Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bahamy Exuma Cays

Ubytování Bahamy Exuma Cays


Exuma Cays jsou jednou z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších destinací na Bahamách. Skládají se z řady korálových ostrovů a ostrůvků, které nabízejí nádherné pláže, tyrkysové moře a úchvatné přírodní scenérie. Pokud hledáte bezvadné ubytování na Bahamách, Exuma Cays jsou ideální volbou.

Za čistou relaxaci a luxus si pro svůj pobyt můžete vybrat jedno z mnoha luxusních letovisek a hotelů, které se nacházejí na těchto ostrůvcích. Tyto ubytovací zařízení vás okouzlí svou nádhernou architekturou, exkluzivními službami a neuvěřitelnými výhledy na moře. Většina z nich nabízí také soukromé pláže, bazény a wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a další relaxační procedury.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je zde také možnost pronájmu soukromých vil a domů. Tyto více samostatné možnosti vám umožní prozkoumat Exuma Cays ve svém vlastním tempu a zažít nezapomenutelná dobrodružství. Na mnoha ostrovech jsou k dispozici soukromé pláže, kde si můžete užívat slunce a křišťálově čisté vody. Sportovní nadšenci si mohou pronajmout vodní skútry nebo se vydat na potápěčský výlet k úžasným a živým korálovým útesům.

Pokud máte rádi vaření a chcete si připravovat vlastní jídlo, můžete si také pronajmout plně vybavenou vilu, kde si můžete sami vařit. Místní trhy nabízí široký výběr čerstvých mořských plodů a tropického ovoce, které si můžete vychutnat. Pro ty, kteří raději jedí venku, na ostrovech je také několik restaurací, které nabízejí mistrovská díla bahamské kuchyně.

V Exuma Cays naleznete také mnoho přírodních krás, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Modrá díra, což je zatopená jeskyně, která nabízí vynikající možnost šnorchlování a potápění. Toto místo je domovem mnoha druhů tropických ryb a korálů.

Dalším zajímavým místem je střežená rezervace Divoké bujná zvířata, kde můžete vidět vzácnou bahamskou ropuchu, ptáky a želvy. Pro milovníky ptáků je zde také možnost navštívit mnoho kolonií nádherných ptáků.

Exuma Cays nabízejí něco pro každého. Bez ohledu na to, zda hledáte odpočinek na pláži, dobrodružství ve vodních sportech nebo objevování přírodních krás, tento ráj na Bahamách vám poskytne skutečně nezapomenutelný zážitek. Ať už si vyberete luxusní ubytování nebo soukromý domov, Exuma Cays vás nadchnou svou krásou a přívětivostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Exuma Cays


1. Jak se dostanu na Exuma Cays na Bahamách?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Nassau, odkud se můžete dostat na Exuma Cays buď vnitrostátním letem, lodí nebo plachtou.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na Exuma Cays?
Odpověď: Na Exuma Cays můžete vychutnat krásné bílé pláže, šnorchlovat v korálových zátočinách, navštívit prázdninovou destinaci Staniel Cay, prozkoumat Modrou díru (Blue Hole) nebo se vydat na výlet k opuštěnému ostrovu veřejnosti přístupném jako prázdnota.

3. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Exuma Cays?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Exuma Cays je od prosince do dubna, kdy je teplota příjemná a minimální riziko hurikánů. Nicméně, Bahamy jsou lákavou destinací po celý rok.

4. Kde si mohu pronajmout loď na Exuma Cays?
Odpověď: Existuje několik půjčoven lodí na Exuma Cays, včetně Yacht Charter Bahamas, Minns Water Sports a Exuma Boat Rentals. Můžete si také pronajmout soukromou loď s kapitánem.

5. Mohu navštívit Ostrůvek vepřů na Exuma Cays?
Odpověď: Ano, můžete navštívit populární atrakci Ostrůvek vepřů na Big Major Cay na Exuma Cays. Zde můžete plavat a interagovat s divokými prasaty.

6. Jsou v Exuma Cays luxusní ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v Exuma Cays si můžete najít několik luxusních rezortů a hotelů, jako je například Sandals Emerald Bay nebo Grand Isle Resort & Spa.

7. Můžu šnorchlovat nebo potápět se na Exuma Cays?
Odpověď: Ano, Exuma Cays nabízí skvělé šnorchlování a potápění. Můžete se těšit na průzračnou vodu, korálové zátočiny plné tropických ryb a dalších podvodních živočichů.

8. Jaká je místní kuchyně na Exuma Cays?
Odpověď: Místní kuchyně na Exuma Cays se zaměřuje na mořské plody a čerstvé tropické ovoce. Můžete ochutnat pokrmy jako je grilovaná místní ryba, plody moře, krevety a conch salad (salát z velryby).

9. Potřebuji vízum k návštěvě Exuma Cays na Bahamách?
Odpověď: Pokud jste občanem země, která není členem Commonwealthu, budete potřebovat vízum k návštěvě Exuma Cays na Bahamách. Pokud jste občanem země člena Commonwealthu, můžete mít na nejvíce 3 měsíce vízum zdarma.

10. Jaký je místní jazyk na Exuma Cays?
Odpověď: Místní jazyk na Exuma Cays je angličtina.


Počasí Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst na Bahamách. Leží v Karibiku, asi 290 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Nassau. Tato oblast je známá svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a turistickými atrakcemi.

Když mluvíme o počasí na Bahamách Exuma Cays, v první řadě musíme zmínit jejich tropické klima. Celoročně zde panuje teplé počasí s mírnými rozdíly mezi ročními obdobími. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C. Nejteplejší období je od června do září, kdy mohou teploty stoupat až na 35 °C.

Bahamy Exuma Cays mají také vysokou úroveň slunečního záření. Slunce zde svítí v průměru 8-10 hodin denně a turisté by se měli neustále chránit před slunečními paprsky. Je důležité nosit opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, brýle a široké klobouky nebo kšiltovky.

Pokud jde o srážky, na Bahamách Exuma Cays jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok. Největší srážky se obvykle vyskytují během období dešťů, které trvá od června do října. V tomto období mohou být deštivé dny, ale déšť obvykle trvá krátkou dobu a pak se opět objevuje slunečné počasí.

Zároveň je dobré vědět, že Bahamy Exuma Cays jsou také náchylné k hurikánům. Hurikánová sezóna je od června do listopadu, přičemž nejvyšší výskyt hurikánů je v srpnu a září. Je proto důležité sledovat místní zprávy a varování předpovědi počasí, pokud plánujete návštěvu v této době.

Celkově vzato, počasí na Bahamách Exuma Cays je převážně slunečné a teplé celoročně. Turisté mohou očekávat vysoké teploty, vysokou vlhkost vzduchu a příležitostné deštivé dny. Je nutné si vzít vhodné oblečení, opalovací krém a chránit se proti silnému slunci. Při plánování cesty se doporučuje sledovat předpověď počasí a být připravený na případné hurikány během hurikánové sezóny.


Dovolená Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou tropickým rájem, který přináší velkou dávku krásy a dobrodružství. Toto souostroví, které se nachází v Karibském moři, se skládá z přibližně 365 ostrovů, z nichž každý nabízí jedinečné atrakce a přírodní scenérie.

Exuma Cays si rychle získaly pověst jako jedno z nejoblíbenějších cestovních cílů na Bahamách. Hlavně díky svému životu pod hladinou, který je opravdu pozoruhodný. Křišťálově čisté vody, korálové útesy a pestrost mořského života přitahují potápěče z celého světa. Při potápění na Exuma Cays se můžete setkat s nejrůznějšími druhy tropických ryb, želvami, rejnoky, žraloky a dokonce i delfíny.

Jednou z nejslavnějších atrakcí Exuma Cays je slavný Modrý otvor. Tento obrovský zátoka je velkým magnetem pro potápěče a dobrodruhy, kteří se chtějí ponořit do jasně modré vody a objevit tajemství temné hlubiny. Modrý otvor je také oblíbenou lokalitou pro horolezce, kteří se mohou vyšplhat na skalní útesy a užívat si panoramatický výhled na celé souostroví.

Exuma Cays také nabízí nespočet krásných pláží. Bílý písek, palmy a turmalínově modrá voda vytvářejí dokonalou kombinaci pro relaxaci a opalování. Plážovými oblíbenci jsou například pláže Tropic of Cancer a Stocking Island Beach. Dalším ohromujícím místem je pláž Pig Beach, která je domovem divokých prasat, které rády plavou a se partou turistů si rády hrají.

Exuma Cays nenabízí pouze nádhernou přírodu, ale také unikátní kulturu a gastronomii. Místní kuchyně na Bahamách je slavná pro své čerstvé mořské plody, jako je humr, mušle a chobotnice. Nezapomeňte si vychutnat místní specialitu zvanou "conch", což je druh mořského hlemýždě.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete na Exuma Cays pronajmout malou loď a vydat se na objevitelskou výpravu mezi ostrovy. Zastavte se na neobydlených ostrůvcích, kde budete mít možnost objevit klidné laguny a malebné zátoky.

Dovolená na Exuma Cays je pro každého milovníka přírody a dobrodružství. Tento souostroví nabízí možnosti pro potápění, plavání, opalování a objevování nových kultur. Přijďte a zažijte krásy Baham a Exuma Cays svými vlastními očima.


Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays: Skrytý raj v Karibiku

Bahamy, skupina ostrovů v Karibiku, je známá svými bílými plážemi, průzračnými modrými vodami a kouzelnými scenériemi. Zajímáte-li se o exotické destinace, možná jste už slyšeli o jednom z nejlákavějších míst na Bahamách - Exuma Cays. Tento řetězec 365 ostrovů nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství, které si zamilujete.

Cesta do Exuma Cays začíná vaší letenkou, kterou si můžete zakoupit z mnoha destinací po celém světě. Mezinárodní letiště na Great Exumě je hlavním bodem vstupu pro turisty, kteří hledají přímé spojení s exotickým rájem. Můžete se rozhodnout pro let z Miami nebo Fort Lauderdale na Floridě nebo si vybrat mezinárodní lety z různých měst Evropy. Let přes karibské vody je sám o sobě úžasným zážitkem, když se blížíte k tomuto ostrovnímu ráji.

Po příletu do Great Exumy vás přivítá teplý a osvěžující karibský vánek. Exuma Cays je skupina ostrovů nacházející se na jihovýchodě Baham a vytváří jedinečné a nedotčené přírodní prostředí. S více než 365 malými ostrůvky, loděmi a možností pronájmu jachet, můžete během svého pobytu na Exuma Cays objevovat a dobrodružství.

Nejznámějším ostrovem v Exuma Cays je nejspíš Pig Beach, což je pláž obývaná malými divokými prasaty. Ano, správně jste četli, na této ostrovní pláži žijí prasata, která jsou zvyklá na přítomnost turistů a ráda se dávají fotit. Můžete s nimi plavat, krmit je a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky, které budete vzpomínat ještě dlouho po návratu domů.

Dalšími aktivitami, které můžete zažít na Exuma Cays, jsou potápění a šnorchlování. Tyto ostrovy jsou obklopeny křišťálově čistými vodami a korálovými útesy. Těsně pod vodní hladinou se skrývá fascinující podmořský svět plný pestrobarevných tropických ryb a dalších mořských živočichů. Můžete si půjčit vybavení a potopit se do okouzlujícího světa pod hladinou.

Pro milovníky vody a dobrodruhů nabízí Exuma Cays také možnost odplutí na soukromé pláže. Můžete pronajmout malou loď nebo katamaran a vydat se na objevování těchto neobydlených ostrovů, kde si můžete užívat osamocené pláže a klid. Tato dobrodružství poskytují skvělou příležitost k odpočinku, opalování a přístupu k sceneriím, které se zdají být přímo vytržené z pohlednic.

Exuma Cays nabízí také luxusní resorty a pro ty, kteří se chtějí vydat na výlety mimo tyto malé ostrovy, existuje spousta možností. Můžete navštívit nejbližší velký ostrov Great Exum, kde najdete překrásné pláže, luxusní hotely a golfové hřiště. Rozhodně si nezapomeňte projít Georgetown, což je největší město na Exuma Cays, kde se setkáte se skvělou místní kuchyní, kulturou a tradicemi.

Bahamy a Exuma Cays jsou jedním z nejúžasnějších a nezapomenutelných míst na světě. Od bílých pláží po průzračnou vodu a úchvatné západy slunce, Exuma Cays se stává stále oblíbenějším cílem pro cestovatele hledající únik z realita denního života. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, kultury a relaxace, letenka do Exuma Cays na Bahamách je tou správnou volbou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky