Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Freycinet National Park (Tasmánie)

Dovolená Austrálie Freycinet National Park (Tasmánie)


Freycinet National Park se nachází na jihozápadě Tasmánie v Austrálii a je jedním z nejkrásnějších národních parků v zemi. Tento park je přírodním rájem a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na přírodní krásy, nádherné pláže, dramatické horizonty a nezapomenutelné dobrodružství.

Park byl pojmenován po francouzském admirálu Louisi de Freycinet, který navštívil toto místo během své plavby v roce 1819. Od té doby se stal oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Freycinet National Park je známý svými křišťálově čistými plážemi a azurově modrými vodami moře. Jednou z nejznámějších pláží v parku je Wineglass Bay, která byla dokonce označena jako jedna z nejhezčích pláží na světě. Tato pláž se pyšní svou zářivě bílou pískovou pláží a azurovou barvou vody, která vytváří ohromující kontrast s okolní barvou horských vrcholků. Návštěvníci si zde mohou užít nekonečnou procházku pobřežním pásem, piknik na pláži nebo si vychutnat relaxaci při slunění.

Další atrakcí v národním parku je procházka po horách. Návštěvníci si mohou vybrat z několika různých tras a užít si okouzlující výhledy na okolní krajiny. Jeden z nejpopulárnějších výstupů je na vrchol Mount Amos, odkud je panoramatický výhled na Wineglass Bay. Cesta je náročná, ale odměnou je úžasný výhled, který stojí za to.

Freycinet National Park také nabízí skvělé možnosti pro vodní sporty. Návštěvníci si mohou půjčit kajaky, šnorchlovat v průzračných vodách nebo se vydat na rybářský výlet. Park je známý také pro své bohaté podmořské ekosystémy, které přitahují potápěče z celého světa.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o přírodě a historii parku, je k dispozici několik informačních center a turistických tras. Zde mohou návštěvníci objevovat místní flóru a faunu a dozvědět se více o ochraně přírody.

Freycinet National Park na Tasmánii je skutečně jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Jeho krásné pláže, dramatické hory a bohatá diverzita fauny a flóry z něj dělají ideální destinaci pro dovolenou v Austrálii. Bez ohledu na to, jestli se chcete jenom relaxovat, objevovat přírodu nebo se věnovat dobrodružným aktivitám, Freycinet National Park vám nabízí vše, co si můžete přát.


Počasí Austrálie Freycinet National Park (Tasmánie)


Freycinet National Park se nachází na východním pobřeží Tasmánie a patří mezi nejkrásnější parky na světě. Park je známý svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovým mořem a křišťálově čistými jezery.

Počasí v Freycinet National Park je ročně poměrně mírné a pacifikuje se oceánským klimatem. Teploty se pohybují v rozmezí 10 až 25 stupňů Celsia a srážkové úhrny jsou poměrně vysoké.

Nejteplejší měsíce jsou prosinec, leden a únor, kdy teploty dosahují až 25 stupňů Celsia. V létě je park velmi populární mezi turisty, kteří sem přijíždějí za sluncem, koupáním a plážovými aktivitami. Nicméně, i v létě můžete očekávat svůj díl deštivých dnů.

Na podzim (březen, duben, květen) se teploty začnou pomalu snižovat, ale stále jsou relativně příjemné. To je ideální období pro turisty, kteří mají raději klidnější zážitky bez davů turistů.

Nejchladnější období bývá v zimě (červen, červenec, srpen), kdy teploty klesají až na 10 stupňů Celsia. Nicméně, i v zimě se můžete těšit na spektakulární scenérie parku a příjemné procházky.

Když přijedete do Freycinet National Park, doporučuje se mít vždy s sebou náhradní oblečení, protože počasí může být velmi nevyzpytatelné.

Celkově lze říci, že Freycinet National Park má dosti vlhké klima, ale kvůli neustále se měnícímu počasí a neuvěřitelným scenériím za to stojí. Tudíž, pokud si chcete užít krásného přírodního klenotu Austrálie, neváhejte a vyrazte do Freycinet National Parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Freycinet National Park (Tasmánie)


1. Jak se dostanu do Freycinet National Park?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Freycinet National Park, je autem nebo autobusem. Park leží východně od Launcestonu a Hobartu (hlavního města Tasmánie) a je přístupný po silnici. Z Launcestonu trvá cesta přibližně 2 hodiny a z Hobartu přibližně 2,5 hodiny.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Freycinet National Park?

Nejlepší čas na návštěvu Freycinet National Park je mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty mírné a průměrné srážky jsou nízké. V letních měsících však může být park velmi rušný, takže je dobré si předem zarezervovat ubytování a aktivity.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity, které si mohu v parku vyzkoušet?

Freycinet National Park nabízí širokou škálu aktivit, včetně turistiky, kajakování, šnorchlování, potápění, rybaření a procházek. Nejpopulárnějšími aktivitami jsou turistika po vícedenních trasách, jako jsou Freycinet Circuit a Wineglass Bay Circuit, a výlety k Wineglass Bay. Je také možné si pronajmout kajak a prozkoumat park z vody.

4. Můžu si přenocovat v parku?

Ano, v parku jsou k dispozici kempy a chatky. Je ale nutné si ubytování předem rezervovat, zejména v letních měsících, kdy je park velmi rušný.

5. Můžu si do parku vzít psa?

V parku nejsou psi povoleni, aby se chránily místní divoké zvířata.

6. Když mám omezený čas, které místo bych si neměl nechat ujít?

Neměli byste si nechat ujít výhled z tasemníků na Wineglass Bay. Tento výhled patří k nejkrásnějším na světě. Také se vyplatí navštívit Cape Tourville Lighthouse a Little Gravelly Beach.

7. Je zde v parku možné kempovat?

Ano, v parku jsou k dispozici kempy a chatky. Je ale nutné si ubytování předem rezervovat, zejména v letních měsících, kdy je park velmi rušný.

8. Je potřeba mít na návštěvu parku nějakou zvláštní výbavu?

Je důležité mít vhodné oblečení a obuv na turistiku, sluneční brýle a opalovací krém. Pokud se chystáte kajakovat nebo šnorchlovat, budete potřebovat vhodné vybavení.


Ubytování Austrálie Freycinet National Park (Tasmánie)


Austrálie je jednou z nejkrásnějších zemí světa a nabízí neuvěřitelná místa ke kempování a ubytování. Jedno takové místo se nachází v Freycinet National Parku na Tasmánii. Tento národní park je známý svou nádhernou krajinou plnou bílých pláží, tyrkysově modré vody a zelených hor.

Freycinet National Park je velmi oblíbený mezi turisty a je lehce přístupný. Nachází se asi dvě a půl hodiny jízdy od Hobartu, hlavního města Tasmánie. Park nabízí různé možnosti ubytování pro různé typy cestovatelů.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, je zde několik stylových resortů a hotelů. Tyto ubytování nabízejí moderní pokoje s veškerým vybavením a často mají také vlastní restaurace, bazény a wellness centra. Tyto rezorty jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát pohodlí a relaxaci po dni stráveném v parku.

Pro ty, kteří mají raději přírodní a odlehlé prostředí, je tu možnost kempování. Freycinet National Park nabízí několik kempů, které jsou umístěny v malebném prostředí s výhledem na pláže a hory. Tyto kempy mají základní vybavení, jako jsou toalety, ohniště a pitná voda. Kempování je velmi oblíbené mezi turisty, kteří si chtějí užít autentickou přírodu a výhledy, které park nabízí.

Pro ty, kteří preferují trochu kompromisu mezi luxusem a přírodou, je zde možnost pronájmu chaty nebo bungalovu. Tyto ubytování jsou často vybavena základním zařízením a mají často i vlastní terasu s výhledem. Chata nebo bungalov je ideální pro ty, kteří chtějí mít soukromí, ale zároveň si užívat přírody.

Freycinet National Park je nejen skvělým místem k ubytování, ale také nabízí mnoho aktivit v přírodě. Můžete si zde užít turistiku a procházky po mnoha trasách, večerní výlety za hvězdami, kajakářství či šnorchlování v tyrkysově modré vodě. Park je bohatý na přírodní krásy a návštěva této oblasti je nezapomenutelným zážitkem.

Freycinet National Park na Tasmánii nabízí různé možnosti ubytování pro každého. Chcete-li si dopřát luxus nebo se naprosto ponořit do přírody, tento park vám to všechno nabídne. Ať už se rozhodnete zůstat v hotelu, v kempu nebo v pronajaté chatě, můžete si být jisti, že budete mít příležitost objevovat nádhernou přírodu a krásy Freycinet National Parku.


Letenka Austrálie Freycinet National Park (Tasmánie)


Freycinet National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Austrálii. Nachází se na východním pobřeží Tasmánie a je domovem několika úchvatných přírodních krás, které přitahují tisíce turistů z celého světa každý rok.

Jednou z nejznámějších atrakcí v parku je Wineglass Bay, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Její jemný bílý písek a tyrkysová voda vytvářejí pohádkový vzhled, který nezapomenutelně zaujme každého návštěvníka. Abyste se k Wineglass Bay dostali, musíte překonat pěší výstup, který vás zavede na vyhlídku, kde se můžete pokochat nezapomenutelným výhledem na zátočinu a pláž.

Dalšími zajímavými místy v parku jsou Hazard Range, oblast skalnatých vrcholů, které tvoří pozadí Wineglass Bay. Tyto vrcholy jsou nejatraktivnější pro horolezce, kteří zde najdou mnoho výzev. Pokud nemáte zájem o horolezectví, můžete se vydat na jeden z mnoha turistických chodníků, které vás provedou kolem těchto působivých skal.

Mezi dalšími významnými místy v parku jsou Cape Tourville a Cape Raoul. Obě tyto lokality nabízejí nádherné výhledy na okolní moře a pobřeží a jsou také populární mezi turisty. Cape Tourville lze navštívit pohodlně po asfaltové stezce, zatímco Cape Raoul vyžaduje delší procházku přes travnaté pláně, ale odměnou za vynaloženou námahu jsou úžasné výhledy.

Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je tu také možnost vyplout lodí nebo kajakem a prozkoumat okolní ostrovy a útesy. Mnoho z těchto oblastí je domovem mnoha druhů zvířat, včetně tučňáků, delfínů a tuleňů. Pokud máte dostatek času, můžete se také věnovat potápění a objevovat podmořský svět plný korálových útesů a pestrobarevných ryb.

Návštěva Freycinet National Park je nezapomenutelným zážitkem, který by neměl uniknout žádnému milovníkovi přírody. K dispozici jsou zde kempovací oblasti, takže můžete zůstat celý víkend nebo delší dobu přímo v parku. Pro ty, kteří se omezuji na jednodenní výlet, doporučuje se začít brzy ráno, abyste měli dostatek času prozkoumat všechny atrakce.

Freycinet National Park je skutečně jedinečným kouskem Austrálie a poskytuje návštěvníkům jedinečnou přírodní krásu. Pokud plánujete návštěvu Tasmánie, nezapomeňte zařadit tento park na svůj seznam a nechte se okouzlit jeho divokou krajinou a nádhernými výhledy.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky