Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Antigua a Barbuda Devil's Bridge

Letenka Antigua a Barbuda Devil's Bridge


Devil's Bridge - Unikátní přírodní krása v Antigui a Barbudě

Antigua a Barbuda jsou karibskými ostrovy, které lákají milovníky přírody svými nádhernými plážemi, křišťálově modrou vodou a nezapomenutelným podmořským světem. Mezi mnoha turistickými atrakcemi tohoto malého karibského ráje se však vyniká jedinečné přírodní úkaz přezdívaný "Devil's Bridge" neboli Ďáblový most.

Devil's Bridge, který se nachází na východním pobřeží Antiguy, je přírodní kameninný oblouk, který připomíná most. Jeho vznik je spojen se sílami přírody, které na tomto místě působí tisíce let. Jedná se o příklad erozního úkazu, kdy se mořské vlny během mnoha let vpíjely do vápencové skály a vytvořily tak tunely a jeskyně, které se postupně propojily. Výsledkem je obrázek přirozeného kamenného oblouku, který připomíná most.

Devil's Bridge je známý svým jedinečným vzhledem, ale také svou legendou. Podle místních pověstí sem údajně prchali otroci během koloniální éry, kdy se Antigua a Barbuda stala centrem obchodu s otroky. Jedná se o tragický příběh o pronásledování, kterému se otroci snažili vyhnout skokem z tohoto kamenného mostu do příboje Atlantského oceánu. Pro místní obyvatele je Devil's Bridge také symbolem památky na tyto nešťastné události v historii ostrova.

Při návštěvě Devil's Bridge mají návštěvníci možnost nejen obdivovat tento přírodní úkaz, ale také vnímat sílu a mohutnost oceánu. Mořské vlny, které se zde neustále rozbíjejí, přinášejí do prostoru obrovské množství energie a stříkající vodu, což je vzhledem k polohě mostu přírodní podívaná samotná. Velkou atrakcí je také vyhlídka, která umožňuje návštěvníkům pozorovat z čela mostu okolní scenérie. Pobřežní skalisky, vlny táhnoucí se do nekonečna a zaoblené písečné pláže jsou nezapomenutelným zážitkem.

Devil's Bridge má také důležitou ekologickou hodnotu. Na skalách a v okolí mostu se nachází mnoho druhů přírodní fauny a flóry. Z tohoto důvodu bylo toto místo vyhlášeno národním parkem, aby se zajistila jeho ochrana pro budoucí generace.

Když přijedete na Antiguu a Barbudu, Devil's Bridge by měl být jedním z míst, které byste měli zařadit do svého itineráře. Tato přírodní památka vás zcela uchvátí svou krásou a děsivou silou oceánu. Prozkoumat tuto jedinečnou památku je zároveň způsobem, jak se přiblížit k historii a kultuře ostrova.

Takže pokud se vydáváte na cestu do Antiguy a Barbudy, nezapomeňte navštívit Devil's Bridge. Bude to zážitek, který vám připomene, proč jsou karibské ostrovy tak oblíbené mezi turisty z celého světa.


Počasí Antigua a Barbuda Devil's Bridge


Antigua a Barbuda, dvě malebná karibská ostrova východně od Portorika, jsou známá svým nádherným počasím a úchvatnými přírodními scenériemi. Jedným z nejvýznamnějších a nejzajímavějších přírodních úkazů na ostrově Antigua je Devil's Bridge.

Devil's Bridge je přírodní skalní oblouk nacházející se na východním pobřeží ostrova Antigua, poblíž Baie Longue. Tato skalní formace vznikla před mnoha lety erozí vody a větru a vytvořila unikátní přírodní památku, kterou navštěvují turisté z celého světa.

Oblouk je pojmenován podle nebezpečných podmínek, které zde panují. Mohlo by se zdát, že je to místo, ve kterém by se mohl vykrystalizovat lidový mýtus, a je to přesně to, co se na Devil's Bridge stalo. Název je odvozen od příběhu, že otroci, kteří byli na ostrově přinuceni pracovat, se sem chodili volně procházet, protože se domnívali, že pokud skočí přes oblouk, bude je jejich více nevolným stavem osvobodit.

Nedávné studie naznačují, že Devil's Bridge byl navržen k povodním a přílivu moře vlivem zemětřesení před mnoha lety. Tento jev představuje prudké kolísání hladiny moře, což znamená, že ostrov Antigua a Barbuda je obklopen silnými proudy. To způsobuje, že některé části skalního oblouku připomínají děravou mřížku, která dala tomuto místu jeho charakteristický vzhled.

Navzdory nebezpečí, které Devil's Bridge představuje, se jedná o populární turistickou atrakci, kterou lze snadno navštívit. Místo je dobře značeno a existuje také parkoviště. Z parkoviště je krátká pěší trasa, která turisty přivádí k samotnému oblouku. Zde mohou turisté obdivovat nádherné výhledy na obrovské vlny, které se tříští o skalní stěny a tvoří impozantní vodopády.

Devil's Bridge je také skvělým místem pro fotografování. Přírodní scenérie a zvuky oceánu vytvářejí nádherné záběry a nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo sem zavítá. Ale pozor, je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a nevyhýbat se bezpečnostním ohrazením, protože tyto nádherné útvary jsou křehké a mohou se snadno zhroutit.

Pokud plánujete návštěvu Antiguy a Barbudy, určitě nezapomeňte navštívit Devil's Bridge. Toto přírodní divadlo vás uchvátí svou krásou a jedinečností. Ale pamatujte, že na světě je mnoho míst, která jsou považována za "čarodějnický most", Devil's Bridge je jen jedním z nich a něco, co stojí za to vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Antigua a Barbuda Devil's Bridge


1. Co je Devil's Bridge v Antiguě a Barbudě?
Devil's Bridge je přírodní skalní útvar na východním pobřeží Antiguy, který vznikl erozí příboje.

2. Jak se dostanu k Devil's Bridge?
Devil's Bridge je vzdálený asi 20 minut jízdy od hlavního města St. John's. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlastním automobilem nebo pronájmem taxíku.

3. Mohu se k Devil's Bridge dostat veřejnou dopravou?
Veřejná doprava k Devil's Bridge není příliš častá ani přímo na toto místo nevede. Doporučujeme využít osobní dopravu.

4. Jsou v Devil's Bridge nějaké vstupné poplatky?
Ne, není zde žádné vstupné. Devil's Bridge je volně přístupný veřejnosti.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Devil's Bridge?
Návštěva Devil's Bridge je nejlepší během přílivu, protože můžete pozorovat účinky příboje, který se láme o skalní útesy. Doporučujeme také návštěvu brzy ráno, abyste se vyhnuli davům turistů.

6. Jaká je délka trasy ke Devil's Bridge?
Cesta k Devil's Bridge je poměrně krátká a zvládnutelná za přibližně 10-15 minut chůze.

7. Je bezpečné chodit po Devil's Bridge?
Je důležité být opatrný při procházení po Devil's Bridge, protože existuje riziko pádu z útesu do vody. Dodržujte bezpečnostní pokyny a dbajte o svou osobní bezpečnost.

8. Můžu si na Devil's Bridge vzít domácí zvíře?
Většina domácích zvířat není na Devil's Bridge povolena kvůli bezpečnostním důvodům a ochraně přírody.

9. Existují v okolí Devil's Bridge další atrakce?
Okolí Devil's Bridge nabízí krásné pláže a úchvatné výhledy na moře. Můžete také navštívit přilehlý Devil's Bridge National Park, který nabízí další přírodní atrakce a turistické trasy.

10. Mohu si na Devil's Bridge zaplavat?
Kvůli silným vlnám a nebezpečným podmínkám je plavání na Devil's Bridge nedoporučováno. Mějte na paměti, že skalní útvary mohou být kluzké a nebezpečné.


Ubytování Antigua a Barbuda Devil's Bridge


Antigua a Barbuda jsou dvě karibské ostrovy, které nabízejí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Mezi nejznámější a nejimpozantnější přírodní památky patří Devil's Bridge, což je skalní most na východním pobřeží Antiguy.

Devil's Bridge, což v překladu znamená Čertův most, je unikátní přírodní útvar, který byl utvořen erozí vodou a větrem. Tento skalní most se nachází v oblasti Indian Town Point na východním pobřeží ostrova Antigua. Je jedním z příkladů toho, jak příroda může vytvořit postupně opotřebované a tvarované útvary.

Devil's Bridge je poměrně malý, ale to neznamená, že nemá obrovskou sílu. Právě naopak, být přítomen v okamžiku, kdy vlny udeří o skalnatý útes, by bylo pozoruhodné zážitkem. Silné vlny a proudy jsou zde časté, což je důvod, proč místo získalo takový název.

Tato přírodní památka je také spojena s místními legendami a pověrami. Místní obyvatelé věří, že Čertův most byl pojmenován po samotném ďáblu, který chtěl přivolat nevinné lidi a srazit je do vod. Je zajímavé, že skála udělala dojem na lidi již při prvním pohledu. V roce 1890 byl Devil's Bridge oficiálně zapsán jako národní památka a je široce uznáván jako jedno z nejkrásnějších a nejúchvatnějších míst na Antigui.

Navzdory svému ponurému jménu je Devil's Bridge nádherným místem, které nabízí úchvatný výhled na karibské moře a okolní krajinu. Návštěvníci mohou vidět, jak byly vodou a větrem vyhlazeny skály a vytvořeny neuvěřitelně malebné tvary. Je to místo, které při pohledu na něj naplní lidi pokorou vůči přírodním silám.

Devil's Bridge je také oblíbeným místem pro fotografy a milovníky přírody. Kromě skalnatého mostu zde můžete také vidět přílivové bazény a jeskyně, které dodávají tomuto místu tajemnost a jedinečnost. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat tento přírodní útvar blíže, existuje několik stezek, které vedou až k samotnému mostu.

Pokud se chystáte na Antiguu a Barbudu, nesmíte si Devil's Bridge nechat ujít. Tato přírodní památka je jedinečným příkladem krásné karibské přírody a připomíná nám, jak málo jsme ve skutečnosti vůči přírodě. Ať už jste milovníkem přírody, fotografem nebo prostě jenom hledáte krásná místa k prozkoumání, Devil's Bridge je místo, které zaručeně stojí za návštěvu.


Dovolená Antigua a Barbuda Devil's Bridge


Antigua a Barbuda jsou dvě krásné ostrovy v Karibiku, které nabízejí nejen bílé pláže a tyrkysové moře, ale také jedinečné přírodní památky, jako je Devil's Bridge. Tato překrásná přírodní skalní formace se nachází na východním pobřeží ostrova Antigua a je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody.

Devil's Bridge byla vytvořena erupcemi sopek a erozí vodou a vytváří úchvatný pohled na pobřeží Karibiku. Název Devil's Bridge (Ďáblov most) odkazuje na pověst, že každý, kdo se pokusí přejít most, bude sveden k ďáblovu. Skutečností však je, že toto místo je nádherné a bezpečné a návštěvníci si zde mohou užít krásný výhled.

Kromě nádherného pohledu nabízí Devil's Bridge také mnoho příležitostí k prozkoumávání. Pro milovníky historie je tu možnost vidět pozůstatky bývalého cukrovaru, který se zde kdysi nacházel. Pro ty, kdo si rádi prohlížejí flóru a faunu, se tu rovněž nabízí mnoho příležitostí k pozorování druhů místních ptáků.

Kromě procházení kolem Devil's Bridge si můžete užít také koupání v Atlantském oceánu nebo se vydat na výlet do nedalekých měst, jako je například English Harbour, kde se nachází zbytky starého přístavu.

Navštívit Devil's Bridge je jedním z nejkrásnějších zážitků, které na Antigui a Barbudu můžete zažít. Zdejší přírodní krása vás okouzlí a nabídne mnoho nezapomenutelných zážitků. Pokud máte rádi přírodu, krásné pohledy a chcete si užít pár dní klidu a relaxace, pak je Antigua a Barbuda právě pro vás to pravé místo.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky