Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Argentina Tucumán

Počasí Argentina Tucumán


Tucumán je jeden z argentinských provincií nacházející se v severozápadní části země. Město Tucumán, hlavní město provincie, leží v údolí přivráceném k Andám. Charakteristickým znakem této oblasti jsou horká léta s vysokou vlhkostí a suchá zima, což je způsobeno regionálním klimatem.

V létě (prosinec až březen) je v Tucumánu velmi horko, průměrná teplota je okolo 26°C. V průběhu dne se může teplota vyšplhat až na 40°C. Vysoká vlhkost, často přesahující 80%, dodává pocit, že teplota je mnohem vyšší. V noci teploty klesají na 18-20°C. Právě teplé a vlhké podnebí poskytuje ideální prostředí pro pěstování cukrové třtiny, avšak z turistického hlediska toto klima není příliš vhodné.

Zima v Tucumánu (červenec až srpen) je suchá, chladná a slunečná. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15°C. V noci může klesnout na 5°C. I když mrazy zde nejsou běžné, může na horách a ve vyšších polohách sněžit.

Během roku se v Tucumánu vyskytují období dešťů, které započínají koncem léta a trvají do začátku jara (březen až květen). Průměrné úhrny srážek se pohybují okolo 400 mm. Deště v Tucumánu jsou obvykle bouřkové a intenzivní a jsou následovány obdobím sucha, kdy jsou teploty velmi vysoké.

Celkově lze říci, že klimatické podmínky v Tucumánu jsou doprovázeny vysokou vlhkostí a extrémními teplotami, což znamená, že je tato oblast spíše vhodná pro průmyslové a zemědělské účely než pro turistiku. Nicméně, pokud cestujete do Tucumánu, berte s sebou lehké, volné oblečení s dlouhými rukávy k ochraně před paprsky slunce a držte se v chladnějších částech dne.


Dovolená Argentina Tucumán


Argentina je španělsky mluvící země v Jižní Americe, která se pyšní svou pestrou kulturou, krásnou krajinou a hojným množstvím atrakcí. Pokud plánujete dovolenou v Argentině, určitě byste neměli opomenout navštívit provincii Tucumán.

Provincia de Tucumán, jak je tato provincie známa ve španělštině, se nachází v severozápadní části Argentiny. Je to jedna z menších provincií, ale nabízí návštěvníkům neuvěřitelný mix přírodních krás, historie a kulturních tradic.

Hlavním městem provincie Tucumán je také nazýváno Tucumán a je nejen politickým, ale i kulturním centrem. Při procházce ulicemi tohoto okouzlujícího města spatříte nádhernou architekturu, impozantní náměstí a množství historických památek. Nejznámější z nich je pravděpodobně Casa Histórica de la Independencia - historický dům nezávislosti, kde se v roce 1816 konala schůze, během které byla vyhlášena nezávislost Argentiny.

Provincia de Tucumán je také bohatá na divokou přírodu a nádherné scenérie. Oblast je obklopena malebnými vrchovinami, plodnými údolími a horskými řekami. Pokud máte rádi trekking a outdoorové aktivity, můžete navštívit národní parky Aconquija a Campo de los Alisos, kde objevíte bohatou flóru a faunu a užijete si nezapomenutelné výhledy.

Pokud máte rádi historii, neměli byste vynechat jeskyně Los Menhires, které jsou chráněny UNESCO. Jeskyně obsahují starověké skalní umění a archeologické pozůstatky, které poskytují důležitý pohled do minulosti této oblasti.

Další zastávkou na vaší cestě by mělo být horské město Tafí del Valle, které je obklopeno vrcholky And. Toto malebné městečko je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v jednom z jeho lázeňských center. Navštivte také archeologickou lokalitu La Ciudacita, kde najdete pozůstatky původního osídlení a zároveň si užijete dech beroucí výhledy do kraje.

Nezapomeňte ochutnat také místní speciality tucumánské kuchyně. Mezi nejběžnější jídla patří tamal, což je kukuřičná kaše zabalena do banánových listů, a empanada tucumána, což je tradiční argentinský pokrm složený z plněného těsta.

Provincia de Tucumán je tedy skvělou volbou pro dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a historických památek. Zajistěte si své letenky a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Argentině!


Letenka Argentina Tucumán


Letenka do argentinského Tucumánu je pro mnoho lidí stále neznámým cílem, avšak tento kus jihoamerického ráje rozhodně stojí za návštěvu. Tucumán je hlavním městem stejnojmenné provincie a má mnoho co nabídnout jak pro turisty, tak pro milovníky přírody a historie.

Pokud se rozhodnete letět do Tucumánu, musíte si nejprve zjistit, jaké možnosti máte. Existuje několik leteckých společností, které létají do argentinských Tucumánu, včetně LAN Argentina, Aerolíneas Argentinas nebo Andes Líneas Aéreas. Z České republiky neexistují přímé lety, ale lze letět například z Frankfurtu či Paříže.

Jakmile dorazíte do Tucumánu, budete zároveň vstupovat do argentinského severozápadu nebo také Andského severu, což je velmi specifická část země s vlastní kulturou a krajinnými krásami. V Tucumánu se nachází Biosférická rezervace Yungas, což je jedno z posledních míst, kde je možné vidět obrovské množství druhů flóry a fauny, včetně jaguárů, kondorů a velbloudů.

Historie Tucumánu je také velmi zajímavá – bylo to právě zde, kde se začíná boj za argentinskou nezávislost. Můžete navštívit muzeum Casa Histórica de la Independencia, kde byla podepsána listina nezávislosti Argentiny. Také se zde nachází mnoho koloniálních budov s architekturou typickou pro tuto oblast, jako například klášter San Francisco nebo kostel Nuestra Señora de la Merced.

Pokud jde o gastronomii, Tucumán má mnoho lahůdek na nabídku. Město je známé svými empanadami, což jsou malé smažené nebo pečené koláčky, plněné masem, sýrem nebo zeleninou. Také se zde pěstuje mnoho druhů ovoce, zejména citrusy, takže se hojně objevují v místních dezertech.

V Tucumánu najdete i mnoho malých měst a vesnic, které stojí za návštěvu – například Yerba Buena, která je obklopena horami a krásnými zahradami, nebo San Javier, kde můžete navštívit hliněné domy, které byly postaveny původními indiánskými obyvateli.

Celkově vzato, letenka do Tucumánu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odlišnou destinaci s krásnou přírodou, historií a jedinečnou kulturou. Navíc je to místo, které naštěstí není zatíženo masovou turistikou, takže budete moci prožít pravou argentinskou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Tucumán


1. Jaká je poloha provincie Tucumán v Argentině?
- Tucumán se nachází na severozápadě Argentiny.

2. Jaká je hlavní město provincie Tucumán?
- Hlavním městem provincie Tucumán je San Miguel de Tucumán.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Tucumánu?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Tucumánu patří historické město San Miguel de Tucumán, ruiny jeskynního komplexu Quilmes, horu Cerro San Javier s výhledem na město, Národní historické park Los Sosa a archeologickou rezervaci Lules.

4. Jaká je pověst Tucumánu v Argentině?
- Tucumán je známý jako "Zahrada republiky" díky svým zemědělským plodinám, zejména cukrové třtině, která je hlavním vývozním produktem provincie.

5. Jaká je kulinářská specialita provincie Tucumán?
- Empanada tucumana je nejoblíbenější kulinářskou specialitou v Tucumánu. Jedná se o plněný koláč, který je obvykle plněn masem, cibulí, paprikou a olivami.

6. Jaké události jsou v Tucumánu každoročně pořádány?
- V Tucumánu se každoročně koná mnoho událostí, mezi které patří například Karnevaly v San Miguel de Tucumán, Festival Marychy de Tucumán, Argentinský festival folklóru a mnoho dalších.

7. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy do Tucumánu?
- Do Tucumánu se lze dostat letecky, přistáním na letišti Teniente General Benjamín Matienzo, nebo autobusem z blízkých měst Argentiny.

8. Jaké jsou další okolní provincie Tucumánu?
- Tucumán sousedí s provinciemi Salta, Catamarca a Santiago del Estero.

9. Jaké jsou teploty v Tucumánu během roku?
- Teploty v Tucumánu jsou obvykle mírnými, s průměrnou teplotou kolem 20-25 °C. Letní teploty se mohou pohybovat mezi 30-35 °C, zatímco v zimě se teploty pohybují kolem 15-20 °C.

10. Kolik obyvatel má provincie Tucumán?
- Podle posledního sčítání lidu z roku 2019 žije v provincii Tucumán asi 1,5 milionu obyvatel.


Ubytování Argentina Tucumán


Argentina je země bohatá na překrásnou přírodu, zajímavou historii a jedinečnou kulturu. A není žádným překvapením, že má také několik skvělých míst pro ubytování. Jedním z nich je argentinské město Tucumán.

Tucumán se nachází v severozápadní části země a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Město je známé svou bohatou koloniální architekturou a historickými památkami. Nachází se zde také univerzita, což z něho dělá důležité centrum vzdělání a kultury.

Příchozí do Tucumánu mají na výběr z různých možností ubytování. Město nabízí mnoho hotelů, penzionů a apartmánů pro turisty všech rozpočtových kategorií. Nejluxusnější hotely se nacházejí v centru města a nabízejí výhled na památky jako je katedrála a historické budovy. Tyto hotely mají zařízení nejvyšší kvality, od bazénů až po wellness centra, aby se hosté mohli uvolnit a odpočinout si.

Pro ty, kteří preferují menší a cenově dostupnější ubytování, je v Tucumánu mnoho penzionů a apartmánů ve všech částech města. Mnoho z nich nabízí základní vybavení jako je Wi-Fi připojení ke internetu a televize. Tyto ubytování se často nacházejí poblíž restaurací a obchodů, což umožňuje hostům snadný přístup k místním potravinám a suvenýrům.

Pokud hledáte více nezávislou možnost ubytování, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Tato možnost vám umožní mít svůj vlastní prostor se všemi pohodlími domova. Existuje mnoho agentur, které nabízí pronájem apartmánů v Tucumánu, a ty vám pomohou najít to správné místo pro váš pobyt.

Kromě skvělého ubytování je Tucumán také obklopen krásnou přírodou. Město je obklopeno horami a jezery, které nabízejí skvělé možnosti pro outdoorové aktivity. Turisté se mohou vydat na trekkingové výlety, jezdit na koních nebo se projíždět na kolech po okolních stezkách. Také je zde mnoho možností pro vodní sporty, jako je kajakování a rybaření.

Navštěvování Tucumánu je fantastickým zážitkem nejen kvůli jeho úžasnému ubytování, ale také díky jeho kulturnímu dědictví a nádhernému okolí. Ať už jste do města cestuje sami, s rodinou nebo s přáteli, Tucumán vám nabídne nezapomenutelné zážitky a příjemný pobyt.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky