Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Belgie Turnhout

Dovolená Belgie Turnhout


Belgie je krásnou zemí, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z těchto míst je i město Turnhout, které se nachází ve vlámské části Belgie. Turnhout je ideálním místem pro dovolenou, protože kombinuje krásnou přírodu s bohatou historií a kulturou.

Jedním z hlavních lákadel Turnhoutu je jeho historické centrum. Město je známé svými historickými budovami a památkami, které se datují až do 12. století. K nejvýznamnějším památkám patří například hrad Turnhout, který sloužil jako rezidence belgických vévodů. Nyní je zde umístěno muzeum, které nabízí pohled do historie města.

Dalším příjemným místem k návštěvě je park Kasteel van het Vrieselhof. Tento park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Nabízí zelené plochy, květinové záhony a jezerka, která jsou domovem různých druhů ptáků a živočichů. Park je také ideálním místem pro pěší procházky a cyklistické výlety.

Pokud máte rádi umění a kulturu, navštivte Muzeum grafického designu v Turnhoutu. Toto muzeum je jedním z nejvýznamnějších muzeí svého druhu v celé Evropě a nabízí rozsáhlou sbírku grafických děl. Můžete si zde prohlédnout různé druhy grafických technik, jako je například lept či litografie.

Pro milovníky knih a literatury je muzeum Nationaal Museum van de Speelkaart skvělou volbou. V tomto muzeu se dozvíte více o historii výroby karet a můžete si prohlédnout unikátní sbírku historických karet. Mimo to vám muzeum také nabízí příležitost vytvořit vlastní hrací karty nebo se zúčastnit herního programu.

Turnhout také nabízí bohatou restaurační scénu, kde si můžete vychutnat tradiční belgická jídla, jako jsou hranolky s omáčkou a belgické vafle s ovocem a šlehačkou. Navštivte některou z místních pivnic a ochutnejte místní piva, která jsou dobře známá po celém světě.

Pokud plánujete dovolenou v Belgii, nezapomeňte zařadit do svého itineráře i návštěvu města Turnhout. Toto malé městečko nabízí mnoho zajímavostí a jeho klidná atmosféra vás okouzlí. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, kultury nebo jenom přírody, Turnhout vám nabídne něco, čím si dovolenou v Belgii zpříjemníte.


Počasí Belgie Turnhout


Belgie je středoevropská země, která se nachází mezi Německem, Francií, Lucemburskem a Nizozemskem. V této zemi se nachází město Turnhout, které je hlavním městem provincie Antverpy. Turnhout má velmi příjemné klima, což z něj dělá ideální místo na pobyt.

Počasí v Belgii Turnhout se odvíjí od čtyř ročních období. V létě bývá velmi teplé a slunečné s průměrnou teplotou mezi 20 a 30 stupni Celsius. V tomto období může být ale také deštivo a oblačno. Proto se doporučuje mít s sebou oblečení pro každé počasí.

Podzim v Turnhoutu je velmi krásný, jelikož jsou stromy, které jsou v této oblasti hojné, plné barev. Může být ale také velmi deštivé a vlhké.

V zimě bývá v Turnhoutu chladněji s teplotami kolem nuly stupňů. Bývá také velmi deštivé a oblačno.

Jaro v Turnhoutu je velmi krásné a kvetou tu květiny. Je také velmi teplé a slunečné, ale může být občas i deštivo.

Celkově je počasí v Turnhoutu velmi různorodé, takže se doporučuje být připraven na každé počasí. Kromě počasí je ale Turnhout ještě zajímavý svou historií a architekturou, takže určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Turnhout


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí o belgickém městě Turnhout může zahrnovat:

1. Jak se dostanu do Turnhoutu z letiště v Bruselu?
Odpověď: Existuje několik možností, včetně vlaku, autobusu a taxi. Nejběžnější možností je vlak z hlavního nádraží v Bruselu, který trvá přibližně hodinu.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Turnhoutu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Turnhoutu patří Renaissancní zámek Kasteel van Turnhout, Begijnhof Turnhout (bývalý klášter) a Muzeum Karta turnhout.

3. Kde lze v Turnhoutu najít dobré restaurace?
Odpověď: V Turnhoutu najdete mnoho skvělých restaurací, zejména v centru města. Některé oblíbené možnosti zahrnují De Weerelt, Restaurant Mie Pieters a Café Sint Pieter.

4. Kde lze v Turnhoutu ubytovat?
Odpověď: Turnhout nabízí řadu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Některé doporučené možnosti zahrnují Hotel Corsendonk, Best Western Turnhout City Hotel a B&B Hildegarden.

5. Jaké jsou nejbližší letiště k Turnhoutu?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Turnhoutu je Letiště v Bruselu (BRU), které je asi 1,5 hodiny jízdy autem. Další možností je Letiště v Eindhovenu (EIN) v Nizozemsku, které je asi 1 hodinu jízdy autem.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Turnhoutu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Turnhoutu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírnější a město nabízí různé kulturní a historické akce.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Turnhoutu?
Odpověď: Veřejnou dopravu v Turnhoutu zajišťují autobusy a vlaky. Město má dobře propojenou síť autobusových linek, které vás doveze po celém městě. Místní železniční stanice také nabízí spojení s dalšími belgickými městy.

Toto jsou jen některé z nejčastěji kladených dotazů a odpovědí o Turnhoutu. Pokud máte další dotazy, doporučuji kontaktovat místní turistické informační centrum nebo vyhledat další informace online.


Letenka Belgie Turnhout


Belgie je malebná země ležící v západní Evropě, která svou bohatou historií, architekturou a kulturou přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Belgii, určitě neopomeňte zahrnout do svého itineráře také malé a malebné město Turnhout.

Turnhout se nachází v provincii Antverpy, jen kousek od belgicko-nizozemské hranice. Toto příjemné město je známé především pro svou architekturu, kulturní dědictví a bohatou historii. Když se ocitnete v Turnhoutu, budete mít možnost prozkoumat mnoho zajímavých míst.

Jedním z hlavních symbolů města je krásný přístavní most, který překonává řeku Nete. Most je jednou z nejznámějších památek města a nabízí výhled na krásnou řeku a okolní oblast. Další ikonickou památkou v Turnhoutu je Centrumkathedraal, což je moderní kostel s vysokou věží, která dominuje nad městem.

Pokud jste milovníkem umění a kultury, neměli byste si nechat ujít návštěvu Muzea společnosti De Warande. Toto muzeum je domovem nejen pro umělecká díla regionálních umělců, ale také pro mezinárodní výstavy a kulturní akce. Můžete si zde prohlédnout bohatou sbírku obrazů, soch, keramiky a dalších uměleckých děl.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, můžete se vydat do zahradního areálu, známého jako Dreven ürbanů. Tento krásný park nabízí relaxaci, procházky v přírodě a piknikování. Zde se můžete také vydat na procházku kolem jezera nebo si vychutnat skleničku výborného belgického piva v jedné z místních restaurací.

Pro ty, kteří mají rádi historii a architekturu, je tu také Turnhoutský hrad. Tento krásný hrad pochází z 12. století a dodnes je jednou z nejvýznamnějších památek města. Během vaší návštěvy se můžete procházet po hradním nádvoří a obdivovat architektonické detaily.

Pokud se chystáte navštívit Turnhout, nezapomeňte také ochutnat některé z belgických specialit, jako jsou slavné belgické čokolády a pivo. V centru města najdete mnoho restaurací a pivních hospod, kde si můžete vychutnat tyto lahůdky.

Přírodní krásy, architektura, umění a bohatá historie - to všechno nabízí návštěvníkům město Turnhout v Belgii. Jestliže se chcete vydat na cestu do tohoto malebného belgického města, zakupte si letenku a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství.


Ubytování Belgie Turnhout


Belgie je známá svou bohatou historií, architekturou a malebnými městy. Jedním z takových míst je i město Turnhout, které se nachází v provincii Antverpy. Turnhout je skvělým místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do evropské kultury a objevovat méně známá místa.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při plánování cesty do Turnhoutu je samozřejmě ubytování. Naštěstí město nabízí širokou škálu možností pro každého, od luxusních hotelů až po útulné rodinné penziony.

Pro turisty, kteří preferují luxus a komfort, je v Turnhoutu dostupných několik pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí moderní a elegantní pokojové vybavení, wellness centra, venkovní bazény a vynikající restaurace. Hosté si mohou užívat skvělého servisu a relaxovat v prostředí plném luxusu.

Pro ty, kteří preferují útulnost a domácí atmosféru, jsou v městě k dispozici také rodinné penziony a soukromé apartmány. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jedinečný pohled na místní kulturu a tradice. Hosté se mohou těšit na srdečné přijetí od majitelů a získat cenné tipy a doporučení pro objevování okolí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou levnější ubytování, jako jsou levné hotely, hostely nebo Airbnb. Tyto možnosti poskytují základní vybavení a pohodlné postele za dostupnou cenu. Hosté se mohou soustředit na prozkoumávání města a využívání jeho atrakcí, aniž by museli utrácet za drahé ubytování.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování v Turnhoutu, vždy je dobré si předem rezervovat své místo. Město je stále populárnější destinací pro turisty a obzvláště v hlavní sezóně mohou být mnohé ubytovací zařízení vyprodané.

V Turnhoutu se nachází také několik zajímavých lokalit, které stojí za návštěvu. Mezi ty nejznámější patří například Kasteel van Horst, starobylý hrad z 15. století, nebo begijnhof, historické sídlo beginek, které je dnes zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Navštěvování těchto památek, procházky historickým centrem města a ochutnávání belgických specialit patří k nezapomenutelným zážitkům, které si turisté z Turnhoutu odnesou. A s širokou nabídkou ubytování a přátelským prostředím je velmi pravděpodobné, že se sem budou chtít turisté vrátit znovu a znovu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky