Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Angola Lubango Highlands

Ubytování Angola Lubango Highlands


Angola je země ležící na jihozápadě Afriky, která je známá svou rozmanitou přírodou a malebnými krajinami. Jedním z nejkrásnějších míst v Angole je Gebirge Lubango Highlands, které se nachází ve vnitrozemí země v provincii Huíla.

Lubango Highlands je horskou oblastí s výškou přesahující 2000 metrů nad mořem. Toto území je bohaté na přírodní krásy a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Jeho charakteristickým rysem jsou zelené louky a pastviny, které se rozprostírají mezi vrcholky hor a strmými svahy.

Jedním z hlavních lákadel Lubango Highlands je město Lubango, které se nachází v údolí mezi horami. Město je považováno za jedno z nejkrásnějších v Angole a jeho dominantou je Christo Rei, socha Ježíše Krista o výšce 28 metrů, která se nachází na vrcholku hory.

Pokud se rozhodnete navštívit Lubango Highlands, můžete si vybrat z různých možností ubytování. V blízkosti Lubanga se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné a komfortní pokoje s výhledem na okolní krajinu. Některé z těchto ubytovacích zařízení mají také bazény a restaurace, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Pokud preferujete přírodnější formu ubytování, můžete se rozhodnout pro táboření v přírodě. V okolí Lubanga jsou k dispozici stanoviště, kde můžete postavit svůj stan a strávit noc pod hvězdami. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si chtějí opravdu užít krásu Lubango Highlands a přírodu.

Během pobytu v Lubango Highlands nezapomeňte navštívit také okolní přírodní památky a zajímavá místa. Mezi nejznámější patří krásná jezera Tundavala a Arcoíris, která se nachází v okolí Lubanga. Tato jezera jsou obklopena úchvatnými skalnatými útesy a nabízejí úžasné výhledy na krajinu.

Další zajímavou možností je vydat se na výlet do Národního parku Bicuar, který se nachází nedaleko Lubanga. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně slonů, nosorožců a lvů. Zdejší příroda je velmi nedotčená a pro milovníky přírody je to opravdový ráj.

Celkově je ubytování v Lubango Highlands skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit krásu Angoly a zažít nezapomenutelné dobrodružství v přírodě. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro hotelové ubytování nebo táboření, tato oblast vám nabídne jedinečné zážitky a vzpomínky, které si budete po dlouhou dobu pamatovat.


Počasí Angola Lubango Highlands


Angola je země nacházející se v jihozápadní Africe a je známá svou bohatou a rozmanitou krajinou. Jednou z nejzajímavějších oblastí tohoto nádherného státu jsou Lubango Highlands.

Lubango Highlands se nacházejí ve střední části Angoly a jsou jedním z nejvyšších pohoří v zemi. Tato oblast je tvořena několika horskými vrcholy, patřícími do nadmořské výšky až 2 800 metrů, které poskytují nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu.

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce je počasí v Lubango Highlands odlišné od zbytku Angoly. Ovlivňují ho alizé, které přinášejí chladné vzdušné hmoty z jihozápadu Atlantského oceánu. Díky tomu má tato oblast v průběhu roku mírnější teploty než většina ostatních částí země.

Lubango Highlands zažívají dvě značně odlišné období v roce: suché a deštivé období. Suché období se koná od května do října a je charakterizováno málo srážkami a nižšími teplotami. Naopak deštivé období trvá od listopadu do dubna a během něj dochází ke zvýšeným srážkám. Během tohoto období se příroda promění ve zelenou krajinu plnou květů a zvýší se množství vegetace v oblasti.

Díky přírodnímu prostředí a rozmanitému reliéfu mají Lubango Highlands také různorodou flóru a faunu. Nachází se zde mnoho druhů ptáků, hmyzu a rostlin. Mezi nejvýznamnějšími a nejkrásnějšími přírodními útvary v této oblasti patří Tundavala Kráter a Serra da Leba, které jsou oblíbenými turistickými atrakcemi.

Lubango Highlands jsou domovem několika komunit původních obyvatel, kteří sdílejí své unikátní kultury a tradice. Místní obyvatelé se živí především pěstováním plodin a chovem dobytka. Jejich způsob života je úzce propojen s přírodou a okolní krajinou.

Tato oblast Angola nabízí nejen malebnou a rozmanitou krajinu, ale také různé možnosti pro outdoorové aktivity jako turistiku, horolezectví, cyklistiku nebo jízdu na koni. Lubango Highlands jsou ideálním místem pro ty, kdo hledají přírodní krásu, dobrodružství a autentickou kulturní zkušenost.

Zkrátka, Lubango Highlands jsou jednou z nejzajímavějších oblastí v Angole. S jejím jedinečným podnebím, nádhernými výhledy a bohatou flórou a faunou je toto místo ideálním cílem pro každého, kdo má zájem o přírodu a dobrodružství.


Dovolená Angola Lubango Highlands


Angola Lubango Highlands jsou unikátní a nezapomenutelnou destinací pro cestovatele, kteří hledají přírodní krásy a odpočinek od každodenního shonu. Nacházejí se na jihu Angoly, ve městě Lubango a jeho okolí. Tento region je bohatý na širokou paletu biodiverzity a kultury, což ho činí ideálním místem pro cestování.

Jedním z nejvýznamnějších charakteristik tohoto regionu jsou krásné horství, jež pokrývají celou oblast. Jsou tvořeny vysokými pohořími a dramatickými skalnatými útvary, které dodávají této oblasti jedinečný charakter. Vrcholky hor dosahují výšky až 2 600 metrů nad mořem a nabízejí nádherné výhledy na nekonečné údolí a okolní krajinu.

Jižní Angola je také známá svým bohatým zvířecím světem, mezi které patří jihoafrický nosorožec, horský buvol, hroši, opičí rodinka a mnoho dalších druhů zvířat. Tato zvířata žijí v divočině, což znamená, že se o ně musíte trochu postarat, abyste si je mohli užít. Nejlepší způsob, jak se k této části blíže dostat, je pěšky nebo na koni. Tak budete mít příležitost vidět tuto úchvatnou přírodu a životně důležitou ekosystém.

Angola Lubango Highlands jsou rovněž domovem pro několik unikátních kmenů, jako jsou Himba a Herero, kteří zde žijí již několik generací. Tyto kmeny jsou fascinující a mají svou vlastní kulturu, zvyky a tradice. Jsou mezi cestovateli velmi populární, jelikož poskytují návštěvníkům možnost poznat místní kulturu a zvyky. Tyto kmeny jsou známé i pro své zajímavé tradiční oblečení a architekturu.

Dalším zážitkem, který by vám neměl uniknout, jsou Lubangové vodopády, které jsou obklopeny zelenými kopcemi a lákají návštěvníky kvůli své nádherné scenerii. Tyto vodopády jsou ideálním místem pro pikniky, protože se nacházejí v klidném a poklidném prostředí.

Celkově lze říci, že Angola Lubango Highlands jsou úžasným místem pro ty, kteří chtějí zažít přírodu na vlastní kůži. Pro ty, kteří touží po odpočinku a relaxaci v příjemné atmosféře, jsou Lubangové hory dokonalým útočištěm. Tato oblast zanechá na vašem srdci stopy a zaručeně ji budete chtít znovu navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Lubango Highlands


1. Jaké jsou hlavní atrakce na vysočině Lubango v Angole?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce na vysočině Lubango patří zřícenina Tchitundo-Hulo, kde se nacházejí starověké kamenné sochy, přírodní rezervace Serra da Leba s malebnými horskými vrcholky a údolími, a také vodopády Tundavala.

2. Jak se nejlépe dostat na vysočinu Lubango v Angole?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm k vysočině Lubango je letiště Lubango Mukanka. Po příletu do letiště si můžete pronajmout auto nebo využít místní taxislužby, která vás doveze až na vysočinu. Také je možné využít veřejnou dopravu, avšak cesta může být delší a náročnější.

3. Jaké je počasí na vysočině Lubango v Angole?
Odpověď: Na vysočině Lubango je převládá mírné klima s teplotami mezi 15-25°C. Nejteplejší období je od prosince do března, kdy teploty mohou dosahovat až 30°C. Nejchladnější období je od června do srpna, kdy teploty ráno a večer klesají na 5-10°C.

4. Jak dlouho bych měl zůstat na vysočině Lubango v Angole?
Odpověď: Doporučujeme zůstat na vysočině Lubango minimálně 2-3 dny, abyste mohli navštívit hlavní atrakce, jako jsou zřícenina Tchitundo-Hulo a údolí Serra da Leba. Pokud máte zájem o turistiku a prozkoumávání okolí, můžete zůstat déle a objevit další přírodní krásy této oblasti.

5. Kde se dá ubytovat na vysočině Lubango v Angole?
Odpověď: Na vysočině Lubango je k dispozici několik hotelů a ubytovacích zařízení. Mezi populární možnosti patří Hotel Lubango, Hotel Serra da Chela a Chik-Chik Lubango Hotel. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména během turisticky rušnějších období.


Letenka Angola Lubango Highlands


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během cestování, letenka do Angoly na Lubango Highlands je tím pravým řešením pro vás. Lubango Highlands je horská oblast nacházející se v jihozápadní části Angoly a je považována za jedno z nejkrásnějších míst na celém africkém kontinentě. Očekávejte malebné krajiny, neuvěřitelné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Co je Lubango Highlands?

Lubango Highlands je horská oblast v jihozápadní části Angoly, která je přezdívána "africká Švýcarsko". Oblast se nachází na nadmořské výšce 2 000 metrů a díky tomu tu panuje mnohem chladnější klima než v okolních oblastech. Lubango Highlands je známá krásnými a malebnými krajinnými scenériemi a neuvěřitelnými výhledy na okolní krajiny.

Jak se tam dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Lubango Highlands, je leteckou dopravou. Do hlavního města Angoly, Luandy, létají letecké společnosti z celého světa. Z Luandy pak můžete pokračovat dále do Lubango, což je druhé největší město v Angole, nacházející se v těsné blízkosti Lubango Highlands. Z Lubanga je pak už jen krátká cesta autobusem, autem nebo taxíkem do této krásné horské oblasti.

Co mě čeká na Lubango Highlands?

Lubango Highlands nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také mnoho turistických atrakcí a aktivit. Mezi ty nejoblíbenější patří výlety do mnoha přírodních parků, jako jsou například Bicuari National Park nebo Iona National Park, které jsou domovem mnoha unikátním zvířatům a rostlinám. Také se můžete vydat na skvělé túry a procházky po horských stezkách a užívat si neuvěřitelné výhledy. Na Lubango Highlands se také nachází přehrada s názvem Gove, která slouží jako zdroj vody pro okolní oblasti a je také oblíbeným místem pro rybolov.

Závěr

Pokud hledáte unikátní zážitek během cestování, letenka na Lubango Highlands v Angole bude rozhodně dobrým řešením pro vás. Nejenže se zde nachází krásné a malebné krajiny a přírodní parky, ale také zde můžete vyrazit na turistické výlety a užívat si neuvěřitelné výhledy. Lubango Highlands je jedním z nejkrásnějších míst na celém africkém kontinentě a rozhodně stojí za to toto místo navštívit.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky