Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Archeologický park Apollonia Albánie

Dovolená Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia se nachází na jihovýchodě Albánie a patří mezi nejvýznamnější historické památky země. Leží nedaleko města Fier a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Apollonia byla jedním z nejvýznamnějších antických měst na Balkáně a založena byla kolem roku 588 př. n. l. Řeckými osadníky. Město prosperovalo především díky své strategické poloze na obchodní cestě mezi východem a západem. Během své existence se město stalo centrem kultury, vzdělanosti a humanismu.

Dnes má návštěvník možnost procházet se rušnými uličkami, obdivovat dochované zbytky staveb a objevovat zákoutí, které vypovídají o jedinečné historii tohoto místa. Mezi nejzajímavější památky v archeologickém parku patří antické fórum, které bylo centrem politického a obchodního života, divadlo, ve kterém byla hrána díla antických dramatiků, a několik oslavovaných chrámů a svatyní.

Přímo ve městě se také nachází Apollónův chrám z období 6. století př. n. l. jenž byl postaven na počest boha Apollóna. Tento chrám byl věnován místnímu ochránci města a těší se velké oblibě jak u turistů, tak u archeologů.

Archeologický park Apollonia nejenže nabízí jedinečný pohled do minulosti, ale slouží také jako vzdělávací a výzkumné zařízení. V rámci archeologického parku se také nachází muzeum, které vystavuje artefakty, nalezené při vykopávkách. Mnoho studentů a badatelů sem přijíždí, aby studovali dějiny a archeologii tohoto mimořádného místa.

Pokud plánujete návštěvu Albánie, archeologický park Apollonia by neměl chybět ve vašem itineráři. Tato historická památka vám nabídne jedinečný pohled do minulosti a ukáže, jak bohatá a fascinující byla historie této země. Navštivte město, které kdysi oplývalo kulturou a vzdělaností a nechte se unést půvabem antického Apollonia.


Nejčastější dotazy a odpovědi Archeologický park Apollonia Albánie


1. Kde se nachází Archeologický park Apollonia v Albánii?
Odpověď: Archeologický park Apollonia se nachází ve střední Albánii, v blízkosti města Fier.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Archeologického parku Apollonia?
Odpověď: Park je otevřen denně od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Má Archeologický park Apollonia vstupné?
Odpověď: Ano, pro vstup do parku je vyžadováno vstupné. Cena se může lišit v závislosti na sezóně.

4. Jaké historické památky lze ve parku vidět?
Odpověď: Archeologický park Apollonia obsahuje ruiny antického města Apollonia, včetně divadla, ágor, chrámů a dalších staveb.

5. Je možné si v parku prohlédnout archeologické artefakty?
Odpověď: Ano, v parku je také muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout různé archeologické artefakty, jako jsou sochy, keramika a mince.

6. Je v parku možné provádět průvodcovské prohlídky?
Odpověď: Ano, prohlídky parkem s průvodcem jsou k dispozici. Průvodcové poskytují detailní informace o historii a archeologii tohoto místa.

7. Jak se do Archeologického parku Apollonia dostanu?
Odpověď: Park je snadno dostupný z hlavního města Tirana i dalších přilehlých měst. Lze použít veřejnou dopravu nebo se sem dostat autem.

8. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Odpověď: Prohlídka parku závisí na individuálním zájmu návštěvníka. Obvykle však návštěvníci stráví ve parku zhruba 2-3 hodiny.

9. Jsou v parku k dispozici občerstvení a toalety?
Odpověď: Ano, v parku je možnost občerstvení a také jsou zde toalety pro návštěvníky.

10. Existují nějaká pravidla, která je potřeba v parku dodržovat?
Odpověď: Ano, návštěvníci musejí dodržovat pravidla pro ochranu a zachování archeologických nalezišť. Je zakázáno sbírat nebo poškozovat artefakty a stavební zbytky. Navíc je nutné dodržovat pokyny průvodců a personálu parku.


Ubytování Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia se nachází v Albánii a patří mezi jedny z nejvýznamnějších historických a archeologických lokalit země. Leží v blízkosti města Fier, přibližně 13 kilometrů od pobřeží Jónského moře.

Apollonia byla starořecké město založené v roce 588 před naším letopočtem kolonisty z Korintu. Město se nacházelo vúrodné nížině na břehu řeky Vjosa a rychle se stalo významným obchodním centrem a střediskem vzdělanosti. Apollonia byla pojmenována po bohu Apollónovi, patronovi umění, hudby a jógy.

Díky své strategické poloze byla Apollonia často předmětem dobyvačných válek a změn mocenských režimů. Město prosperovalo až do doby římské nadvlády, kdy se stalo jednou z nejvýznamnějších římských kolonií na území dnešní Albánie. Ještě v období existence římské říše bylo město centrem obchodu a kultury, ale postupně upadalo kvůli útokům barbarů a zemětřesení.

Dnes můžeme navštívit archeologické naleziště a prozkoumat zbytky starého města. Mezi zdánlivě nekonečnými poli olivovníků a vinic se nacházejí ruiny antických budov a památek. Mezi nejvýznamnější památky patří Apollóniův tempel, který je jedním z nejstarších dochovaných chrámů na Balkáně. Tento chrám byl postaven v 6. století před naším letopočtem a představuje vynikající příklad řecké architektury té doby.

Dalšími zajímavými místy v Apollonii jsou agora, amfiteátr, termální lázně, veřejná stavební díla a obytné domy. Tyto památky poskytují návštěvníkům představu o každodenním životě v antickém městě.

Návštěvníci také mohou navštívit archeologické muzeum v centru parku. Muzeum obsahuje mnoho artefaktů a exponátů, které byly nalezeny při vykopávkách. Návštěvníci se zde dozvědí více o dějinách a kultuře Apollonie.

Podél parku prochází také historická cesta, která byla v minulosti využívána pro obchodování a migraci. Tato cesta nabízí krásné výhledy na park i okolní krajinu.

Archeologický park Apollonia je tedy fascinujícím cílem pro všechny, kteří se zajímají o starověkou historii a kulturu Albánie. Návštěva tohoto místa představuje jedinečnou příležitost poznat dávnou minulost země a její vliv na současnou kulturu.


Letenka Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia v Albánii je jedním z nejvýznamnějších míst pro archeology i turisty z celého světa. Tento starověký římský a řecký městský stát byl původně založen v roce 588 př. n. l., ale byl později opuštěn a ztracen až do 18. století, kdy byl opět objeven.

Park má rozlohu více než 140 hektarů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek, jako jsou chrámy, divadla, římské lázně a řecké státy. Nejvýznamnější památkou je chrám Apollóna, který byl postaven v řeckém stylu v 6. století př. n. l. Chrám byl přestavěn v římských dobách a sloužil jako křesťanský kostel v dobách raného křesťanství. Do dnešních dnů se dochovalo mnoho méně významných staveb, jako jsou např. řecké a římské domy, náhrobní kameny a sochy.

Park je také znám pro svou krásnou okolní krajinu a nachází se ve výšce 200 metrů nad mořem. Vrcholky okolních kopců nabízejí nádherné výhledy na Albánské pobřeží a na řeku Vjosë.

Archeologický park Apollonia je snadno dostupný z blízkých měst, jako jsou např. Berat nebo Fier, a lze k němu dojet také z Tirany nebo Vloře. Park je otevřen pro veřejnost každý den od 8:00 do 17:00 hodin a vstupné je velmi příznivé.

Návštěva Archeologického parku Apollonia je pro turisty i archeology nezapomenutelným zážitkem, který nabízí nejen mnoho historických památek, ale také krásnou a malebnou krajinu Albánska.


Počasí Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia se nachází v jižní Albánii a je jedním z nejvýznamnějších historických a archeologických nalezišť v zemi. Díky svému strategickému geografickému umístění na břehu řeky Aous a nedaleko Jónského moře, bylo toto místo osídleno téměř 2 700 let.

Apollonia byla založena v roce 588 př. n. l. Řeckými kolonisty z Korintu a Corcyry a brzy se stala jedním z nejvýznamnějších měst ve starověkém Řecku. Její blízkost k moři a férová obchodní politika přinesla městu prosperitu a bohatství. Město bylo pojmenováno po slavném řeckém bohu Apollónovi.

Archeologické objevy v parku zahrnují pozůstatky mnoha slavných budov, jako jsou agora, divadlo, bazilika, městské hradby a chrám Apollóna. Agora byla centrem společenského a politického života ve starověkém Apollonia. Divadlo s kapacitou až 10 000 diváků bylo místem pro divadelní představení a koncerty. Bazilika byla centrem náboženského života a městské hradby chránily obyvatele před vnějšími hrozbami.

Kromě těchto historických památek, Archeologický park Apollonia také nabízí úchvatnou přírodní krásu. Park je obklopen zelenými kopcemi a mediteránní vegetací, která přilákala mnoho návštěvníků a turistů z celého světa. Přátelské a teplé podnebí této oblasti albánského pobřeží zabraňuje extrémním teplotám a umožňuje návštěvníkům užít si prohlídky parku po celý rok.

Výrazným prvkem tohoto regionu je také pobřeží Jónského moře, které přináší příležitosti pro rekreační aktivity, jako je koupání a slunění na pláži. Pobřeží je plné zátok, útesů a skalních formací, které tvoří nádherné scenérie.

Pokud se chystáte navštívit Archeologický park Apollonia, doporučuje se zvolit si jarní nebo podzimní období, kdy jsou teploty příjemné a intenzivní turistický ruch ještě nezačíná. V letních měsících může být velmi horko, proto je vhodné se zásobit vhodným oblečením, slunečními brýlemi a opalovacím krémem.

Celkově lze říci, že Apollonia je fascinujícím místem pro archeology, historiky a turisty, kteří se zajímají o bohatou historii Albánie. Kombinace historických památek a přírodní krásy tohoto regionu poskytuje jedinečný zážitek, který stojí za to prozkoumat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky