Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bahamy Eleuthera

Ubytování Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě a Eleuthera je jedním z ostrovů, které stojí za návštěvu. Eleuthera je dlouhý úzký ostrov na východním pobřeží Baham a láká turisty svou nádhernou přírodou, bílými písečnými plážemi a průzračnými modrými vodami. Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, je důležité mít vhodné ubytování, které vám poskytne pohodlí a relaxaci.

Na Eleuhterě najdete širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z high-end resortů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Resorty často disponují vlastními soukromými plážemi, bazény, wellness centry, restauracemi a různými vyžitími. Můžete si zde užít například potápění, šnorchlování, golfové hřiště nebo jachting. Resorty na Eleuhterě jsou ideální pro páry, rodiny nebo pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Pokud hledáte něco více autentického a osobnějšího, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z místních malých hotelů nebo penzionů. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí útulné pokoje s výhledem na moře nebo zahradu a mají také přístup k plážím. Majitelé těchto zařízení jsou obvykle velmi ochotní a rádi vám pomohou s jakýmikoli dotazy nebo požadavky, které byste měli. Mnoho těchto hotelů a penzionů se nachází v blízkosti místních obcí, což vám umožní poznat místní kulturu, jídlo a tradice.

Pro ty, kteří preferují větší samostatnost a nezávislost, je tu také možnost pronájmu dovolené. Na Eleuhterě najdete mnoho soukromých vil a domků, které nabízejí úžasný výhled na oceán a přístup k plážím. Tyto nemovitosti mají obvykle kuchyňskou linku a další vybavení, což vám umožní si připravovat vlastní jídlo a strávit čas podle vaší vlastní představy. Pronájem dovolené je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit čas spolu a prozkoumat ostrov ve vlastním tempu.

Ať již se rozhodnete pro kterýkoli typ ubytování na Eleuthera, můžete si být jisti, že si užijete překrásné pláže, klidnou atmosféru a nádhernou přírodu. Eleuthera je skutečný ráj na Zemi a ubytování na tomto ostrově vám bude poskytovat komfortní základnu pro vaše dobrodružství.


Letenka Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších destinací pro dovolenou na světě. Tento souostroví, které se rozkládá v Karibském moři, je známé svou úchvatnou přírodou, bílými písčitými plážemi, modrými lagunami a bohatým podmořským životem. Jedním z nejzajímavějších ostrovů na Bahamách je Eleuthera.

Eleuthera je ostrov nacházející se na severovýchodním konci Baham a je jedním z jejich největších ostrovů. S rozlohou 180 km² a délkou přesahující 160 km, nabízí Eleuthera nekonečné možnosti pro dovolenou plnou dobrodružství a relaxace.

Jednou z nejlepších věcí na Eleutheře je, že je stále relativně nedotčená masovou turistikou, což znamená, že se zde můžete těšit na klid a pokoj během svého pobytu. Pláže jsou tady skutečně úchvatné - bílý písek, jasně modrá voda a malé útesy, které přidávají na malebnosti. Pláže na severní a západní straně ostrova jsou ideální pro surfování, zatímco jižní strana poskytuje klidnější vody, které jsou ideální pro šnorchlování a potápění.

Pokud jste vodním nadšencem, rozhodně se nezapomeňte vydat na výlet lodí do pověstného Modrého otvoru (Blue Hole). Jedná se o podvodní propast, která je neuvěřitelně hluboká a nabízí úžasný pohled na podmořský svět. Potápěči se sem sjíždějí z celého světa, aby se pokochali krásou a pestrostí tohoto místa.

Eleuthera je také domovem několika zajímavých historických památek a místní kultury. Můžete navštívit historickou pevnost Preacher's Cave, která sloužila jako útočiště pro první osadníky na ostrově. Kromě toho se můžete také projít po populární Queen's Highway, což je hlavní silnice, která propojuje celý ostrov. Po cestě se nechejte okouzlit malebnými vesničkami a tradičními bahamskými chatrnými domky.

Pokud plánujete navštívit Eleutheru, ideálním způsobem, jak se tam dostat, je leteckou dopravou. Můžete si vybrat z mnoha leteckých společností, které nabízejí letenky do Eleuthery. Cestování letadlem je rychlé a pohodlné a umožní vám co nejlépe využít čas strávený na tomto úžasném ostrově.

Celkově vzato, Eleuthera je skutečným rajem pro milovníky přírody, dobrodružství a relaxace. Od nádherných pláží a podmořského světa po historické památky a tradiční kulturu, tento ostrov nabízí nekonečné možnosti pro dokonalou dovolenou pro vaši rodinu, přátele nebo pro vás samotné. Takže pokud hledáte opravdu nezapomenutelný zážitek, neváhejte a zvažte Eleuthera na Bahamách jako svůj další cestovní cíl.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Eleuthera


1. Kdy je nejlepší čas navštívit Eleuthera na Bahamách?
Nejlepší čas na návštěvu Eleuthery je během zimních měsíců (listopad až duben), kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné.

2. Jak se dostat na Eleutheru?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Eleuthera, je letadlem z Mezinárodního letiště Lynden Pindling na ostrově New Providence (Nassau). Existují také trajektové služby z Nassau.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Eleutheře?
Mezi hlavní turistické atrakce na Eleutheře patří Královská stavba Prezidenta, Pláž Tahiti, Pláž French Leave, Skaliska Glass Window Bridge, Mořská jeskyně Hatchet Bay, Čajový ostrov a Pláž Lighthouse Point.

4. Můžeme si na Eleutheře pronajmout auto?
Ano, je možné si na Eleutheře pronajmout auto. Existuje několik půjčoven aut, které nabízejí různé typy vozidel.

5. Jaké aktivity jsou na Eleutheře k dispozici?
Mezi oblíbené aktivity patří potápění, šnorchlování, rybaření, surfování, plachtění, kajak a procházky po nádherných plážích.

6. Kde se dá na Eleutheře dobře najíst?
Na Eleutheře najdete různé restaurace a stánky s místními specialitami. Doporučujeme vyzkoušet čerstvé mořské plody a tradiční bahamskou kuchyni.

7. Jaké jsou možnosti ubytování na Eleutheře?
Na Eleutheře najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, resortů, apartmánů a pronájmů vil. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

8. Co je potřeba vědět o místních zvycích a tradicích?
Místní obyvatelé na Eleutheře jsou přátelští a vstřícní. Je důležité projevovat ohleduplnost a respekt vůči jejich zvyklostem. Váží si, když turisté respektují citlivost na ochranu životního prostředí a přírody.

9. Jaké jsou možnosti dopravy po Eleutheře?
Na Eleutheře je doprava omezena. Místní dopravu zajišťují autobusy a taxíky. Prozkoumávání ostrova je nejlepší s vlastním nebo pronajatým autem.

10. Jaká měna se používá na Bahamách?
Oficiální měnou na Bahamách je bahamský dolar (BSD). Americké dolary jsou také často přijímány a většina míst přijímá platební karty.


Dovolená Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou oblíbenou dovolenkovou destinací, která nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré moře a tropickou atmosféru. Mezi mnoha ostrovy Baham najdete také ostrov Eleuthera, který je znám svou krásou a klidem.

Eleuthera je dlouhý a úzký ostrov, který se nachází na východním okraji Baham. Díky své izolaci od turistického ruchu je ostrov ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Na Eleutheře najdete mnoho neobydlených pláží, které vám nabídnou pocit, že jste na soukromém rajském ostrově.

Mezi nejznámější pláže na Eleutheře patří French Leave Beach, Double Bay Beach a Ten Bay Beach. Tyto pláže jsou obklopeny překrásnou přírodou a nabízejí křišťálově čistou vodu. Můžete se tady koupat, šnorchlovat nebo si jen tak užívat poklidný den na pláži.

Kromě relaxace na plážích si na Eleutheře můžete vyzkoušet i další aktivity. Ostrov je populární mezi potápěči díky svým korálovým útesům a možnosti objevovat tajemné podvodní jeskyně. Pro milovníky přírody je zde také mnoho stezek, které vedou k vodopádům, lagunám a dalším přírodním krásám.

Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete navštívit město Governor's Harbour, které je hlavním městem Eleutheře. Zde můžete vidět historickou architekturu, barevné domky a tradiční obchody. Město je také známé svými restauracemi, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je čerstvé mořské plody a bahamská kuchyně.

Pro ubytování na Eleutheře najdete různé možnosti, od luxusních resortů až po levné bungalovy na pláži. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat ostrov ve vlastním tempu, je možné si pronajmout auto nebo si vzít výletní loď.

Vzhledem k tomu, že Eleuthera není tolik navštěvovaná jako jiné bahamské ostrovy, můžete si na této dovolené užít klid a soukromí. Pokud hledáte ráj na zemi s nádhernými plážemi a fascinující přírodou, Eleuthera na Bahamách je to pravé místo pro vás.


Počasí Bahamy Eleuthera


Bahamy, všechny ostrovy této krásné země, jsou obklopeny teplou vodou Atlantiku a Karibiku. Nicméně, Eleuthera, ostrov v Atlantském oceánu, má trochu odlišné podmínky. Tento ostrov je nejdelší ze všech Baham a má poměrně odlišné klimatické a meteorologické podmínky. V tomto článku budeme podrobněji prozkoumat počasí na Bahamách Eleuthera.

Klima Eleuthery na Bahamách je subtropické, což znamená, že jsou zde teplé zimy a horká léta. Roční průměrná teplota na ostrově se pohybuje okolo 27 °C a voda má v průměru stejnou teplotu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty vzduchu a vody mohou vyšplhat až na 35 °C. V zimě se teploty pohybují kolem 21 °C a také je mnohem méně deštivých dnů.

Na rozdíl od některých jiných ostrovů v Bahamách, Eleuthera v podstatě netrpí hurikánem, ale může být ovlivněn tropickými bouřemi, které se mohou objevit v období od července do listopadu. Nicméně, i když je pravděpodobnost, že Eleuthera bude přímo zasažena bouří, poměrně malá, stále by měli lidé být připraveni na tuto situaci.

Pokud jde o srážky, na Eleutheře jsou průměrné roční srážky kolem 1200-1300 mm. Největší množství srážek přichází v období od května do září a může být poměrně silné. Léto také přináší vlhkost, což může být poněkud problematické pro turisty. Proto se doporučuje navštívit Eleutheru v zimě, kdy je teplota příjemnější a srážky jsou mnohem nižší.

Výhody a nevýhody počasí na Bahamách Eleuthera jsou poměrně rovnoměrné. Samozřejmě že je zde riziko silných bouří a deštivých dní v období letního období, ale zároveň se turisté mohou těšit na horké letní dny a krásné pláže celý rok. Proto Eleuthera zůstává jedním z nejoblíbenějších míst na Bahamách, které stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky