Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)

Ubytování Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands jsou souostrovím v Queenslandu v Austrálii, které se vyznačuje svým neuvěřitelným krásnem. Tyto ostrovy nabízejí vynikající příležitosti k odpočinku, relaxaci a k ochutnání řady exotických jídel. Pro každého, kdo má rád plážový život a vodní sporty, jsou Whitsunday Islands naprosto dokonalé.

Většina turistů, kteří se rozhodnou navštívit Whitsunday Islands, si zvolí ubytování na ostrově Hamilton. Tento ostrov je největší v celém souostroví a nabízí každému turistovi to, co potřebuje. Hamilton Island, jak se ostrov jmenuje, nabízí řadu luxusních letovisek, hotelů, apartmánů a soukromých vil, kde si můžete užít klid a pohodlí, které potřebujete během své dovolené.

Jedním z nejluxusnějších ubytování na Hamilton Islandu je hotel One&Only. Tento hotel se nachází přímo na břehu moře a nabízí luxusní pokoje a apartmány. Hotel One&Only také nabízí řadu aktivit, jako jsou kajakářství, surfování, potápění a plachtění. Turisté si zde mohou dopřát také fantastické masáže a wellness procedury, aby si zde užili co nejvíc relaxace a pohodlí.

Pokud vás zajímá více soukromí, můžete si pronajmout soukromou vilu, která vám nabídne maximální intimnost a klid. Tyto vily jsou obvykle velmi luxusní a nabízejí stejně jako hotely řadu aktivit a služeb.

Pro turisty, kteří hledají spíše levnější ubytování, jsou na ostrově Hamilton dostupné i levnější hotely, hostely a motely. Tyto ubytovny nabízejí obvykle jednodušší pokoje a služby, ale stále jsou vhodné pro turisty, kteří hledají levnější ubytování.

Celkově vzato, Whitsunday Islands jsou skvělou volbou pro dovolenou pro každého, kdo má rád plážový život a vodní sporty. Ostrov Hamilton nabízí škálu ubytování od luxusních hotelů po levnější hotely a motely. Bez ohledu na to, jakou variantu ubytování si zvolíte, na Whitsunday Islands si určitě užijete nádhernou dovolenou, kterou budete chtít opakovat znovu a znovu.


Letenka Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands je skupina ostrovů nacházející se v Queenslandu, v Austrálii. Tato nádherná souostroví, pojmenovaná podle dne sv. Vincence, nabízejí návštěvníkům jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie.

Jedním ze způsobů, jak se dostat na Whitsunday Islands, je letecky. Letenky do této oblasti nabízejí různé letecké společnosti a jsou dostupné z různých měst v Austrálii, jako je Sydney, Melbourne nebo Brisbane. Cesta letadlem je způsobem rychlým a pohodlným, který vám umožní snadný přístup do tohoto ráje.

Whitsunday Islands jsou populární turistickou destinací a jsou známé svou blízkostí k Great Barrier Reef, který je jedním z nejslavnějších světových korálových útesů. Různé ostrovy souostroví nabízejí různé aktivity a zážitky, které zaujmou každého návštěvníka.

Jeden z nejpopulárnějších ostrovů je Hamilton Island, který slouží jako vstupní brána do souostroví. Je zde velké letiště, kam lze přiletět přímo a naplánovat si odtud další cestu na další ostrovy. Hamilton Island je také oblíbený pro své luxusní resorty, restaurace a širokou škálu vodních aktivit, jako je šnorchlování, potápění nebo jachting.

Dalším zajímavým ostrovem je Whitehaven Beach, která je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Její bílý písek a azurově modrá voda tvoří nádhernou kulisu pro relaxaci a odpočinek. Můžete si zde pronajmout kajak nebo si vybrat některý z přírodních turistických výletů.

Existuje také možnost ubytování přímo na některém z menších a méně obydlených ostrovů, kde se návštěvníci mohou cítit jako na soukromém ostrově. Mezi tyto ostrovy patří například Hayman Island nebo Daydream Island.

Avšak Whitsunday Islands nejsou jen o plážích a aktivitách na moři. Vnitrozemí těchto ostrovů nabízí i skvělé možnosti pro životní prostředí. Můžete si procházet tropickými deštnými lesy, objevovat mangrovy a fauna jenž zde žije, včetně vzácných druhů ptáků a želv.

Celkově řečeno, návštěva Whitsunday Islands je skvělým zážitkem, který nabízí krásnou scenérii, bohatou přírodu a širokou škálu aktivit pro všechny typy návštěvníků. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete ubytovat na luxusním resortu nebo objevovat méně obydlené ostrovy, rozhodně nebudete litovat návštěvy tohoto úžasného místa. A s pomocí letenky do Whitsunday Islands bude vaše cesta snadná a pohodlná.


Dovolená Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Australský kontinent je jednou z největších turistických destinací na světě. Kdokoli se rozhodne navštívit toto rozmanité místo, bude nadšen neobyčejnou přírodou, skvělými plážemi, úchvatné flórou i faunou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro cestovatele a milovníky přírody jsou ostrovy Whitsunday Islands v Queenslandu.

Whitsunday Islands se nacházejí v tropickém pobřeží Queenslandu, které je vzdálené přibližně 2 000 kilometrů od australského města Sydney. Tato oblast je známá díky překrásným plážím, jedinečnému korálovému útesu s množstvím různých druhů tropických ryb a mořských živočichů i mořskou faunou na březích pláží.

Whitsunday Islands se rozkládají na rozloze 200 000 hektarů, z toho přibližně 70 % tvoří chráněné mořské území. V této oblasti najdete přes 70 pláží a azurové vody, které jsou prostě k neuvěření. Whitsunday Islands je rovněž největším ostrovským národním parkem Queenslands a nabízejí spoustu příležitostí k rybaření, vodním sportům, šnorchlování i potápění.

Mezi nejznámějšími plážemi patří například Whitehaven Beach - bílá písečná pláž, která se řadí mezi jedny z nejvíce fotografovaných na světě, nebo pláž Catseye Beach, kde najdete mnoho možností k aktivitám. Na těchto plážích se můžete nechat hřát na slunci, koupat se v moři nebo se procházet po pláži a kolem pobřeží.

Mezi další nejvýznamnější turistické atrakce patří také Hamilton Island, který je největším ostrovem Whitsunday Islands. Na tomto ostrově se nachází mnoho luxusních hotelů, restaurací a sportovních center. Hamilton Island je také populární pro svůj zábavní park WildLife Hamilton Island, kde máte možnost potkat a pozorovat řadu zvířat, včetně koal, klokana nebo krokodýlů.

Více než 92 % turistů přijíždí na Whitsunday Island za účelem prozkoumání korálového útesu při potápění nebo šnorchlování. Řada turistických lodí nabízí pravidelné výlety k Great Barrier Reef a umožňují cestovatelům prozkoumat tento nadějný korálový útes. Nejlepší doba k návštěvě Whitsunday Islands jsou od června do srpna, kdy je podnebí velmi teplé a slunce bývá maximálně vysoko.

Whitsunday Islands lze navštívit po celý rok, ale kvůli variování počasí a deštivým sezónám se doporučuje navštěvovat tento ostrov v zimních měsících. Při návštěvě Whitsunday Islands si samozřejmě nezapomeňte vzít fotoaparát. Je to jedno z nejkrásnějších míst na světě a zajisté se budete chtít s přáteli a rodinou podělit o nádherné zážitky a dojmy.

Výlet na Whitsunday Islands je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci pobytu na plážích s možnostmi pro další aktivity a zážitky. Ostrov nabízí procházky po divokých lesích, šnorchlování, potápění, vodní lyžování, jízdu na surfu na vlnách, ale také pěší turistiku a navíc i příležitost k dobrodružství na překrásných útesech.

Whitsunday Islands je tedy rájem pro ty, kteří hledají relaxaci na bílé písčité pláže s neuvěřitelnými výhledy na modré vody Pacifiku. Pokud hledáte aktivní dovolenou v přírodním prostředí, kde se budete cítit svobodně a daleko od každodenního shonu a stresu, pak toto místo je ideální pro vás. Navštivte Whitsunday Islands a objevte krásy Austrálie, které vám připraví nezapomenutelný zážitek a relaxaci.


Počasí Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands jsou součástí australského státu Queensland a jsou známé svou nádhernou přírodou a úchvatnými plážemi. Toto souostroví je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Austrálii, a proto je znalost počasí zde důležitou informací pro návštěvníky.

Whitsunday Islands leží poblíž Velkého bariérového útesu a mají tropykální klima. To znamená horká a vlhká léta, kdy teploty mohou dosahovat až 30°C. V těchto měsících se také očekávají občasné tropické bouře a silné deště. V zimě, která zde nastává od června do srpna, se teploty pohybují kolem 20-25°C. V tomto období je sušší a slunečnější a je proto obvykle považováno za nejlepší a nejvhodnější čas pro návštěvu ostrovů.

Pokud plánujete navštívit Whitsunday Islands, je důležité sledovat předpověď počasí. Vzhledem k tropickému charakteru oblasti mohou se zde rychle měnit podmínky. Tyto ostrovy také často zažívají období, kdy proudy studeného větru z jihu způsobují pokles teplot a přináší chladnější vzduch. Tato jev se nazývá "southeast trade winds" a může vyvolat i chladnější noci, zejména na počátku a konci léta.

Pokud se vydáte do Whitsunday Islands, určitě si vezměte s sebou sluneční ochranu, například opalovací krém s vysokým faktorem SPF, klobouk nebo šátek na hlavu a lehkou, vzdušnou oděv. Dále byste měli mít s sebou pláštěnku nebo deštník, které vám poslouží v případě deště.

Whitsunday Islands jsou skutečným rájem pro milovníky pláží a vodních sportů. Voda je zde křišťálově čistá a teplá, ideální pro potápění, šnorchlování, plachtění a další aktivity. Nicméně, přestože je souostroví krásné celoročně, nejlepší doba pro návštěvu je v zimě, kdy jsou teploty příjemné a pršet zde méně.

Celkově lze říci, že Whitsunday Islands jsou jedním z nejpůsobivějších míst v Austrálii a nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu spojenou s tropickým počasím. Ať už se rozhodnete navštívit tyto ostrovy v létě či zimě, jistě si zde užijete nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Níže je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se ostrovů Whitsunday v Queenslandu, Austrálie:

1. Jak se dostat na Whitsunday Islands?
- Nejbližší mezinárodní letiště je v městě Proserpine, které leží asi 30 minut jízdy autem od přístavu Airlie Beach. Z letiště Proserpine je možné si pronajmout auto nebo využít kyvadlovou dopravu do Airlie Beach, odkud lze dále cestovat lodí na ostrovy Whitsunday.

2. Jaké aktivity lze na ostrovech Whitsunday dělat?
- Na ostrovech lze provozovat mnoho aktivit, jako je šnorchlování, potápění, plachtění, rybaření, pěší turistika, pikniky na pláži atd. Nejznámější aktivitou je však návštěva Whitehaven Beach, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě.

3. Kdé se ubytovat na Whitsunday Islands?
- Na Whitsunday Islands je možné se ubytovat buď v luxusních letoviscích a rezortech na ostrovech Hayman, Hamilton nebo Daydream, nebo v přístavním městě Airlie Beach, které nabízí různé ubytovací možnosti od hotelů po kempování.

4. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Whitsunday Islands?
- Nejlepší období na návštěvu Whitsunday Islands je od května do října, kdy panuje příjemné počasí. Během australského leta (prosinec až únor) může být velmi horko a vlhko, zatímco během australského zimy (červenec a srpen) může být chladnější a občas se vyskytují deště.

5. Jak dlouho bych měl zůstat na Whitsunday Islands?
- Doporučuje se zůstat alespoň několik dní, abyste stihli si užít všechny hlavní atrakce. Pokud si chcete například vychutnat Whitehaven Beach a udělat si výlet na ostrov Great Barrier Reef, měli byste plánovat delší pobyt, například tři až pět dní.

6. Jaké jsou možnosti stravování na Whitsunday Islands?
- Většina letoviscí a rezortů na ostrovech nabízí restaurace a bary, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo a nápoje. V přístavním městě Airlie Beach je také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí, které se týkají Whitsunday Islands v Queenslandu, Austrálie. Pokud máte další otázky, obraťte se na místní turistickou kancelář nebo prohlédněte si online průvodce ostrovy.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky