímají o ochranu přírody a ekologii, je Národní park Bělověžská pushcha fascinujícím místem ke studiu. Park provozuje výzkum a vzdělávací programy, které mají za cíl informovat lidi o důležitosti ochrany přírody a zachování přírodních stanovišť.

Pokud plánujete navštívit Bělorusko, nenechte si ujít Národní park Bělověžská pushcha. Je to místo plné krásných scenérií, přírodního bohatství a ohromující biodiverzity. Prožijete zde jedinečný zážitek, který oceníte a vzpomínat na něj budete ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky